Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПУХЛИНИ ПОЗАПЕЧІНКОВИХ ЖОВЧНИХ ПРОТОК: СУЧАСНІ АСПЕКТИ ДІАГНОСТИКИ І ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ

ПУХЛИНИ ПОЗАПЕЧІНКОВИХ ЖОВЧНИХ ПРОТОК: СУЧАСНІ АСПЕКТИ ДІАГНОСТИКИ І ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ

Назва:
ПУХЛИНИ ПОЗАПЕЧІНКОВИХ ЖОВЧНИХ ПРОТОК: СУЧАСНІ АСПЕКТИ ДІАГНОСТИКИ І ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,71 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені І.Я. ГОРБАЧЕВСЬКОГО
ДУТКА Яромир Романович
УДК: 616.362.1+616.367)-006.6-07-089
ПУХЛИНИ ПОЗАПЕЧІНКОВИХ ЖОВЧНИХ ПРОТОК:
СУЧАСНІ АСПЕКТИ ДІАГНОСТИКИ
І ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ
14.01.03 – хірургія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Тернопіль – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького МОЗ України.
Науковий керівник: академік АМН України,
доктор медичних наук, професор Павловський Михайло Петрович,
Львівський національний медичний університет
імені Данила Галицького МОЗ України,
завідувач кафедри факультетської хірургії
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Дзюбановський Ігор Якович,
Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України,
завідувач кафедри хірургії факультету післядипломної освіти
доктор медичних наук, професор Копчак Володимир Михайлович,
Інститут хірургії та трансплантології АМН України, завідувач відділу хірургії підшлункової залози та реконструктивної хірургії жовчних проток
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти
Імені П.Л. Шупика МОЗ України,
Кафедра хірургії і проктології
Захист відбудеться 27 травня 2005 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .601.01 у Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я. Горбачевського МОЗ України (46001, м. Тернопіль, Майдан Волі, 1).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського МОЗ України (46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 12).
Автореферат розісланий 19 квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Боднар Я.Я.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За останні десятиріччя збільшилася кількість хворих на первинні злоякісні новотвори позапечінкових жовчних проток [БескосныйА.А., 1996, Седов А.П. и др., 1998, Vadala G.et al., 1998, Дронов О.І., 2003].
Пухлини цієї локалізації є складними для діагностики, вибору тактики і методу хірургічного лікування та продовжують залишатися однією з найскладніших проблем біліарної хірургії. Хіміотерапевтичне і променеве лікування має допоміжне значення, паліативні операції не дозволяють досягнути тривалого покращання, а радикальні операції супроводжуються значною агресією, що призводить до високої післяопераційної летальності [Чупрій К.Л., 2000, Седов А.П. и др., 1998, Santoro E.,et al., 1999, Tarcoveanu E. et al., 1999]. Це вказує на необхідність подальшого вивчення проблеми.
Раніше рак позапечінкових жовчних проток вважали рідкісним захворюванням, але сьогодні його набагато частіше розглядають як причину обструкційної жовтяниці. Пухлини ПЖП становлять 20% від загальної кількості пухлин гепатобіліарної системи [Krawczyk M., 2001].
Пухлини позапечінкових жовчних проток виявляють у пацієнтів різного віку, проте найчастіше – у віці 50-70 років. За джерелами літератури, рак жовчних проток трапляється дещо частіше у чоловіків, ніж у жінок. У групі підвищеного ризику знаходяться хворі на стенозний холангіт, з кістами загальної жовчної протоки і каменями у жовчних протоках [Callery MP. et al., 1998].
Пухлини цієї локалізації трапляються близько 1 на 100000 населення у рік, що становить 0,2–1% усіх злоякісних пухлин. Домінуючим варіантом морфологічної будови пухлин позапечінкових жовчних проток є холангіокарциноми різного ступеня диференціювання. Вони займають 85,8 – 95% усіх видів раку жовчних шляхів. Пухлини жовчних проток поширюються місцево і через лімфатичні судини, також бувають гематогенні метастази [Callery MP. et al., 1998]. Інформаційність сучасних інструментальних методів діагностики пухлин позапечінкових жовчних проток становить 56–95%, що пов’язано з їх локалізацією, а також з особливостями клінічного перебігу – тривала невиразність клінічних ознак внаслідок повільного росту і пізнього метастазування пухлини [Дяченко В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПУХЛИНИ ПОЗАПЕЧІНКОВИХ ЖОВЧНИХ ПРОТОК: СУЧАСНІ АСПЕКТИ ДІАГНОСТИКИ І ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок