Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування соціально-економічного інституту недержавного пенсійного забезпечення населення України

Формування соціально-економічного інституту недержавного пенсійного забезпечення населення України

Назва:
Формування соціально-економічного інституту недержавного пенсійного забезпечення населення України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,82 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Свєтлова Ганна Романівна
УДК 368.914:331.25(477)
Формування соціально-економічного інституту недержавного пенсійного забезпечення
населення України
Спеціальність 08.00.07 – демографія, економіка праці,
соціальна економіка і політика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2008


Дисертацію є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економіки Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського “ХАІ” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Бабушкін Анатолій Іванович,
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського “ХАІ” (м. Харків),
професор кафедри економічної теорії.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, старший науковий співробітник Мартякова Олена Володимирівна, Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), завідуюча відділом економічного регулювання соціальних процесів;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник Ткаченко Лідія Григорівна, Інститут демографії та соціальних досліджень НАН України (м. Київ), провідний науковий співробітник відділу досліджень людського розвитку.
Захист відбудеться «17» квітня 2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.03 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 186, ауд. 409.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий “14“ березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, доцент С.П.Калініна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Становлення в Україні економіки рин-кового типу супроводжувалося негативними наслідками у соціальній сфері, що призвело до наростання кризових явищ у функціонуванні системи обов’язкового соціального страхування та соціального забезпечення, зокрема пенсійного забезпе-чення населення країни. Це зумовило необхідність пошуку нових підходів до ство-рення концепції пенсійного забезпечення, яка б відповідала особливостям сучасного стану соціально-економічного розвитку України.
Усвідомлення необхідності реформування пенсійної системи в Україні викликало перегляд принципів, функцій, механізмів державної соціальної політики, що знайшло відображення у Концепції соціального забезпечення населення України та Стратегії розвитку пенсійної системи.
При реформуванні системи пенсійного забезпечення виникла потреба у формуванні багаторівневої пенсійної системи, яка складається з обов’язкового державного пенсійного страхування та впровадження недержавного пенсійного забезпечення шляхом застосування накопичувальних механізмів та формування недержавних пенсійних фондів.
Впровадження накопичувальних, як обов’язкових, так і добровільних механізмів пенсійної системи відображає нові моделі економічних відносин, які в процесі формування ринкової економіки є передумовою створення нових інститутів.
Це обумовлює актуальність дослідження пенсійної реформи в Україні з точки зору інституційних трансформацій, які відбуваються в економіці і суспільстві та супроводжують процес реформування.
Питання соціальної політики та пенсійного забезпечення вивчалися багатьма вітчизняними та зарубіжними вченими, які досліджували проблеми соціально-економічного розвитку суб’єктів економічної діяльності. Проте інституціональним аспектам розвитку економіки та соціальної сфери уваги приділялося недостатньо.
Теоретичні положення інституційних змін в системі соціального захисту викла-дено у працях Д. Норта, Й. Шумпетера, Дж. Ходжсона, В. Роїка. Теоретико-методоло-гічні основи організації пенсійного забезпечення, прогнозування розвитку макроеко-номічних систем відображені у наукових працях відомих вітчизняних вчених, таких, як В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Формування соціально-економічного інституту недержавного пенсійного забезпечення населення України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок