Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> хірургічне лікування ускладнених форм хронічного панкреатиту

хірургічне лікування ускладнених форм хронічного панкреатиту

Назва:
хірургічне лікування ускладнених форм хронічного панкреатиту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,47 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Інститут хірургії та трансплантології
ТОДУРОВ ІВАН МИХАЙЛОВИЧ
УДК 616.37–002.2–06–089
хірургічне лікування ускладнених форм хронічного панкреатиту
14.01.03 – хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора медичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті хірургії та трансплантології АМН України.
Науковий консультант:доктор медичних наук професор
КОПЧАК Володимир Михайлович,
завідуючий відділом хірургії підшлункової залози та
реконструктивної хірургії жовчних проток
Інституту хірургії та трансплантології АМН України
Офіційні опоненти: доктор медичних наук професор
ПОЛІНКЕВИЧ Броніслав Станіславович,
професор кафедри торакоабдомінальної хірургії
Київської медичної академії післядипломної освіти
ім. П. Л. Шупика МОЗ України
доктор медичних наук професор
Запорожченко Борис Сергійович,
завідувач кафедри факультетської хірургії
Одеського державного медичного університету
МОЗ України
доктор медичних наук професор
Ярешко Володимир Григорович,
завідувач кафедри хірургії № 2
Запорізької медичної академії післядипломної освіти
МОЗ України
Провідна установа: Інститут загальної та невідкладної хірургії
АМН України, м. Харків
Захист відбудеться 24.06.2005 р. о __13-30_______ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.561.01 при Інституті хірургії та трансплантології АМН України (03680, м. Київ, вул. Героїв Севастополя, 30).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту хірургії та трансплантології АМН України (03680, м. Київ, вул. Героїв Севастополя, 30).
Автореферат розісланий 20.05.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д 26.561.01 д. м. н. О. М. Литвиненко
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Систематичне збільшення кількості хворих на хронічний панкреатит відзначають в усіх країнах світу (А.А.Шалимов та співавт., 2000; С.Ф.Багненко та співавт., 2000; Н.Ф.Дейнеко та співавт., 2000; Ю.П.ДиМагно, 1998, 2001). Темпи і рівень життя сучасної людини, характер харчування, вживання алкоголю, хронічний стрес – це невелика частка факторів, що спричиняють багато захворювань, зокрема, хронічний панкреатит. Тривалий перебіг хронічного запального процесу у підшлунковій залозі або руйнівна дія гострого деструктивного процесу в органі визначають появу різних форм хронічного панкреатиту, які хірурги виділяють в окремі захворювання і позначають як ускладнені форми хронічного панкреатиту.
За більшості цих форм в паренхімі підшлункової залози спостерігають необоротні фіброзні або фіброзно–дегенеративні зміни, корекція яких можлива лише оперативним шляхом.
В останні роки в дослідженнях вітчизняних і зарубіжних хірургів переважають нові підходи у діагностиці, лікуванні й реабілітації хворих з ускладненими формами хронічного панкреатиту.
Розмаїтість підходів різних хірургічних шкіл у лікуванні одних і тих самих хворих з ускладненими формами хронічного панкреатиту зумовила застосування протилежних за характером втручань, що не дозволяло порівнювати результати хірургічного лікування, робити відповідні висновки. Серйозні сумніви стосувалися віддалених результатів лікування хворих, наведених деякими авторами, які доводили переваги резекційних втручань у порівнянні з дренувальними (М.В.Данилов, 2000; H.G.Beger та співавт., 1999, 2000; K. Kiehne та співавт., 2000).
Проте, незважаючи на досягнуті останнім часом успіхи у лікуванні хворих з ускладненими формами хронічного панкреатиту, багато питань досі не вивчені, на них не зважають під час виконання тих або інших хірургічних втручань. Результати лікування окремих форм хронічного панкреатиту не задовольняють хірургів, значна частота виникнення рецидивів захворювання. Не обґрунтовані методи хірургічної корекції ускладнених форм хронічного панкреатиту з огляду на порушення зовнішньосекреторної функції підшлункової залози. Не вивчено роль аутоімунних чинників у виникненні хронічного панкреатиту, не встановлене їх значення в хірургічній корекції дегенеративних змін у підшлунковій залозі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: хірургічне лікування ускладнених форм хронічного панкреатиту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок