Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПЛАТА ПРАЦІ У ВИРОБНИЧИХ ГАЛУЗЯХ США: ДОСВІД І ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ В УКРАЇНІ

ОПЛАТА ПРАЦІ У ВИРОБНИЧИХ ГАЛУЗЯХ США: ДОСВІД І ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ В УКРАЇНІ

Назва:
ОПЛАТА ПРАЦІ У ВИРОБНИЧИХ ГАЛУЗЯХ США: ДОСВІД І ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,56 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ
Дудіна Наталя Володимирівна
УДК 331.2 (73+477)
ОПЛАТА ПРАЦІ У ВИРОБНИЧИХ ГАЛУЗЯХ США:
ДОСВІД І ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ В УКРАЇНІ
Спеціальність 08.09.01 – Демографія, економіка
праці, соціальна економіка і політика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки праці та менеджменту Кіровоградського державного технічного університету.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Фільштейн Леонід Михайлович,
Кіровоградський державний технічний університет,
завідувач кафедри економіки праці та менеджменту,
декан економічного факультету.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, старший науковий співробітник
Колот Анатолій Михайлович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри управління трудовими ресурсами;
кандидат економічних наук
Тімофєєв Володимир Олександрович,
Головне науково-експертне управління
Апарату Верховної Ради України,
завідуючий відділом з соціальних питань та праці.
Провідна установа: Науково-дослідний економічний інститут
Міністерства економіки України,
відділ проблем праці і політики доходів населення,
м. Київ.
Захист відбудеться 5 червня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.150.02 в Інституті економіки НАН України за адресою: 01011, м. Київ-11, вул. П. Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіки НАН України за адресою: 01011, м. Київ-11, вул. П. Мирного, 26.
Автореферат розісланий 4 травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стешенко В.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На сучасному етапі розвитку української економіки ринкова система оплати праці перебуває на стадії становлення. Кризові процеси загальної економічної системи країни стали головною зовнішньою передумовою виникнення суттєвих недоліків у функціонуванні всіх основних елементів оплати праці, що об’єктивно привело до падіння реальної заробітної плати, зниження рівня добробуту більшої частини населення. Важливою внутрішньою причиною незадовільного стану заробітної плати в Україні є відсутність комплексного системного підходу до проблем оплати праці і, відповідно, до формулювання напрямів її дальшого реформування.
Негативні наслідки спроб прямого запровадження ринкових методів формування заробітної плати без аналізу особливостей дії самого механізму оплати праці в умовах ринкової економіки обумовлюють необхідність глибокого вивчення та узагальнення досвіду економічно розвинутих країн щодо функціонування сучасної системи оплати праці, визначення її ролі в подоланні кризових явищ в економічному розвитку країни. Особливого значення для проведення комплексного дослідження із зазначених проблем набуває практика формування й регулювання заробітної плати в США. Ця країна нині володіє найпотужнішим серед розвинутих країн науково-технічним потенціалом, її розвиток характеризується стабільно високими темпами економічного зростання, а система оплати праці забезпечує достатній життєвий рівень працюючих. Це породжує об’єктивну потребу в проведенні аналізу оплати праці у виробничих галузях США, оцінці перспектив використання принципів побудови її системи у вітчизняних умовах для обґрунтування концептуальних та науково-методичних засад ринкового реформування оплати праці в Україні.
Підвалини для становлення й розвитку сучасних підходів до проблем оплати праці були закладені ще за часів СРСР такими відомими російськими вченими, як Абалкін Л.І., Волгін М.О., Генкін Б.М., Гончарова А.В., Капустін Є.І., Карпухін Д.М., Кокін Ю.П., Колосова Р.П., Кунельський Л.Е., Маневич Ю.Л., Мошенський M.Г., Нікіфорова А.А., Погосян Г.Р., Ракитський Б.B., Ракоті В.Д., Слєзінгер Г.Е., Яковлєв Р.А. та ін. Вагомий внесок у розробку теоретико-методичних і прикладних аспектів заробітної плати та соціального захисту працюючих зробили українські вчені: Андрієнко В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОПЛАТА ПРАЦІ У ВИРОБНИЧИХ ГАЛУЗЯХ США: ДОСВІД І ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок