Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Комп’ютерна система керування процесом випалювання цегли в тунельній печі

Комп’ютерна система керування процесом випалювання цегли в тунельній печі

Назва:
Комп’ютерна система керування процесом випалювання цегли в тунельній печі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,46 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ГОЛІНКО Ігор Михайлович
УДК - 681.5.015
Комп’ютерна система керування процесом
випалювання цегли в тунельній печі
05.13.07 - Автоматизація технологічних процесів
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі автоматизації хімічних виробництв факультету хімічного машинобудування Національного технічного університету України “КПІ”.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, професор Остапенко Юрій Олександрович, Національний технічний університет України “КПІ”, професор кафедри автоматизації хімічних виробництв
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник Бєляєв Юрій Борисович, НВК “Київський інститут автоматики”, директор ДНВП “АІСТ”
кандидат технічних наук, доцент Ковриго Юрій Михайлович, Національний технічний університет України “КПІ”, завідувач кафедри автоматизації теплоенергетичних процесів
Провідна установа: Київський державний технічний університет будівництва і архітектури Міносвіти України, кафедра автоматизації будівельного виробництва, м. Київ
Захист відбудеться “ 1 ” березня 2000 року. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.058.05 Українського державного університету харчових технологій за адресою: 01033, м.Київ-33, вул. Володимирська, 68.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Українського державного університету харчових технологій за адресою: 01033, м.Київ-33, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий “ 31 ” січня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої ради
кандидат технічних наук, доцент Філоненко В.М.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Впровадження комплексної автоматизації на підприємствах керамічної промисловості дозволяє значно підвищити якість продукції та скоротити енерговитрати на виробництві, а також поліпшити умови праці.
Одним із найбільш енергоємких процесів у виробництві керамічних виробів є випалювання. Випалювання вносить завершальний вплив на якість виробів. Під час протікання процесу випалювання формується кінцевий фазовий склад і мікроструктура матеріалу, що випалюється. Саме від фазового складу та мікроструктури матеріалу залежать фізико-хімічні, механічні, термічні та багато інших властивостей керамічних виробів.
На сьогоднішній день значний відсоток керамічних виробів випалюється в тунельних печах (близько 90 %). Тунельні печі отримали широке розповсюдження у виробництві будівельної кераміки, вогнетривів, порцеляни, фаянсу і т.д. Тунельні печі відносяться до найбільш досконалих печей силікатної промисловості і дозволяють широко використовувати технічні засоби автоматизації та механізації. Проте, випалювання в тунельних печах проводиться без контролю стану виробів, контролюються та автоматично регулюються тільки параметри теплоносія печі, що пояснюється відсутністю вимірювачів для контролю стану виробів під час їх руху в печі. Температурний режим тунельних печей на виробництві коригується, виходячи із кінцевого результату випалювання виробів без достатнього наукового обгрунтування. Це призводить до зниження якості виробів, перевитрати палива і як слідство збільшення собівартості продукції.
Температурний режим більшості тунельних печей підтримується локальними засобами автоматизації. З появою комп’ютерних систем керування (КСК) розширився клас задач, які можна вирішити на сучасній комп’ютерній базі. З’явилася можливість моделювання процесів, що протікають у керамічних виробах на різних стадіях випалювання. Це дозволяє отримати температурні характеристики виробів під час випалювання, які можуть бути закладені в основу визначення оптимального температурного режиму тунельної печі. Застосування комп’ютерної техніки дозволяє проводити адаптацію системи керування піччю до хімічного складу сировини та інших факторів.
Таким чином, актуальність роботи полягає у розробці комп’ютерної системи керування тунельною піччю, яка враховує параметри керамічних виробів у визначенні температури теплоносія печі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Комп’ютерна система керування процесом випалювання цегли в тунельній печі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок