Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ І РОЗПОДІЛ ДОХОДІВ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

ФОРМУВАННЯ І РОЗПОДІЛ ДОХОДІВ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ І РОЗПОДІЛ ДОХОДІВ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,17 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Стожок Ольга Зосимівна
УДК 330.564.2 : 364.013
ФОРМУВАННЯ І РОЗПОДІЛ ДОХОДІВ НАСЕЛЕННЯ
В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.09.01- демографія, економіка праці,
соціальна економіка і політика
 
Автореферат
на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі управління персоналом Українсько-Російського інституту менеджменту та бізнесу ім. Б.Єльцина Міжрегіо-нальної академії управління персоналом (м. Київ).
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Калина Алла Василівна,
Міжрегіональна академія управління
персоналом (м. Київ), професор
кафедри управління персоналом.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Поліщук Микола Петрович, завідувач кафедри менеджменту організацій Державного агроекологічного університету (м. Житомир) Міністерства аграрної політики України;
кандидат економічних наук, доцент Антонюк Валентина Полікарпівна, провідний науковий співробітник відділу економічних проблем охорони праці та соціальної політики Інституту економіки промисловості НАН України.
Провідна установа:
науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки і з питань європейської інтеграції України, відділ проблем праці та політики доходів населення.
Захист відбудеться 25 травня 2004 р. об 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.03 у Донецькому національному університеті за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 186, ауд.409.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Універ-ситетська, 24.
Автореферат розісланий 17.03.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент С.П.Калініна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Якісні зміни системи суспільних відносин в процесі ринкової трансформації економіки зумовлюють глибинні та масштабні зміни всієї системи розподільчих відносин і формування доходів населення. Як свідчить світовий досвід, рівень розвитку країни знаходиться в прямій залежності від рівня розвитку людського капіталу, від вкладень в розвиток соціальної сфери, тобто від політики держави в області доходів. Пріоритети соціального характеру в кризовій ситуації передбачають поєднання способів вирішення гострих сучасних проблем з перспективами майбутнього. Ці пріоритети можуть бути розроблені і запроваджені в практику лише через соціально вивірену активну політику доходів населення.
Нинішня ситуація в сфері доходів характеризується накопиченням соціальної напруги, знизити яку значною мірою може перехід до соціально орієнтованої ринкової економіки в Україні, яка передбачає створення умов для забезпечення належної якості життя населення.
Неможливо здійснити соціальну переорієнтацію економіки без вирішення проблеми доходів населення. Саме в цій площині знаходяться основні важелі, через які можна активізувати трудовий потенціал країни, без чого не можна здійснити вихід на необхідні темпи зростання. Зараз як ніколи необхідні практичні дії для проведення в життя науково обґрунтованої і зваженої політики доходів населення, підйому життєвого рівня громадян. В контексті цього особлива увага повинна приділятись бідності як об’єктивному соціально-економічному явищу сьогодення, дослідженню цієї проблеми у вітчизняній науці, оцінці поширеності бідності в сучасному українському суспільстві, необхідній для формування ефективної політики подолання бідності і вирівнювання розподілу населення за доходами. Все це зумовлює актуальність теми дослідження.
Проблема доходів завжди знаходиться в центрі уваги вчених. Ретроспек-тивний аналіз поглядів на формування доходів і їх вплив на якість життя населення показує, що дослідження цієї проблеми з економічних позицій у плані аналізу походження багатства, причин бідності започаткували такі класики, як У.Петті, Ф.Кене, А.Сміт, Дж.М.Кейнс. Серед українських вчених слід назвати М.Туган-Барановського, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ І РОЗПОДІЛ ДОХОДІВ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок