Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КАТЕГОРІЯ ІНТЕНСИВНОСТІ В СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ ФРАЗЕОЛОГІЇ (на матеріалі фразеологічних одиниць тематичної групи ”інтелектуальні здібності людини”)

КАТЕГОРІЯ ІНТЕНСИВНОСТІ В СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ ФРАЗЕОЛОГІЇ (на матеріалі фразеологічних одиниць тематичної групи ”інтелектуальні здібності людини”)

Назва:
КАТЕГОРІЯ ІНТЕНСИВНОСТІ В СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ ФРАЗЕОЛОГІЇ (на матеріалі фразеологічних одиниць тематичної групи ”інтелектуальні здібності людини”)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,51 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГУРКО Манана Зібіловна
УДК 811. 112. 2’ 373.7
КАТЕГОРІЯ ІНТЕНСИВНОСТІ
В СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ ФРАЗЕОЛОГІЇ
(на матеріалі фразеологічних одиниць тематичної групи
”інтелектуальні здібності людини”)
Спеціальність 10.02.04. – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Запоріжжя – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі німецької філології Київського національного лінгвістичного університету Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник доктор філологічних наук, професор
Гамзюк Микола Васильович
завідувач кафедри німецької мови Київського національного лінгвістичного університету
Офіційні опоненти доктор філологічних наук, професор
Денисенко Софія Никифорівна
професор кафедри іноземних мов природничих факультетів Львівського національного університету ім. І. Франка
кандидат філологічних наук, доцент
Прутчикова Валентина Василівна
завідувач кафедри іноземних мов Дніпропетровської національної металургійної академії
Провідна установа Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра германської філології
Захист відбудеться ” 16 ” березня 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К17.051.02 у Запорізькому національному університеті за адресою: 69600 м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. 2, ауд. 230.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Запорізького національного університету за адресою: 69600 м. Запоріжжя, вул. Жуковсь-кого, 66, корп. 2, к. 101.
Автореферат розіслано ” 14” лютого 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.І. Кучеренко
канд. філол. н., доцент


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Концентрація уваги на мовній (мовленнєвій) особистості людини з її системою уявлень, знань і цінностей дозволяє розуміти природну мову як явище когнітивного порядку, що використовується в комунікативному процесі та має для цього необхідні одиниці, структури й механізми. Це, у свою чергу, зумовлює підвищений інтерес до вивчення мовних одиниць в єдності їхніх когнітивних властивостей (роботи Ф.С. Бацевича, А.Д. Бєлової, І.А. Бехти, В.І. Карасика, В.В. Козловського, М.Л. Макарова, А.М. Приходька, G. Brunner, T.A. van Dijk, G. Graefen, B. Johnstone, А.D. Schiffrin, H.-J. Schmid, М. Schwarz, W. Sucharowski та ін.).
Серед питань, що розв’язуються в межах сучасної парадигми лінгвістики, на одне із пріоритетних місць висувається проблема когнітивно-семантичних просторів та їх розбудови в межах певних лексико-фразеологічних систем. Чільне місце в ній посідають питання створення, модифікації та варіювання значень у контексті різних типів фразеотворення. Зокрема, це стосується і феномена ”інтенсивність”, лінгвістична невизначеність якого зумовлює звернення дослідницької уваги до сучасних наукових міждисциплінарних напрацювань.
Поняття інтенсивності ознаки становить значний інтерес із точки зору пізнавального сприйняття дійсності (М.М. Полюжин, Л.І. Сахарчук, О.О. Селіванова, І.С. Шевченко). У процесі перетворення фактів дійсності у факти мови, що втілюють у життя суспільний досвід її носіїв, значну роль відіграє непряма (фразеологічна) номінація, у результаті якої з’являються комплексні вербальні знаки з чітко вираженою номінативно-експресивною функцією.
Реферована дисертація присвячена аналізу механізмів створення й модифікації інтенсивності ознаки ”інтелектуальні здібності людини” (ІЗЛ) на матеріалі фразеологічних одиниць (ФО) сучасної німецької мови. В основу цієї роботи покладено детальний аналіз структурно-семантичних видозмін ФО внаслідок первинного та вторинного фразеотворення. Незважаючи на те, що лінгвістична література приділяє помітну увагу вивченню засобів інтенсифікації висловлювання на матеріалі української мови (Л.В. Самойлович, В.Д. Ужченко), російської (О.С. Кубрякова, В.М. Телія, А.М. Полянський), французької (Л.В. Воробйова, А.Г. Назарян), англійської (О.М. Сергєєва, І.І. Сушинський, І.І. Туранський, І.І. Убіна, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КАТЕГОРІЯ ІНТЕНСИВНОСТІ В СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ ФРАЗЕОЛОГІЇ (на матеріалі фразеологічних одиниць тематичної групи ”інтелектуальні здібності людини”)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок