Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИКО-УПРАВЛІНСЬКА ЕЛІТА УКРАЇНИ: ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ В УМОВАХ СУСПІЛЬНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ

ПОЛІТИКО-УПРАВЛІНСЬКА ЕЛІТА УКРАЇНИ: ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ В УМОВАХ СУСПІЛЬНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ

Назва:
ПОЛІТИКО-УПРАВЛІНСЬКА ЕЛІТА УКРАЇНИ: ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ В УМОВАХ СУСПІЛЬНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,80 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
КРЮКОВ Олексій Ігорович
УДК 321:323.3
ПОЛІТИКО-УПРАВЛІНСЬКА ЕЛІТА УКРАЇНИ: ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ В УМОВАХ СУСПІЛЬНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ
25.00.01 – теорія та історія державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора наук з державного управління
КИЇВ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії державного управління при Президентові України.
Науковий консультант – | доктор соціологічних наук, професор
АФОНІН Едуард Андрійович,
Національна академія державного управління при Президентові України, професор кафедри державної політики та управління політичними процесами.
Офіційні опоненти: | доктор наук з державного управління, професор СЕРЬОГІН Сергій Михайлович, Дніпропетровський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України , директор;
доктор філософських наук, професор член-кореспондент НАН України, заслужений діяч науки і техніки України; МИХАЛЬЧЕНКО Микола Іванович, Інститут політичних та етнонаціональних досліджень НАН України, головний науковий співробітник;
доктор соціологічних наук, професор КУЦЕНКО Ольга Дмитрівна,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна., завідувач кафедри політичної соціології.
Провідна установа – | Національний інститут стратегічних досліджень, відділ стратегій
розвитку політичної системи та громадянського суспільства, м. Київ.
Захист відбудеться " 18 " травня 2007 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.810.01 у Національній академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20, к. 212.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії державного управління при Президентові України (03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20). .
Автореферат розісланий " 17 " квітня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О.Чмига


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасне суспільство – складна, організована, динамічна соціальна система, компетентне управління якою є необхідною умовою її ефективного функціонування та розвитку. Одним із основних суб’єктів управління суспільством виступає політико-управлінська еліта.
Для України, яка сьогодні активно розбудовує свою державність, нагальною практичною проблемою є формування професійної, ефективно діючої, якісної еліти. Її розв’язання досягається насамперед запровадженням таких демократичних процедур та інститутів, що забезпечують широке соціальне представництво в управлінській еліті, її своєчасне оновлення, запобігання олігархізації та відчуженню від мас.
З огляду на це виникає потреба глибокого й всебічного вивчення світових і вітчизняних теоретичних напрацювань з питань формування та функціонування політико-управлінських еліт, визначення їх місця та ролі в системі управління сучасним суспільством. Актуальність теми обумовлюється також її недостатнім теоретичним обґрунтуванням. Існують різні тлумачення й точки зору щодо сутності еліти, її місця та ролі в політичній системі сучасного суспільства, репродукції та рекрутування.
Сучасні суспільно-політичні процеси, що відбуваються в країні, характер нових викликів і загроз безпеці її внутрішньої та зовнішньої політики дають підстави стверджувати про завершення початкового етапу становлення України як незалежної держави й необхідність вибору і визначення стратегії та тактики її подальшого розвитку. Президентські перегони 2004 р., запекла політична боротьба на виборах до парламенту 2006 р. та складний, суперечливий процес формування та забезпечення дієздатності парламентської коаліції засвідчують необхідність такого вибору.
У зв’язку з цим цілком природним уявляється інтерес суспільства до проблеми лідерства, особи керівника-управлінця, його ролі в соціальному процесі, до закономірностей і особливостей становлення та розвитку тих соціальних прошарків, які беруть участь у підготовці й ухваленні найважливіших владно-управлінських рішень і своїми діями реально впливають на долі людей і країни в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ПОЛІТИКО-УПРАВЛІНСЬКА ЕЛІТА УКРАЇНИ: ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ В УМОВАХ СУСПІЛЬНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок