Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АКЦІОНЕРНА ВЛАСНІСТЬ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

АКЦІОНЕРНА ВЛАСНІСТЬ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

Назва:
АКЦІОНЕРНА ВЛАСНІСТЬ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,88 KB
Завантажень:
68
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Кудин
Соломія Ігорівна
УДК [334.722.8 + 330.342.22] (477)
АКЦІОНЕРНА ВЛАСНІСТЬ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Спеціальність: 08.01.01. – економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, професор
Ватаманюк Зіновій Григорович
Львівський національний університет імені Івана
Франка, завідувач кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Малий Іван Йосипович
Київський національний економічний університет,
професор кафедри політичної економії обліково-
економічних факультетів
кандидат економічних наук, доцент
Стричак Галина Василівна,
Львівський державний аграрний університет,
доцент кафедри економічної теорії
Провідна установа - Харківський національний університет імені
В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України,
кафедра економічної теорії
Захист дисертації відбудеться “8” квітня 2003 р. о 13.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.01 у Львівському національному університеті імені Івана Франка, м. Львів, пр. Свободи, 18, ауд. 115.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий ”8” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради_____________________________Панчишин С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед широкого кола питань, які розглядаються сучасною економічною теорією, проблема нових форм господарювання, зокрема акціонерних товариств, стає дедалі важливішою. У ході ринкової трансформації економіки України поки що не вдалося створити організаційно-правові механізми реалізації переваг акціонерної власності, ще не сформувався ефективний приватний власник, зацікавлений у фінансовому оздоровленні акціонерного товариства, залученні додаткового капіталу, поліпшенні управління акціонерним капіталом. Наявне макросередовище та нормативно-правова база не створюють сприятливих умов для нагромадження акціонерного капіталу, акумулювання коштів для їх інвестування у реальний сектор, що не дає змоги більшості вітчизняних акціонерних товариств ефективно господарювати. Усе це визначає актуальність та необхідність дослідження цієї теми.
Проблеми трансформації форм господарювання, формування та ефективного використання акціонерної власності для економічної науки не є новими. У вітчизняній та зарубіжній літературі їм присвячено чимало грунтовних праць, в яких проаналізовано різні аспекти акціонерної власності та діяльності акціонерних товариств. Вагомий внесок у дослідження суті акціонерної власності та умов її розвитку зробили класики економічної науки А.Сміт, Дж.С.Міль, К.Маркс, А.Маршал, М.Туган-Барановський, Р.Гільфердінг, Дж.М.Кейнс, Й.Шумпетер, Дж. Гелбрейт, П.Семюелсон, О.Вільямсон та ін.
Акціонерна власність не була у центрі уваги радянських економістів, досліджувалися лише окремі аспекти цієї проблеми. Докорінна зміна економічної системи і перехід до ринкової моделі економіки, сприяли різкому зростанню інтересу вітчизняних дослідників до проблеми акціонерної власності. Цей інтерес зумовлений появою та розвитком акціонерних товариств в Україні, і втілений у значній кількості публікацій. Серед сучасних вітчизняних дослідників проблем акціонерної власності слід назвати О.Бондаря, В. Геєця, М.Герасимука, В.Голікова, М.Давимуку, В.Євтушевського, В.Загорського, П.Єщенка, В.Кудряшова, В.Ларцева, С.Лєдомську, І.Малого, С.Мочерного, М.Павлишенка, Ю.Палкіна, О.Пасхавера, Б.Стеценка, Ю.Тимошенко, В.Черняка та ін.
У вітчизняній економічній літературі питання, пов’язані з проблемами акціонерної власності, найчастіше висвітлюються і дискутуються на сторінках наукових журналів “Економіка України”, “Фінанси України”, “Державний інформаційний бюлетень про приватизацію”, “Український інвестиційний журнал WELCOME”, “Цінні папери України”, “Акционер”, “Економіка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АКЦІОНЕРНА ВЛАСНІСТЬ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок