Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ МЕТАЛУРГІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА ПРИ ПЕРЕЛИВАХ ЧАВУНУ

ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ МЕТАЛУРГІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА ПРИ ПЕРЕЛИВАХ ЧАВУНУ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ МЕТАЛУРГІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА ПРИ ПЕРЕЛИВАХ ЧАВУНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,79 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПРИРОДООХОРОННОГО І КУРОРТНОГО БУДІВНИЦТВА
Кравець Василь Анатолійович
УДК 669.162.252
ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ МЕТАЛУРГІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА ПРИ ПЕРЕЛИВАХ ЧАВУНУ
21.06.01 – екологічна безпека
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Сімферополь-2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донбаській національній академії будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант – Погребняк Володимир Григорович, д.т.н., проф.,
проректор Донецького національного університету економіки і торгівлі ім. Туган-Барановського, професор кафедри “Прикладна екологія і хімія” Донбаської національної академії будівництва і архітектури.
Офіційні опоненти:
Чернятевич Анатолій Григорович – д.т.н., проф., завідуючий кафедрою руднотермічних процесів Дніпродзержинського державного технічного університету.
Андронов Володимир Анатолійович – д.т.н., доцент, начальник факультету цивільного захисту населення і територій Університету цивільного захисту України (МНС, м. Харків).
Куркчи Усейн Мустафаєвич – д.т.н., проф., завідуючий кафедрою хімії Кримського інженерно-педагогічного університету.
Захист дисертації відбудеться “ 18 ” січня 2008 р. о 13-00 години на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.079.03 в Національній академії природоохоронного і курортного будівництва, за адресою:
95493, м. Сімферополь, вул. Павленка, 5, кімната 102.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці за адресою:
95000, м. Сімферополь, вул. Київська, 181
Автореферат розісланий “____”____________ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.т.н., доцент Пашенцев О.І
.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема забруднення атмосфери викидами пилу, що утворюється при переливах розплаву чавуну в доменних і сталеплавильних цехах, в даний час не вирішена і є чинником, що стримує розвиток чорної металургії. Рішення цієї задачі є умовою подальшого розвитку металургії, зокрема, у зв'язку з майбутньою сертифікацією згідно з ISO 14000, яка, мабуть, найближчими роками стане обов'язковою для підприємств, що випускають продукцію на експорт.
Кожна порція чавуну на шляху від доменної печі до сталеплавильного агрегату переливається 4 рази: при випуску на ливарному дворі доменної печі, при заливці і зливі металу в міксерному відділенні і при заливці в сталеплавильний агрегат.
Кожен перелив супроводжується викидом в атмосферу значної кількості пилу, що складається з трьох основних компонентів: крупнодисперсної фракції, що включає графітні пластини і металеві частки, а також з дрібнодисперсних оксидів заліза (бурого диму). Пил створює санітарні проблеми на робочих місцях і забруднює навколишнє середовище.
Для зниження викидів, як правило, здійснюють їх відведення за допомогою димососів великої потужності з подальшим очищенням від пилу і скиданням очищених газів в атмосферу. Очищення відведених газів повинне проводитися в два ступені, коли як перший ступінь застосовуються циклони, що уловлюють графітний пил (придатний для утилізації), а як другий ступінь, для уловлювання дрібнодисперсного бурого диму, застосовують рукавні фільтри або електрофільтри - дорогі, громіздкі і складні в експлуатації апарати. Пил, уловлений фільтрами, зазвичай вивозять у відвал.
Таким чином, використання традиційних методів зниження викидів при переливах металу вимагає значних капітальних і експлуатаційних витрат і приводить до утворення відходів. Внаслідок цього в даний час багато ливарних дворів і міксерних відділень, а також всі конвертери (з боку заливки) металургійних заводів України взагалі не обладнані ніякою системою аспірації, а викиди неорганізовано поступають в атмосферу без будь-якого очищення.
Тому робота, направлена на вирішення науково-технічної проблеми підвищення екологічної безпеки металургійного виробництва при переливах чавуну, розробки теорії утворення і придушення викидів і створення, на основі такої теорії, технологічних прийомів, що дозволяють подавити процес виникнення пилу і забезпечити зниження викидів в атмосферу без використання дорогих газоочисних агрегатів, а також на вирішення проблеми утилізації пилу, є актуальною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ МЕТАЛУРГІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА ПРИ ПЕРЕЛИВАХ ЧАВУНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок