Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моніторинг фінансової конкурентоспроможності підприємств харчової промисловості на регіональному рівні (на прикладі м’ясної промисловості)

Моніторинг фінансової конкурентоспроможності підприємств харчової промисловості на регіональному рівні (на прикладі м’ясної промисловості)

Назва:
Моніторинг фінансової конкурентоспроможності підприємств харчової промисловості на регіональному рівні (на прикладі м’ясної промисловості)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,40 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ БАНКІВСЬКОЇ СПРАВИ
Педченко Наталія Сергіївна
УДК 336:658.1:664
Моніторинг фінансової конкурентоспроможності
підприємств харчової промисловості
на регіональному рівні (на прикладі м’ясної промисловості)
Спеціальність 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Суми --– 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Полтавському університеті споживчої кооперації України Укоопспілки.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, професор
Косаріна Валентина Петрівна,
Полтавський університет споживчої кооперації
України, професор кафедри фінансів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Крамаренко Галина Олександрівна,
Дніпропетровський університет економіки
та права, завідувач кафедри фінансів
та банківської справи;
кандидат економічних наук, доцент
Гончарук Тетяна Іванівна,
Українська академія банківської справи,
завідувач кафедри економічної теорії
Провідна установа – Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, кафедра фінансів і кредиту, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист дисертації відбудеться “25” грудня 2004 р. о 10  год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К .081.01 в Українській академії банківської справи за адресою: 40030, м. Суми, вул. Петропавлівська, , зала засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Української академії банківської справи за адресою: 40030, м. Суми, вул. Петропавлівська, 57.
Автореферат розісланий “20” листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Коваленко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перехід України до ринкових економічних відносин породжує велику кількість проблем, серед яких чільне місце посідають проблеми адаптації виробничих підприємств до специфічних умов зовнішнього середовища, досягнення стабільності фінансового стану, загальної ринкової стійкості, забезпечення високого рівня фінансової конкурентоспроможності та оперативного відстеження новостворених тенденцій розвитку підприємства.
В сучасних умовах господарювання економічна ситуація в країні ускладнюється недостатністю власних фінансових ресурсів, нераціональною структурою капіталу та його неефективним авансуванням в активи, що призводить до зниження прибутковості діяльності та зростання частки збиткових підприємств. Крім того, в умовах становлення ринкових відносин першочергового значення набуває питання постійного оперативного спостереження та дослідження за фінансовим оздоровленням діяльності підприємства, за дотриманням умов самоокупності, самофінансування та розширеного відтворення, за підвищенням прибутковості діяльності, якості та ефективності господарювання. Саме тому розв’язання питань, пов’язаних зі створенням системи моніторингу, яка здатна забезпечити відстеження та знешкодження розвитку негативних тенденцій у фінансово-господарській діяльності підприємства, сприяти підвищенню ефективності використання внутрішніх резервів, конкурентного потенціалу підприємства за допомогою ефективної політики формування фінансових ресурсів та досягти збалансованого економічного зростання в довгостроковому періоді, є найбільш актуальним.
Наукові аспекти аналізу та оцінки конкурентоспроможності підприємства, забезпечення стабільності його фінансового становища, досягнення високого конкурентного статусу досліджені в роботах багатьох економістів: Г.Л. Азоєва, І. Ансоффа, Брю Стенлі Л., А.П. Градова, Макконелла Кемпбелла Р., М. Портера, Дж. Робинсона, В.М. Родіонової, А.Д. Шеремета. Проблеми забезпечення конкурентоспроможності та стабільності господарюючих суб’єктів висвітлюються і в роботах вітчизняних авторів: І.О. Бланка, Т.І. Гончарук, Г.О. Крамаренко, Л.О. Лігоненко, С.В. Науменкової, А.А. Мазаракі, О.А. Пересади, С.В. Скибінського, Н.М. Ушакової.
Разом з тим, необхідне додаткове дослідження поняття моніторингу в економічній сфері, обґрунтування методики моніторингу фінансової конкурентоспроможності, визначення критеріїв та системи показників оцінки фінансової конкурентоспроможності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Моніторинг фінансової конкурентоспроможності підприємств харчової промисловості на регіональному рівні (на прикладі м’ясної промисловості)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок