Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОДІЯ ФІЗІОЛОГІЧНО-АКТИВНИХ РЕЧОВИН З ЛЕНГМЮРІВСЬКИМИ МОНОМОЛЕКУЛЯРНИМИ ПЛІВКАМИ

ВЗАЄМОДІЯ ФІЗІОЛОГІЧНО-АКТИВНИХ РЕЧОВИН З ЛЕНГМЮРІВСЬКИМИ МОНОМОЛЕКУЛЯРНИМИ ПЛІВКАМИ

Назва:
ВЗАЄМОДІЯ ФІЗІОЛОГІЧНО-АКТИВНИХ РЕЧОВИН З ЛЕНГМЮРІВСЬКИМИ МОНОМОЛЕКУЛЯРНИМИ ПЛІВКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,01 KB
Завантажень:
186
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
`НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІООРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ ТА НАФТОХІМІЇ
Ляхов Олексій Михайлович
УДК 57.011+577.352.22+615.01+577.112.824
ВЗАЄМОДІЯ ФІЗІОЛОГІЧНО-АКТИВНИХ РЕЧОВИН З ЛЕНГМЮРІВСЬКИМИ МОНОМОЛЕКУЛЯРНИМИ ПЛІВКАМИ
02.00.10 – біоорганічна хімія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі медико-біологічних досліджень Інституту біоорганічної хімії
та нафтохімії НАН України.
Науковий керівник
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник
Могилевич Сергій Євгенович,
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
завідувач відділу медико-біологічних досліджень
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор
Кібірєв Володимир Костянтинович,
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
завідувач відділу хімії білка
доктор біологічних наук, доцент
Островська Галина Віталіївна,
Інститут фізіології ім. П.Богача Київського національного
університету ім. Тараса Шевченка,
професор кафедри цитології, гістології та біології розвитку
Провідна установа
Інститут біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України,
лабораторія сигнальних механізмів клітини
Захист відбудеться 27 жовтня 2006 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.220.01 в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, 02094, Київ-94, вул. Мурманська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, 02094, Київ-94, вул. Мурманська, 1.
Автореферат розісланий 27 вересня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.М. Федоряк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Визначення провідної ролі аденілатциклазного каскаду та Cа-залежного каскаду поліфосфоінозитидних ліпідів в біорегуляції клітинних функцій стало основою для з’ясування функціональної спільності ксенобіотиків, що подібним чином впливають на активність основних сигнальних систем клітини (ОССК) [Луйк А.И., Могилевич С.Е., 1992; Луйк А.И., 1998]. Положення про наявність біорегуляторних стереотипів підтверджується дослідженнями на об’єктах, для яких зв’язок біологічних функцій з відповідями ОССК простежується чітко і однозначно. Поряд з цим накопичуються дані про біорегуляторний вплив фізіологічно-активних речовин (ФАР) на об’єкти, біологічні функції яких безпосередньо не пов’язані з ОССК (деякі білки крові, транскрипція ДНК in vitro тощо) [Luik A.I., et al., 1998; Прокопенко В.В., 2001]. Показано, що такі об’єкти можуть якісно по-різному реагувати на наявність ФАР двох біорегуляторних класів.
Особливий інтерес викликає дослідження впливу ФАР на фізико-хімічні та структурні параметри природних і модельних мембран, зокрема, моношарових плівок з фосфоліпідів та білків, що сформовані на поверхні гідрофільних середовищ. Однією з найважливіших характеристик мембран, яка має вирішальне значення для регуляції функціонування мембранних білків та здійснення бар’єрної функції, є їх рідинність, яка описується параметром мікров’язкості. На відміну від інших моделей, техніка отримання та стискування моношарів дозволяє варіювати рідинність ліпідів у дуже широких межах.
З теоретичної та практичної точки зору актуальним є вивчення як самої дії на ленгмюрівські мономолекулярні плівки типових представників двох класів ФАР з різною спрямованістю впливу на ОССК, так і виявлення біорегуляторного стереотипу ФАР на моделі моношарових плівок з фосфоліпідів та сироваткового альбуміну, а також виявлення мембранотропної активності лікарських засобів, яка може мати значення в реалізації їх фармакологічної дії. Зокрема, це стосується препаратів, в прояві лікувального ефекту яких значну роль відіграє взаємодія з біомембраною (наприклад, кардіотонічних лікарських препаратів).
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась у рамках відомчих тем НАН України „Вплив складу ліпідного моношару та фізіологічно-активних речовин на термодинамічні параметри фосфоліпідних мономолекулярних плівок Ленгмюра” тема 2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВЗАЄМОДІЯ ФІЗІОЛОГІЧНО-АКТИВНИХ РЕЧОВИН З ЛЕНГМЮРІВСЬКИМИ МОНОМОЛЕКУЛЯРНИМИ ПЛІВКАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок