Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІДЕОЛОГІЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ ЛЮДСЬКОЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

ІДЕОЛОГІЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ ЛЮДСЬКОЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

Назва:
ІДЕОЛОГІЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ ЛЮДСЬКОЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,33 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
Ліпін Микола Вікторович
УДК: 316.75
ІДЕОЛОГІЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ ЛЮДСЬКОЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
 
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії та соціальних наук Київського національного торгівельно-економічного університету.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Ільїн Володимир Васильович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Бичко Ада Корніївна,
Київський національний університет
театру, кіно і телебачення
імені І.К. Карпенка-Карого,
професор кафедри соціальних наук
кандидат філософських наук, доцент
Кононенко Тарас Петрович,
науково-дослідний інститут
Українознавства міністерства науки
і освіти України, завідуючий відділом філософсько-психологічних
проблем, заступник директора з науки
Провідна установа: Національний технічний університет України „Київський політехнічний інститут”, кафедра філософії, Міністерства освіти і науки, м. Київ.
Захист відбудеться 29 березня 2007 р. о годині на засіданні вченої ради Д 26.456.01 Інституту вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
Автореферат розісланий “ ”лютого 2007р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент Л.С. Горбунова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність дослідження. Людство завжди прагнуло віднайти надійне смислоутворююче підґрунтя для своєї життєдіяльності. Двадцяте сторіччя виявилося часом кардинальних трансформацій соціальних, економічних та культурних процесів, що привернуло увагу до способів визначення ціннісних орієнтирів суспільства та особистості. Суперечності цивілізаційного поступу зумовили необхідність пошуку нових орієнтирів людської життєдіяльності. Саме ідеологія в наш час визнається таким універсальним засобом соціокультурного цілепокладання та особистісного самовизначення.
Ідеологія відіграє вирішальну роль у формуванні символічної структури суспільного буття. Одночасно вона детермінує явища суб’єктивного порядку. Завдяки ідеології відбувається “входження” індивіда у соціальні структури та формування його світосприйняття. Тим самим вона виступає основою осмисленості буття. Сучасне усвідомлення наростання радикального неблагополуччя, що іманентне людському буттю, свідчить про необхідність критичного переосмислення метаморфоз смислоутворення. Актуальним постає питання співвідношення істини та ідеології.
Виникає потреба у зверненні до всесвітньо-історичного досвіду критики ідеології, проблематизації цього феномену, що означає, перш за все, визначення таких орієнтирів свідомості, які були б спрямовані на об’єктивний зміст явищ і процесів.
Актуальність поставленої проблеми зумовлена трансформацією способів пошуку всезагальних начал людської життєдіяльності. В епоху глобалізації людство постало перед необхідністю ідеологічної самоідентифікації. Події, що мають місце у соціально-політичному та культурно-національному житті українського суспільства, вимагають теоретичного переосмислення основ ідеологічного знання. Сам феномен “ідеологія” необхідно розглянути з точки зору його відповідності потребам людського самовизначення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження є складовою комплексної наукової програми Київського національного торговельно-економічного університету “Дослідження основних стратегій підвищення якості освіти в КНТЕУ” № 542/33 та науково-дослідної теми кафедри філософських та соціальних наук “Політика та суспільні відносини” № 465/33.
Ступінь наукової розробки проблеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІДЕОЛОГІЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ ЛЮДСЬКОЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок