Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГАЗОРІДИННА ХРОМАТОГРАФІЯ ДІАЛКІЛДИТІОКАРБАМАТІВ МЕТАЛІВ ТА ЇЇ ВИКОРИСТАННЯ В АНАЛІЗІ

ГАЗОРІДИННА ХРОМАТОГРАФІЯ ДІАЛКІЛДИТІОКАРБАМАТІВ МЕТАЛІВ ТА ЇЇ ВИКОРИСТАННЯ В АНАЛІЗІ

Назва:
ГАЗОРІДИННА ХРОМАТОГРАФІЯ ДІАЛКІЛДИТІОКАРБАМАТІВ МЕТАЛІВ ТА ЇЇ ВИКОРИСТАННЯ В АНАЛІЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,95 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна Академія наук України
Фізико-хімічний інститут ім. О.В.Богатського
КОВАЛЬЧУК ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА
УДК 543.544.45
ГАЗОРІДИННА ХРОМАТОГРАФІЯ
ДІАЛКІЛДИТІОКАРБАМАТІВ МЕТАЛІВ
ТА ЇЇ ВИКОРИСТАННЯ В АНАЛІЗІ
02.00.02 – аналітична хімія
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
 
Одеса-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аналітичної хімії Одеського національного університету ім.І.І.Мечнікова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат хімічних наук, доцент,
Чеботарьов Олександр Миколайович,
Одеський національний університет ім. І.І. Мечнікова
завідувач кафедри аналітичної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор,
Бланк Аврам Борисович,
Інститут монокристалів, м.Харків, завідувач
відділу аналітичної хімії функціональних матеріалів
і об’єктів навколишнього середовища
кандидат хімічних наук,
Мілюкин Міхаїл Васильович,
Інститут колоідної хімії та хімії води ім. А.В. Думанського,
м.Київ, старший науковий співробітник
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна,
кафедра хімічної метрології.
Захист відбудеться “ 16 “ березня 2001 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованної вченої ради Д 41.219.01 в Фізико-хімічному інституті ім. О.В.Богатського НАН України за адресою: 65080, м.Одеса, Люстдорфська дорога, 86 .
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Фізико-хімічного інституту ім. О.В.Богатського НАН України (м. Одеса, Люстдорфська дорога, 86)
Автореферат розісланий “ 8 “ лютого 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованної вченої ради Назаренко Н.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Забезпечення надійності результатів аналізу одна з головних проблем сучасної аналітичної хімії. Існує декілька способів підтвердження правильності результатів аналізу, серед яких загальновизнаними вважаються застосування незалежного методу та аналіз стандартного зразка за складом, максимально близького до проби. Створення подібних стандартних зразків вимагає або проведення тривалого і коштовного міжлабораторного експерименту, або залучення декількох методів, дія яких основана на різних принципах.
При вирішенні подібних завдань газова хроматографія металів у вигляді їх летких хелатів може бути використана як альтернативний метод. Поєднання переваг екстракції та газової хроматографії дозволяє здійснити одночасне визначення кількох металів за допомогою високочутливих електронно-захоплювального і полум’яно-іонізаційного детекторів. Хоча на цей час газова хроматографія у вигляді летких хелатів реалізована більш ніж для тридцяти металів, чутливі та надійні методики розроблені лише для -дикетонатів Алюмінію, Берилію, Хрому та Ванадію. Для групи перехідних металів виявлена можливість проведення газової хроматографії у вигляді їх діалкілдитіокарбаматів. Однак впровадженню метода в аналітичну практику перешкоджає відсутність достатньої інформації про вплив процесів адсорбції на поверхні діатомітового носія та нерухомої фази на хроматографічні характеристики хелатів і пов’язані з ними метрологічні параметри методик визначення. В літературі відсутні систематичні дослідження головних факторів, які впливають на ступінь прояву негативних сорбційних ефектів при проведенні газової хроматографії діалкілдитіокарбаматів металів.
Таким чином, систематичне вивчення хроматографічних характеристик діалкілдитіо-карбаматів, а також оптимізація експериментальних умов може дозволити розробити методики кількісного визначення важких металів із метрологічними характеристиками, які відповідають цілям слідового аналізу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках наукового напрямку кафедри аналітичної хімії Одеського національного університету ім. І.І.Мечнікова №254 “Раціональне сполучення методів розділення і визначення малих кількостей елементів”, що координуеться Міносвіти України.
Мета і задачі дослідження. Встановити можливість екстракційно-газохроматографічного визначення мікроконцентрацій Ніколу, Купруму, Кобальту, Паладію, Цинку, Кадмію, Меркурію, Плюмбуму у вигляді їх діалкілдитіокарбаматів в складних об’єктах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГАЗОРІДИННА ХРОМАТОГРАФІЯ ДІАЛКІЛДИТІОКАРБАМАТІВ МЕТАЛІВ ТА ЇЇ ВИКОРИСТАННЯ В АНАЛІЗІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок