Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТРЕНУВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СПОРТСМЕНІВ ШЛЯХОМ ВИКОРИСТАННЯ КОМПЛЕКСУ АНТИОКСИДАНТІВ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТРЕНУВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СПОРТСМЕНІВ ШЛЯХОМ ВИКОРИСТАННЯ КОМПЛЕКСУ АНТИОКСИДАНТІВ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТРЕНУВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СПОРТСМЕНІВ ШЛЯХОМ ВИКОРИСТАННЯ КОМПЛЕКСУ АНТИОКСИДАНТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,22 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ФІЗИЧНОГО
ВИХОВАННЯ І СПОРТУ УКРАЇНИ
Станкевич Людмила Григорівна
УДК 796.071.5
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТРЕНУВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СПОРТСМЕНІВ ШЛЯХОМ ВИКОРИСТАННЯ КОМПЛЕКСУ АНТИОКСИДАНТІВ
24.00.01 – Олімпійський та професійний спорт
АВТОРЕФЕРАТ
дисертацїї на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті фізичного виховання і спорту України, Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту
Науковий керівник кандидат біологічних наук, доцент
Земцова Ірина Іванівна,
Національний університет фізичного виховання і спорту України,
професор кафедри біології людини
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Башкін Ігор Миколайович,
Національний антидопінговий центр, заступник директора
кандидат медичних наук
Пуцев Анатолій Іванович,
директор Київського центру спортивної медицини
Захист відбудеться 22 червня 2007 р. о 14.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.829.01 Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, м. Київ - 150, вул. Фізкультури, 1).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, м. Київ – 150, вул. Фізкультури, 1).
Автореферат розіслано 18 травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.І. Воронова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У спорті вищих досягнень через неухильне зростання обсягів фізичних навантажень, в організмі спортсменів, які спеціалізуються в триатлоні, на передзмагальному етапі змагального періоду з великою ймовірністю може виникати стан фізичного та психічного перенапруження, наслідком чого є зниження фізичної працездатності.
На передзмагальному етапі змагального періоду, де основним завданням є зростання спеціальної витривалості триатлоністів з використанням різносторонньої підготовки, для забезпечення позитивного тренувального ефекту виникає потреба у використанні різних ергогенних засобів. У зв'язку із цим розробка методів, що дозволяють забезпечити підтримку здоров'я та працездатність триатлоністів в умовах напруженої м'язової діяльності, є актуальною медико-біологічною та соціальною проблемою (Булатова М.М., 2005; Волков Н.И., Горчакова Н.А., Олейник С.А., 2003; Платонов В.Н., 2006; Роземблюм К.А., 2005; Сейфулла Р.Д., 2003).
Серед великої кількості чинників, які можуть ефективно впливати на фізичну працездатність та процеси відновлення спортсменів певне місце належить ергогенним засобам, які розподіляються на декілька груп: різні лікарські засоби та фізичні методи і маніпуляції, харчові добавки, клімато-географічні і погодні фактори, механічні та біомеханічні, які створюють передумови для підвищення працездатності спортсменів, підсилюючи як прямий, так і відставлений ефект на тлі використання традиційних засобів тренування (Аслаян В.А., Голубина Н.А., 2002; Булатова М.М., 2006; Платонов В.Н., Лапутин А.Н., Кашуба В.А., 2003; Пуцев А.И., 2004; Уильямса М., 1997; Хотц А., 2003; Adams, Best, 2002; Antonio J., Stout J.R., 2003).
Наукові дослідження показали, що серед біологічно активних речовин велику ефективність мають харчові добавки з антиоксидантною дією, які чинять ергогенний вплив на фізичну працездатність спортсменів у процесі напруженої м’язової діяльності (Башкин И.Н., 2002; Вдовенко Н.В., 2002; Кравців Р.Й., Стадник А.Н., Личук М.Г., 2004; Кулиненков Д.О., Кулиненков О.С., 2002; Макарова Г.А., 2003).
Сучасна наукова література містить лише окремі, часто суперечливі відомості щодо ефективності впливу як окремих антиоксидантів, так і їх комплексів на фізичну працездатність та процеси відновлення. У зв'язку з цим пізнання особливостей функціонування та подальша розробка шляхів підвищення ефективності тренувальної діяльності на передзмагальному етапі змагального періоду у триатлоністі з використанням антиоксидантів варто розглядати як один з перспективних наукових напрямків.
Всі викладені факти зумовлюють актуальність розглянутих питань і доцільність подальшого їх вивчення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТРЕНУВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СПОРТСМЕНІВ ШЛЯХОМ ВИКОРИСТАННЯ КОМПЛЕКСУ АНТИОКСИДАНТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок