Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИФЕРЕНЦІЙНА ДІАГНОСТИКА І ВЕРИФІКАЦІЯ РАКУ ГРУДНОЇ ЗАЛОЗИ З ВИКОРИСТАННЯМ МАЛОІНВАЗИВНИХ ПРОМЕНЕВИХ МЕТОДІВ ДОСЛІДЖЕННЯ

ДИФЕРЕНЦІЙНА ДІАГНОСТИКА І ВЕРИФІКАЦІЯ РАКУ ГРУДНОЇ ЗАЛОЗИ З ВИКОРИСТАННЯМ МАЛОІНВАЗИВНИХ ПРОМЕНЕВИХ МЕТОДІВ ДОСЛІДЖЕННЯ

Назва:
ДИФЕРЕНЦІЙНА ДІАГНОСТИКА І ВЕРИФІКАЦІЯ РАКУ ГРУДНОЇ ЗАЛОЗИ З ВИКОРИСТАННЯМ МАЛОІНВАЗИВНИХ ПРОМЕНЕВИХ МЕТОДІВ ДОСЛІДЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,94 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ОНКОЛОГІЇ
БОЖОК ЄВГЕН МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 618.19-006.6:616-089.163-073.75
ДИФЕРЕНЦІЙНА ДІАГНОСТИКА І ВЕРИФІКАЦІЯ
РАКУ ГРУДНОЇ ЗАЛОЗИ З ВИКОРИСТАННЯМ МАЛОІНВАЗИВНИХ
ПРОМЕНЕВИХ МЕТОДІВ ДОСЛІДЖЕННЯ
14. 01. 23 - променева діагностика та променева терапія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-діагностичному центрі „Здоров’я літніх людей” АМН України.
Науковий керівник - доктор медичних наук
Рогожин Володимир Олексійович,
Директор НДЦ „Здоров’я літніх людей” АМН України.
Офіційні опоненти: - доктор медичних наук, професор
Бабій Яків Степанович,
Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л. Шупика МОЗ України, професор кафедри радіології;
- доктор медичних наук
Чешук Валерій Євгенович,
Державний медичний університет ім. О.О.Богомольця
.......................................МОЗ України, доцент кафедри онкології.
Провідна установа - Інститут медичної радіології ім. С.П. Григор'єва АМН України, м. Харків.
Захист відбудеться "25" травня 2006 р. о 13 годині 00 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.560.01 в Інституті онкології АМН України (03022, Київ, вул. Ломоносова, 33/43).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту онкології АМН України (03022, Київ, вул. Ломоносова, 33/43).
Автореферат розісланий "18" квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук С.О. Родзаэвський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У структурі захворюваності злоякісними пухлинами в світі рак грудної залози (РГЗ) посідає третє місце після раку легень та раку шлунку [Заридзе Д.Г., 2002]. В Україні у структурі онкологічної захворюваності питома вага жінок, хворих на рак грудної залози, досягає 18,9%, а питома вага смертності від РГЗ - 19,9%, що представляє собою актуальну медичну та соціальну проблему [Федоренко З.П. і співавт., 2004].
Серед причин високої смертності в Україні від РГЗ необхідно виділити запізніле виявлення злоякісних пухлин і високий показник запущеності (IIIВ – IVст.), який є ведучим критерієм оцінки якості діагностики [Смоланка І.І. і співавт., 2004].
Виявлення та верифікація доклінічних форм раку покращує результати лікування та якість життя хворих на рак грудної залози [Дятченко О.Т. и соавт., 1993; Прокопенко С.П., 2000; Leborgne J.H., 2000; Saarela A.O., 2000]. Серед променевих методів обстеження головними для діагностики пухлин грудної залози є рентгенівська мамографія (РМГ) та ультразвукове дослідження (УЗД).
РМГ має потужні діагностичні можливості, однак у 5 - 15% випадків [Jarlman O., 1999] зустрічаються і псевдонегативні результати мамографії, а при локалізації пухлини в підключичній області, ретромамарному просторі та в області субмамарної складки псевдонегативні результати можуть досягати 30% [Веснин А.Г. и соавт., 1993].
Нешкідливість УЗД дозволяє застосовувати його в якості першого діагностичного метода у жінок віком до 30-35 років, вагітних та жінок з лактацією грудних залоз [Заболотская Н.В., 1995]. Однак є і обмеження можливостей УЗД - це труднощі з визначенням неінвазійних карцином, інвазійних карцином розміром менш ніж один сантиметр, низька інформативність у пацієнток з явищами жирової інволюції грудних залоз [Трофимова Е.Ю., 2000].
Використання в діагностичному алгоритмі високоякісних РМГ та УЗД надало можливість виявляти пухлини, які не пальпуються, що стало поштовхом для розробки і втілення в клінічну практику малоінвазивних променевих методів морфологічної верифікації без хірургічного втручання.
Морфологічна верифікація РГЗ перед проведенням лікування є обов’язковою вимогою для адекватного застосування комбінованих методів терапії. В Україні ще зовсім недавно головним методом верифікації пухлин грудної залози була секторальна резекція на операційному столі. Але хірургічна біопсія є самим коштовним компонентом у діагностичних програмах, часто супроводжується значним ризиком розвитку косметичних дефектів грудної залози і призводить до психологічної травми [Davies R.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ДИФЕРЕНЦІЙНА ДІАГНОСТИКА І ВЕРИФІКАЦІЯ РАКУ ГРУДНОЇ ЗАЛОЗИ З ВИКОРИСТАННЯМ МАЛОІНВАЗИВНИХ ПРОМЕНЕВИХ МЕТОДІВ ДОСЛІДЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок