Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> удосконалення механізму підвищення ЕФЕКТИВНоСТі ВИКОРИСТАННЯ РИБОГОСПОДАРСЬКОГО РЕСУРСУ

удосконалення механізму підвищення ЕФЕКТИВНоСТі ВИКОРИСТАННЯ РИБОГОСПОДАРСЬКОГО РЕСУРСУ

Назва:
удосконалення механізму підвищення ЕФЕКТИВНоСТі ВИКОРИСТАННЯ РИБОГОСПОДАРСЬКОГО РЕСУРСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,55 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень
Козій Сергій Олександрович
УДК 631.1, 338.43: 639.02
удосконалення механізму підвищення ЕФЕКТИВНоСТі ВИКОРИСТАННЯ РИБОГОСПОДАРСЬКОГО РЕСУРСУ
Спеціальність: 08.00.06 – Економіка природокористування та
охорони навколишнього середовища.
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України
Науковий керівник | кандидат економічних наук, доцент
Демченко Дмитро Михайлович,
Управління освіти та наукової діяльності Одеської обласної державної адміністрації,
начальник
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Хвесик Михайло Артемович,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України,
заступник голови з наукової роботи
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Мартієнко Антоніна Іванівна,
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України,
старший науковий співробітник відділу економічного регулювання природокористування
Захист відбудеться 18 квітня 2008 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.177.01 в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий 11 березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ковальова Н.Г.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Рибогосподарський природно-ресурсний потенціал України розміщено по території країни нерівномірно і, в основному, сконцентровано у Причорноморському регіоні, в якому Одеська область вирізняється виключно сприятливим поєднанням позитивних чинників розвитку рибного господарства, а саме: багатством рибних ресурсів Чорного моря та внутрішніх водойм, найбільшим науково-технічним потенціалом, відносно високими показниками економічного та соціального розвитку, рівнем розвитку інфраструктури та інших галузей промисловості, наявністю кадрів, традиційно високим рівнем споживання риби та рибопродуктів. Ці обставини дають змогу розглядати Причорноморський регіон як найбільш перспективний для інвестування у розвиток рибогосподарського комплексу.
Першорядною суспільною задачею при використанні приморського природно-ресурсного потенціалу (ПРП) є максимально ефективне здійснення господарської діяльності. Найбільш адекватним для вирішення питань ефективності використання відновлюваних рибних ресурсів є комплексний економіко-екологічний підхід, в якому аналіз еколого-економічної ефективності використання і раціонального перерозподілу природних ресурсів є одним з центральних об’єктів дослідження, а екологічні пріоритети оцінюються з точки зору економічних реалій та з урахуванням соціально-економічних внутрішньо-суспільних закономірностей. Складність оцінювання рибогосподарської діяльності (РГД) за цими показниками полягає у відсутності адекватної методології досліджень та чітких критеріїв оцінювання інтегральних еколого-економічних показників.
Особливого значення для визначення стратегії розвитку регіональних рибогосподарських комплексів (РГК) приморського типу набувають методологічні та методичні аспекти прогнозного оцінювання величини ПРП та ефективності його використання. Розробка і дослідження принципів еколого-економічного оцінювання приморського рибогосподарського ПРП має високу теоретичну і прикладну актуальність і може стати теоретичною підтримкою для оцінювання ефективності відповідних управлінських рішень, які мають спиратися на глибокий еколого-економічний аналіз ситуації в галузі і регіоні, на об'єктивну інформацію щодо його стану і кількісну оцінку величини регіонального ПРП. Загальнодержавні програми і проекти не достатньо деталізовані та не враховують регіональну специфіку і можливі проблеми місцевого рівня.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: удосконалення механізму підвищення ЕФЕКТИВНоСТі ВИКОРИСТАННЯ РИБОГОСПОДАРСЬКОГО РЕСУРСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок