Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЦЕСУАЛЬНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ УЧАСТІ ІНОЗЕМНИХ ГРОМАДЯН У КРИМІНАЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ УКРАЇНИ

ПРОЦЕСУАЛЬНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ УЧАСТІ ІНОЗЕМНИХ ГРОМАДЯН У КРИМІНАЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ УКРАЇНИ

Назва:
ПРОЦЕСУАЛЬНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ УЧАСТІ ІНОЗЕМНИХ ГРОМАДЯН У КРИМІНАЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,90 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
АКАДЕМІЯ АДВОКАТУРИ УКРАЇНИ
Калганова Олена Анатоліївна
УДК 343.13-054.6(477)+341.231.14](043.3)
ПРОЦЕСУАЛЬНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ УЧАСТІ ІНОЗЕМНИХ ГРОМАДЯН У КРИМІНАЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ УКРАЇНИ
Спеціальність: 12.00.09 - кримінальний процес та криміналістика;
судова експертиза
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі кримінального права, процесу та криміналістики Національного університету державної податкової служби України
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент
БАРАБАШ ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА, перший заступник директора юридичного інституту Київського міжнародного університету
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Академії правових наук України
МАЛЯРЕНКО ВАСИЛЬ ТИМОФІЙОВИЧ
Голова Верховного Суду України (2002-2006 рр.)
кандидат юридичних наук, професор
МОЛДОВАН ВАЛЕРІАН ВАСИЛЬОВИЧ, перший проректор Міжгалузевого інституту управління
Захист відбудеться "_4__" грудня 2007 року о _12__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 26.122.01 в Академії адвокатури України (01032, м. Київ, бул. Тараса Шевченка, 27).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Академії адвокатури України (01032, м. Київ, бул. Тараса Шевченка, 27).
Автореферат розісланий "_2__" листопада 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук, доцент О.П. Кучинська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена необхідністю теоретичного осмислення проблем реалізації норм кримінально-процесуального законодавства України при здійсненні провадження у кримінальних справах за участю іноземних громадян.
Одним із напрямків проведення державно-правової реформи є успішна реалізація положень судово-правової реформи, складовою частиною якої є удосконалення існуючого кримінально-процесуального порядку розгляду кримінальних справ.
У приватноправових відносинах враховано особливості участі іноземних громадян у судочинстві України, зокрема Господарським процесуальним кодексом України (Розділ ХV) та Цивільним процесуальним кодексом України (Розділ Х). А також Законом України ?Про міжнародне приватне право? від 23 червня 2005 року врегульовано питання, що виникають у сфері приватноправових відносин з іноземним елементом.
Прагнення України як незалежної держави створити таку національну правову систему, яка б відповідала цінностям та пріоритетам європейського права, європейської правової традиції, зумовлює необхідність виконання міжнародних зобов’язань перед Радою Європи та Європейським Союзом.
За таких умов особливого значення набуває здійснення сучасної правової політики, спрямованої на ефективне врегулювання відносин у всіх сферах життєдіяльності суспільства.
Із розширенням міжнародної співпраці і збільшенням притоку іноземних громадян на територію України злочинні елементи проявляють більший інтерес до її економічної і фінансової діяльності. Наслідком цього стає збільшення кількості кримінальних посягань за їх участю. Так, за даними Комітету статистики України, за період з 2000 до 2006 року було засуджено 16 840 іноземців та 49 848 осіб без громадянства. Кількість потерпілих від злочинів іноземців за цей період складає 5139 осіб, у тому числі загиблих – 283 особи Злочинність в Україні: статистичний збірник. / Державний комітет статистики України. – К., 2001.
Злочинність в Україні: статистичний збірник. / Державний комітет статистики України. – К., 2006..
У зв’язку з цим виникає необхідність законодавчої регламентації порядку участі іноземних громадян у кримінальному судочинстві України.
Чинний Кримінально-процесуальний кодекс України не відображає особливостей провадження у справах про злочини іноземних громадян, оскільки містить лише положення про межі дії кримінально-процесуального закону на території України щодо таких громадян (ст. 3).
Зокрема, законом не врегульовано: прийом заяв іноземних громадян про злочини, участь іноземних громадян в кримінальному процесі в якості свідків, потерпілих, підозрюваних (обвинувачених) у вчиненні злочину, підсудних і засуджених; особливості, пов'язані з участю захисника іноземного громадянина, з проведенням слідчих дій, із застосуванням заходів процесуального примусу, з отриманням згоди як іноземного громадянина, що володіє дипломатичним або іншим імунітетом, так і акредитуючої його держави на провадження процесуальних дій щодо нього, які мають істотне значення для порушення, розслідування, судового розгляду та виконання рішень суду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПРОЦЕСУАЛЬНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ УЧАСТІ ІНОЗЕМНИХ ГРОМАДЯН У КРИМІНАЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок