Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> теорія і практика підготовки майбутніх учителів до формування гуманістичних відносин молодших школярів

теорія і практика підготовки майбутніх учителів до формування гуманістичних відносин молодших школярів

Назва:
теорія і практика підготовки майбутніх учителів до формування гуманістичних відносин молодших школярів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,10 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
БУЖИНА Ірина В’ячеславівна
удк 378.094
теорія і практика підготовки майбутніх учителів до формування гуманістичних відносин молодших школярів
13.00.04 — теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса.
Офіційні опоненти
Провідна установа | доктор психологічних наук, професор, дійсний член АПН України
БЕХ Іван Дмитрович,
Інститут проблем виховання АПН України, директор;
доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН України
БОНДАР Володимир Іванович,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, Інститут педагогіки і психології, директор;
доктор педагогічних наук, професор
КИЧУК Надія Василівна,
Ізмаїльський державний гуманітарний університет, завідувач кафедри педагогіки
Прикарпатський університет імені Василя Стефаника, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Івано-Франківськ
Захист відбудеться „8” квітня 2005 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д.
Із дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д).
Автореферат розісланий 17 лютого 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Д.Березівська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Поступовий розвиток демократичного суспільства дедалі більше залежить від утвердження людяності, гуманності у стосунках між людьми. Ніколи раніше з такою повнотою необхідність формування гуманістичних відносин не усвідомлювалася.
У Національній доктрині розвитку освіти України у ХХI столітті відзначено, що система освіти має забезпечити формування людини демократичного світогляду і культури міжособистісних відносин, високої гуманістичної культури особистості, здатної протидіяти проявам бездуховності.
В.Г.Кремень зазначає, що сфера людської гуманістичної культури, яка є провідною в системі суспільної свідомості, нині інтенсивно впливає на всі соціальні процеси, визначаючи загальну динаміку розвитку держави.
З переходом нашого суспільства від тоталітарних відносин до демократичних об’єктивно постає питання про духовне становлення суспільства в цілому, кожного його громадянина зокрема та гуманістично орієнтовану розбудову системи освіти, чільне місце в якій має посідати відповідна підготовка вчителів.
Школа — це складний інтегрований суспільний інститут, в якому поєднуються, переплітаються та реалізуються відносини різноманітних типів і рівнів. Ці відносини накладають свій відбиток на характер діяльності школи в цілому й окремих її ланок.
Водночас доводиться констатувати, що проблемі формування ставлення школярів до себе, товаришів, учителів, батьків приділяється недостатньо уваги як у процесі підготовки вчителів до педагогічної діяльності, так і в шкільній практиці. Одні педагоги вважають, що відносини складаються опосередковано — у різноманітних видах діяльності, і це дійсно має місце. Деякі вчителі переконані, що проблема є вигаданою: все, так би мовити, складається саме по собі. Треті — апелюють до ідей свободи особистості, ненасильства над її поглядами, мораллю, цінностями, ідеалами, а отже, ставленням до людей, справи, до себе. Однак це є правильним тільки з “технологічного” боку, оскільки цілком виправданим є заперечення проти тиску на дитину, жорсткого диктату, нав’язливого дидактизму.
Дослідження серед учнів і вчителів м. Одеси й області засвідчило, що значна кількість дітей, особливо початкових класів, не знає і не вміє будувати гуманістичні відносини, не надає їм відповідного значення. 62% учителів спеціально не планують роботи з формування гуманістичних відносин учнів; 24% — не знають, як здійснювати цей процес.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: теорія і практика підготовки майбутніх учителів до формування гуманістичних відносин молодших школярів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок