Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ІГРИСТИХ ВИН

УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ІГРИСТИХ ВИН

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ІГРИСТИХ ВИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,42 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ВИНОГРАДУ І ВИНА “МАГАРАЧ”
ЯЛАНЕЦЬКИЙ Анатолій Якович
УДК .243.1.001.76
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ІГРИСТИХ ВИН
05.18.07 – Технологія продуктів бродіння
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Ялта – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті винограду і вина “Магарач” УААН, м. Ялта.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, с.н.с. Косюра Володимир Терентійович, Інститут винограду і вина “Магарач” УААН, провідний науковий співробітник, м. Ялта
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор Шольц-Куліков Євгеній Павлович, Кримський державний агротехнологічний університет Мінагрополітики України, завідуючий кафедрою виноробства
кандидат технічних наук Кошур Микола Хрисантович, Одеська національна академія харчових технологій Міністерства освіти та науки України, доцент кафедри виноробства
Провідна організація: | Національний університет харчових технологій
Міністерства освіти та науки України, м. Київ
Захист відбудеться “  ” грудня 2003 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої ради Д .365.02 в Інституті винограду і вина “Магарач” УААН за адресою: вул. Кірова, , м. Ялта, Автономна Республіка Крим, Україна, 98600.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту винограду і вина “Магарач”.
Автореферат розіслано “  ” листопада 2003 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради, доктор економічних наук,
старший науковий співробітник |
Бузні А.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Фундаментальні дослідження А.М.Фролова-Багрєєва, Г.Г.Агабальянца, О.М.Опаріна, О.К.Родопуло, К.С.Попова, М.С.Охременко, А.А.Мержаніана, Н.Г.Сарішвілі та багатьох інших учених і фахівців, дозволили ігристим винам зайняти гідне місце на винному ринку.
Високі споживчі властивості ігристих вин сприяли тому, що їхнє виробництво в Україні донедавна складало одну пляшку на одну людину в рік. Однак ріст цін на товари першої необхід-ності в порівнянні з доходами населення привів до збільшення товарних запасів і зниження купівельної спроможності. Відсутність належного контролю за витратою ресурсів, сучасних методів підвищення якості й удосконалювання технологічних процесів привели до виготовлення виноматеріалів і готової продукції часто дорогих і незадовільні якості. Це стало причиною втрати конкурентноздатності вин, що підтверджує актуальність проблеми. Вона є комплексною й вимагає системного підходу.
З технологічних аспектів створення конкурентноздатних ігристих вин найбільшу значимість представляє підвищення якості готової продукції шляхом удосконалювання технології у взаємодії, єдності та цілісності її ключових етапів від вирощування винограду до реалізації готової продукції.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася відповідно до тематичного плану НДР ІВіВ “Магарач” (номер держреєстрації 0196U010345; 0101U006753) і Програмою ДКНТ України (Проект 03.13.00/005-93, І-93).
Мета досліджень. Основною метою цієї роботи є наукове обґрунтування та створення конкурентноздатних ігристих вин на основі вивчення закономірностей формування якості на ключових етапах виробництва.
Задачі досліджень. Для досягнення зазначеної мети необхідно було вирішити наступні за-дачі: виявити умови створення та функціонування сировинних зон заводів ігристих вин; вивчити динаміку органічних і амінокислот у ході спиртового бродіння, витримки виноматеріалів на дріжджовому осаді й установити момент поділу рідкої та твердої фази; обґрунтувати необхідність підвищення стійкості виноматеріалів і ігристих вин до помутнінь; уточнити параметри, режими та створити систему ідентифікації білкових і кристалічних помутнінь виноматеріалів; розробити й провести виробничу перевірку нової технологічної схеми обробки купажів виноматеріалів і дати оцінку її адекватності; вивчити вплив деяких технологічних факторів на стійкість тиражованих кюве та готової продукції до помутнінь; розробити технології створення конкурентноспроможних ігристих вин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ІГРИСТИХ ВИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок