Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАЛЕКТИКА ЕСТЕТИЧНОГО ТА ЕКОНОМІЧНОГО У СОЦІОКУЛЬТУРНИХ ПРОЯВАХ ЛЮДСЬКОЇ ЖИТТЄТВОРЧОСТІ

ДІАЛЕКТИКА ЕСТЕТИЧНОГО ТА ЕКОНОМІЧНОГО У СОЦІОКУЛЬТУРНИХ ПРОЯВАХ ЛЮДСЬКОЇ ЖИТТЄТВОРЧОСТІ

Назва:
ДІАЛЕКТИКА ЕСТЕТИЧНОГО ТА ЕКОНОМІЧНОГО У СОЦІОКУЛЬТУРНИХ ПРОЯВАХ ЛЮДСЬКОЇ ЖИТТЄТВОРЧОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,66 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЙІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
ЛУГУЦЕНКО ТЕТЯНА ВАЛЕНТИНІВНА
УДК 7.011+111.852
ДІАЛЕКТИКА ЕСТЕТИЧНОГО ТА ЕКОНОМІЧНОГО
У СОЦІОКУЛЬТУРНИХ ПРОЯВАХ ЛЮДСЬКОЇ ЖИТТЄТВОРЧОСТІ
Спеціальність 09.00.08 – естетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Луганськ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля на кафедрі релігієзнавства
Науковий керівник:
кандидат філософських наук, доцент Ісаєв Володимир Данилович,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля,
завідувач кафедри релігієзнавства
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор, Уланова Світлана Іванівна,
Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв, професор кафедри теорії, історії і практики культури
кандидат філософських наук, доцент Поліщук Олена Петрівна,
Житомирський державний університет імені Івана Франка, доцент кафедри філософії
Захист відбудеться „25” жовтня 2007 р. о 11 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 29.051.05 в Східноукраїнському національному університету імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20 а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20 а.
Автореферат розіслано „24” вересня 2007 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради В.Д. Ісаєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Практичні й теоретичні дослідження, сучасна філософська антропологія свідчать, що конструктивною й активною людина здатна бути, тільки відчуваючи свою цілісність. В епоху розвитку ринкових відносин у суспільстві особливо важливо зберегти саме естетичну сутність людини в гармонійній цілісності всієї людини. Щоб відновити гармонію, необхідно знати механізм взаємодії естетичного й економічного в людині. Таким механізмом є процеси „культурації” взагалі й „естетичної культурації” у соціокультурних проявах людської життєтворчості зокрема. Та трансформація суспільства, яка відбувається й активізує „людину економічну” за рахунок пригнічення „людини естетичної” призводить до непередбачуваних результатів і до низки криз і в матеріальній сфері суспільства, і в духовній. Ці процеси діалектики естетичного та економічного у життєтворчості людини виявилися найменш дослідженими в естетиці, економіці, філософській антропології. Цим і пояснюється актуальність досліджуваної проблеми.
З рівнем естетичного розвитку людини й суспільства, зі здатністю людини відгукуватися на красу й діяти пов’язаний прогрес людства в усіх галузях життєдіяльності, зокрема в економічній, крім того, значення естетичного розвитку особистості як найважливішого важеля суспільного прогресу зростає в перехідні епохи, що вимагають від людини підвищеної творчої активності. Відомо що найважливішою складовою цілісності є її естетична сторона сутності, і якщо вона елімінується з огляду на ті чи інші обставини, то творча активність людини трансформується з вектора конструктивності на вектор руйнівності. Саме такий період переживає наша країна. Запас міцності при здійсненні реформ не в останню чергу визначається естетичним потенціалом суспільства та належними умовами його реалізації в економічній, політичній та соціальній галузях буття людини.
Проблема естетики економічного виникає на рівні осмислення філософських, естетичних, та економічних теорій соціального буття людини. Для її розв’язання необхідно дослідити низку філософсько-естетичних проблем, зокрема філософські аспекти аналізу економіки, сутність, структуру й поведінку „людини естетичної” та „людини економічної” в соціальному просторі.
Проблему естетичного в економічних проявах людської життєтворчості досі глибоко не опрацьовано у вітчизняній та зарубіжній філософській літературі.
Методологічною базою дисертаційного дослідження є основні досягнення вітчизняних і зарубіжних науковців, у роботах яких імпліцитно міститься ідея про те, що естетичне є центром духовного життя, і через естетичне духовне впливає на економічне.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДІАЛЕКТИКА ЕСТЕТИЧНОГО ТА ЕКОНОМІЧНОГО У СОЦІОКУЛЬТУРНИХ ПРОЯВАХ ЛЮДСЬКОЇ ЖИТТЄТВОРЧОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок