Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ПОНЯТЬ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОГО ЗМІСТУ В ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ СТУДЕНТІВ ТЕХНІЧНОГО КОЛЕДЖУ

ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ПОНЯТЬ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОГО ЗМІСТУ В ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ СТУДЕНТІВ ТЕХНІЧНОГО КОЛЕДЖУ

Назва:
ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ПОНЯТЬ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОГО ЗМІСТУ В ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ СТУДЕНТІВ ТЕХНІЧНОГО КОЛЕДЖУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,87 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЖИТОМИРСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
МАЗУРОК Володимир Григорович
УДК378.14.(477)
ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ПОНЯТЬ
ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОГО ЗМІСТУ В ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ СТУДЕНТІВ ТЕХНІЧНОГО КОЛЕДЖУ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Житомир – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Житомирському державному університеті імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України, м. Житомир.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Обозний Василь Васильович,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, м. Київ,
професор кафедри географії України та краєзнавства.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Сиротенко Анатолій Йосипович,
Інститут проблем виховання
АПН України, м. Київ,
провідний науковий співробітник;
кандидат педагогічних наук, доцент
Бобрицька Валентина Іванівна,
Київський міський університет ім. Б.Грінченка,
доцент кафедри анатомії і фізіології.
Провідна установа: Національний аграрний університет, м. Київ,
кафедра педагогіки.
 
Захист відбудеться „20” березня 2007 о 13.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 14.053.01 у Житомирському державному університеті імені Івана Франка за адресою: 10008, м. Житомир, вул. В.Бердичівська, 40, 2-й поверх, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Житомирського державного університету імені Івана Франка (10008, м. Житомир, вул. В.Бердичівська, 40).
Автореферат розісланий „19” лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сейко Н.А.
Актуальність і доцільність дослідження. В умовах поглиблення світового цивілізаційного та європейського інтеграційного процесу однією із найактуальніших є проблема оптимізації взаємодії суспільства і природи шляхом підвищення рівня екологічної культури всього населення і, передусім, фахівців у різних галузях господарства. Це зумовлює підвищені вимоги до екологічної освіти молоді, зокрема до екологічно орієнтованої професійно-технічної підготовки майбутніх фахівців. Відповідно потребує нового осмислення як увесь комплекс екологічних проблем сучасності, так і вдосконалення еколого-орієнтованої підготовки майбутніх фахівців у навчальних закладах технічного профілю.
Згідно з концепцією екологічної освіти загальноосвітній навчальний заклад технічного профілю повинен забезпечувати не тільки поглиблений рівень екологічної освіти, але й усвідомлення його вихованцями взаємозумовленості еколого-економічних знань щодо впливу на довкілля. Молодь повинна знати особливості обраної майбутньої професії та відповідні вимоги до фахівця в контексті покращення навколишнього середовища, розуміти, що розв’язання будь-яких екологічних проблем тісно пов’язано з економічними проблемами.
У реалізації ідей сталого розвитку екологія перетворюється на науково-освітній і конструктивно-прикладний напрям щодо збереження та раціонального використання природно-усталеного середовища життєдіяльності суспільства. Тому в становленні майбутнього фахівця значну роль відіграє сформованість поняттєво-термінологічного апарату, оскільки система еколого-економічних понять, що формується у процесі пізнання результатів взаємодії природи і суспільства, становить основний зміст знань про раціональне природокористування. Особливого значення ці положення набувають у процесі підготовки студентів технічного коледжу, зокрема в контексті впровадження нових підходів до розробки змісту, ефективних форм і методів екологічно-орієнтованого навчання.
Аналіз наукових джерел у галузі екології і екологічної освіти дозволяє стверджувати, що ця проблема стала предметом розгляду видатних учених (В. Вернадського, М. Холодного, М. Гавриленка, Д. Белінга, В. Гурського, О. Вангенгейма, В. Бруховського, Н. Десяткової-Шостенко та ін.). Результати аналізу сучасних підходів до визначення сутності еколого-економічної освіти дозволяють назвати провідними такі: філософський (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ПОНЯТЬ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОГО ЗМІСТУ В ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ СТУДЕНТІВ ТЕХНІЧНОГО КОЛЕДЖУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок