Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> протимікробна та фармакологічна дія антисептиків – похідних фенолу і четвертинного амонію

протимікробна та фармакологічна дія антисептиків – похідних фенолу і четвертинного амонію

Назва:
протимікробна та фармакологічна дія антисептиків – похідних фенолу і четвертинного амонію
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,82 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Інститут мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова
Соболєв Валентин Олександрович
УДК 615.281:582.282.23
протимікробна та фармакологічна дія антисептиків – похідних фенолу
і четвертинного амонію
03.00.07 – мікробіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І. Пирогова МОЗ України.
Науковий керівник: заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичний наук, професор Палій Гордій Кіндратович, Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри мікробіології, вірусології та імунології.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Бірюкова Світлана Василівна, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України; професор кафедри клінічної імунології та мікробіології;
доктор медичних наук, професор Климнюк Сергій Іванович, Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я.Горбачевського МОЗ України, завідувач кафедри мікробіології, вірусології та імунології.
Провідна установа: Інститут епідеміології та інфекційних хвороб
ім. Л.В.Громашевського АМН України, м.Київ
Захист відбудеться “29” грудня 2005 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.618.01 Інституту мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова АМН України за адресою: 61057, вул. Пушкінська, 14/16, м. Харків-57.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова АМН України за адресою: 61057, вул. Пушкінська, 14/16, м. Харків-57.
Автореферат розісланий “_7_” листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої
ради Д 64.618.01, к.мед.н., ст.н.с. Бруснік С.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Захворювання шкіри і м’яких тканин посідають провідне місце в практиці поліклінік, стаціонарів. Їх поширення вкрай ускладнює кількісну оцінку цих хвороб. В цю групу входять, з однієї сторони, інфекційні ураження, що розвиваються після інфікування мікротравм, а з іншої – різноманітні інфекції в ділянці хірургічного втручання. Хвороби шкіри і м’яких тканин мікробного походження посідають одне з провідних місць (Ю.Л.Волянський, 1991; С.В.Бірюкова та співавт., 2000, 2002; В.М.Мороз та співавт., 2000; І.Л.Дикий та співавт., 2000; R.Bonnet, 2004 та ін.).
Антимікробні препарати є основним компонентом терапії інфекційних захворювань шкіри, м’яких тканин. Необхідно наголосити, що антимікробні препарати є унікальною групою лікарських засобів. Їх активність змінюється в часовому просторі. Вони діють, в першу чергу, на мікроорганізми – збудники захворювань. Нераціональне їх застосування може нанести шкоду не тільки пацієнту, але й іншим особам, для яких лікарський засіб виявиться неефективним у випадку формування резистентності до нього і поширення цих варіантів збудників (Ю.Л.Волянський, 1991; Г.К.Палій та співавт., 2000;
С.І.Бідненко та співавт., 2000; A.K.Gupta, Y.Kohli, 2003 та ін.).
Застосування антимікробних препаратів без обліку даних по протимікробній резистентності приводить до зменшення клінічної ефективності терапії захворювань шкіри, м’яких тканин. Таким чином, системний підхід до вивчення антимікробних препаратів служить сучасною концепцією розробки і обґрунтування раціонального застосування антисептиків АНФ, НФ (В.П.Ковальчук, В.Т.Остапенко, 2000; Г.К.Палій, М.Д.Желіба, 2001 та ін.).
Протимікробні препарати АНФ, НФ являють собою справжні розчини ліків. Вони становлять гомогенні, однорідні системи, які складаються з декількох компонентів. Багато відомих хімічних реакцій протікають в розчинах. Необхідно підкреслити, що від механічних сумішей розчини антисептиків відрізняються однорідністю.
В XXI столітті вчені продовжують скринінг нових антимікробних сполук, впровадження нових лікарських форм антисептичних препаратів з високими протимікробними властивостями. Ефективні лікувальні концентрації розчинів антисептиків створюються у вогнищах інфекційного ураження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: протимікробна та фармакологічна дія антисептиків – похідних фенолу і четвертинного амонію

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок