Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО НАВЧАННЯ УЧНІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО НАВЧАННЯ УЧНІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО НАВЧАННЯ УЧНІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,97 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КРИВОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БРАТАНИЧ Ольга Григорівна
УДК 37.04+37.02
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ
ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО НАВЧАННЯ
УЧНІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
13.00.09 – теорія навчання
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Кривий Ріг – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Криворізькому державному педагогічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Скидан Сергій Олександрович,
Криворізький економічний інститут
ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»,
завідувач кафедри української та іноземних мов
факультету міжнародної економіки та права.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Пальчевський Степан Сергійович,
Рівненський державний гуманітарний університет, професор кафедри педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент
Гапоненко Лариса Олександрівна,
Криворізький державний педагогічний університет,
професор кафедри психології та педагогічних технологій.
Захист відбудеться «09» липня 2008 р. о 10.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 09.053.01 у Криворізькому державному педагогічному університеті за адресою: 50086, м. Кривий Ріг, просп. Гагаріна, 54, к. 230.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Криворізького державного педагогічного університету за адресою: 50086, м. Кривий Ріг, просп. Гагаріна, 54.
Автореферат розіслано «06» червня 2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г. Б. Штельмах


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У сучасному світі освіта є найважливішим механізмом передачі поколінню, що підростає, моральних цінностей, етичних норм, ідеалів і сенсу буття, без чого не може сформуватися особистість, її громадянська позиція. Школа покликана не тільки давати учням знання, але й привчати їх самостійно оволодівати навчальним матеріалом, творчо мислити, досягати поставлених цілей.
Аналіз роботи сучасної школи дозволяє говорити про недоліки, що мають місце в навчанні учнів. Як показав дослід, лише третина опитаних школярів вважають, що навчання й пізнання нового в процесі навчання приносять їм задоволення; більше однієї п’ятої частини не назвали жодного по-справжньому значущого для них навчального предмета; майже третина опитаних переконані, що значна частина навчального матеріалу, яка входить до складу шкільних програм, навряд чи стане їм у нагоді в практичній діяльності. За таких установок значно знижується позитивна мотивація й розвивальний вплив освітнього процесу на особистість.
Означені недоліки певною мірою пояснюються характером і технологією навчальної роботи, що має місце в шкільній практиці. В умовах імперативної спрямованості навчального процесу в ньому продовжують панувати суб'єкт-об'єктні стосунки, переважають фронтальні форми роботи, які характеризуються низьким рівнем пізнавальної активності та самостійності учнів. Несистематичне використання прийомів диференціації на окремих етапах уроку не може вирішити проблему особистісної зорієнтованості навчання. Щоб забезпечити єдність соціального, дидактичного та психологічного аспектів навчання, необхідно розв'язати наявні в практиці загальноосвітньої школи протиріччя, по-перше, між психологічними і дидактичними закономірностями навчального процесу; по-друге, між індивідуальним характером засвоєння знань і фронтальною формою навчання, між діяльнісною природою формування навичок й умінь і недостатнім рівнем пізнавальної активності та самостійності учнів; по-третє, між суворо регламентованою «лінійною» організаційною структурою уроку і необхідністю варіювання стратегій навчання різних груп учнів; по-четверте, між загальнодержавними педагогічними орієнтирами на індивідуалізацію та диференціацію навчання, запровадження особистісно орієнтованих педагогічних технологій і шкільною практикою «усереднення» педагогічних впливів на учнів.
Розв'язання означених протиріч вимагає нових підходів до організації навчання в загальноосвітній школі, удосконалення уроку як поширеної форми масового навчання, який в умовах компетентісного підходу не розв'язує основної проблеми масової школи – не адаптує освітнього процесу до індивідуальних особливостей учнів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО НАВЧАННЯ УЧНІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок