Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ХУДОЖНЬОЇ СИСТЕМИ МАКСА ФРІША (НА МАТЕРІАЛІ ПРОЗОВИХ ТВОРІВ)

ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ХУДОЖНЬОЇ СИСТЕМИ МАКСА ФРІША (НА МАТЕРІАЛІ ПРОЗОВИХ ТВОРІВ)

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ХУДОЖНЬОЇ СИСТЕМИ МАКСА ФРІША (НА МАТЕРІАЛІ ПРОЗОВИХ ТВОРІВ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,12 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ІМ. Т.Г.ШЕВЧЕНКА
Чертенко Олександр Павлович
УДК 821.112.2(494)-3.09 Фріш
ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ
ХУДОЖНЬОЇ СИСТЕМИ МАКСА ФРІША
(НА МАТЕРІАЛІ ПРОЗОВИХ ТВОРІВ)
Спеціальність 10.01.04. — література зарубіжних країн
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ—2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі світової літератури Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України
]
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор,
академік НАН України
ЗАТОНСЬКИЙ Дмитро Володимирович,
Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України,
завідувач відділу світової літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
МЕГЕЛА Іван Петрович,
Інститут журналістики Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
кафедра історії літератури та журналістики;
кандидат філологічних наук, доцент
РИХЛО Петро Васильович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
кафедра зарубіжної літератури і теорії літератури
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет, кафедра зарубіжної літератури, Міністерство освіти і науки України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться „12” грудня 2005 р. о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .178.02 в Інституті літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України (01001, м. Київ, вул. М.Грушевського, 4, 3-й поверх).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України (01001, м. Київ, вул. М.Грушевського, 4, 3-й поверх).
Автореферат розісланий „10” листопада 2005 р.
Учений секретар Г.М.Нога
спеціалізованої вченої ради


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Нагальна потреба у дослідженні творчості одного з найвидатніших швейцарських письменників ХХ ст. Макса Фріша в сучасному українському культурному контексті є очевидною. Потреба ця має щонайменше дві грані. З одного боку, наразі в Україні видаються та перевидаються твори цього автора, разом із своїм співвітчизником та сучасником Ф.Дюрренматтом він репрезентує літературу Швейцарії у вузівських курсах зарубіжної літератури, фрішівська п’єса „Санта-Крус” вивчається у загальноосвітніх школах, — і тому серед українських учителів і викладачів вузів, студентів, школярів і якнайширших читацьких кіл природно виникає попит на різнорівневі, призначені для різних адресатів наукові та науково-критичні інтерпретації прози й драматургії цього письменника. Це, так би мовити, „практичний” вимір. З іншого боку, українське літературознавство (германістика та гельветистика зокрема), яке після розпаду СРСР зіткнулося з крахом усієї звичної, заґрунтованої на ідеологічних приписах інтерпретаційної парадигми, а відтак було змушене вирішувати вкрай масштабне і тому вкрай важке завдання пошуку нових методологічних координат, відчуває гостру потребу в тому, щоби дедалі більше розширювати ойкумену відкритих (у тому числі й наново, вже поза впливом ідеологічної доцільності) і включених до наукового обігу творів, адже тільки через новітнє осмислення конкретних літературних феноменів мислимо сформувати питомо українську рецепцію світової літератури загалом та окремих національних літератур і конкретних історико-культурних епох зокрема — рецепцію, яка би лучила найкращі здобутки радянської та світової філологічної науки. Найбільш проблематичним це завдання виглядає саме стосовно літератури ХХ ст., яка майже цілковито випадала з видноколу радянського літературознавства. Творчість М.Фріша не є в цьому сенсі винятком: їй було присвячено не надто багато наукових робіт (принагідно відзначимо праці Д.В.Затонського, Н.С.Павлової, Ю.І.Архіпова, В.Д.Сєдєльника, І.М.Фрадкіна та деяких інших авторів), поміж яких жодної монографічної; тим більше не випадає говорити про комплексне її дослідження.
Дефіцит наукових праць, присвячених творчості М.Фріша, зберігся й у сучасному українському літературознавстві. З-поміж робіт, на які спромоглися вітчизняні гельветисти, варто назвати ґрунтовні огляди творчості Фріша, написані Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ХУДОЖНЬОЇ СИСТЕМИ МАКСА ФРІША (НА МАТЕРІАЛІ ПРОЗОВИХ ТВОРІВ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок