Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Технологічне забезпечення якості лопаток компресорів в дослідному виробництві

Технологічне забезпечення якості лопаток компресорів в дослідному виробництві

Назва:
Технологічне забезпечення якості лопаток компресорів в дослідному виробництві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,11 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
"ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
Сахнюк Наталія Василівна
УДК 621.7.015
Технологічне забезпечення якості
лопаток компресорів в дослідному виробництві
Спеціальність 05.02.08 – технологія машинобудування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі "Технологія авіаційних двигунів" Запорізького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Качан Олексій Якович,
Запорізький національний технічний університет,
завідувач кафедри технології авіаційних двигунів
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Мовшович Олександр Якович,
Науково-промислове підприємство "Оснастка",
м. Харків,
заступник директора з наукової роботи;
кандидат технічних наук
Мозговий Володимир Федорович,
Відкрите акціонерне товариство „Мотор Січ”,
м. Запоріжжя,
головний технолог
Захист відбудеться " 28 " травня 2008 р. о "1400" годині на засіданні вченої
ради Д 64.050.12 у Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут".
Автореферат розісланий " 26 " квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пермяков О.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одними з основних і відповідальних деталей газотурбінних двигунів (ГТД) є робочі лопатки компресора, які багато в чому визначають його ресурс і надійність. Вони працюють в умовах підвищеного напружено-деформованого стану, викликаного як відцентровими, так і вібраційними навантаженнями, а також впливами радіальної й окружної нерівномірностей повітряного потоку. Крім того, лопатки піддаються корозії й ерозії в результаті взаємодії з повітряним потоком. У ГТД широко використовують лопатки, що виготовляють з титанових сплавів, внаслідок їх високої питомої міцності і антикорозійної стійкості.
Разом з тим, зростання вимог до надійності, збільшення ресурсу й жорсткості експлуатаційних режимів ГТД постійно приводять, з одного боку, до створення нових конструкцій компресорів з більш високим рівнем характеристик, а з іншого – висуваються вимоги до підвищення ефективності їх виробництва. Часта зміна конструкції робочих лопаток у процесі відпрацювання в дослідному виробництві раціональної конструкції компресорів авіаційних двигунів викликають необхідність розроблення гнучкої технології, яка повинна забезпечувати високі параметри їх якості.
У той же час, з огляду на підвищену чутливість до концентрації напружень титанових сплавів, виготовлення лопаток з цих сплавів сполученням сучасного методу високошвидкісного фрезерування (ВШФ) з подальшою оздоблювально-зміцнювальною обробкою не можливо здійснити без досліджень впливу технологічних факторів на якісні характеристики поверхневого шару й працездатність лопаток, що є актуальною задачею і має велике науково-технічне значення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Виконання дисертаційної роботи пов'язано з госпдоговірною науковою темою: „Визначення оптимальної технології виготовлення титанових лопаток компресора, отриманих методом високошвидкісного фрезерування” кафедри „Технологія авіаційних двигунів і машинобудування” Запорізького національного технічного університету (ГД № від 03.03.2003 р.) та ДП ЗМКБ „Івченко-Прогрес”, а також держбюджетною науковою темою „Розробка технологічних основ забезпечення якості обробки нежорстких деталей при високошвидкісному різанні” кафедри „Металорізальні верстати і інструменти” Запорізького національного технічного університету (ДР № U000366, 2006-2008 рр.).
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є технологічне забезпечення параметрів якості поверхневого шару та працездатності при виготовленні робочих лопаток компресорів в умовах дослідного виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Технологічне забезпечення якості лопаток компресорів в дослідному виробництві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок