Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фізіолого-морфологічна оцінка дії натрієвмісних препаратів

Фізіолого-морфологічна оцінка дії натрієвмісних препаратів

Назва:
Фізіолого-морфологічна оцінка дії натрієвмісних препаратів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,54 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Львівська національна академія
ветеринарної медицини
Імені С.З. Гжицького
Тесарівська Уляна Іванівна
УДК 619:616 – 001.4:616 – 083 615.77:636.7 636.92
Фізіолого-морфологічна оцінка дії
натрієвмісних препаратів
03.00.13 - фізіологія людини і тварин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному науково-дослідному контрольному інституті ветеринарних препаратів та кормових добавок Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник - | доктор біологічних наук, професор
Малик Остап Григорович,
Державний науково-дослідний контрольний інститут ветеринарних препаратів та кормових добавок, головний науковий співробітник лабораторії фармакології і токсикології.
Офіційні опоненти: | доктор ветеринарних наук, доцент
Стояновський Володимир Григорович,
Львівська національна академія ветеринарної медицини ім.С.З.Ґжицького, завідувач кафедри патологічної фізіології;
кандидат біологічних наук, с.н.с.
Волторністий Володимир Михайлович,
Інститут біології тварин УААН, провідний науковий співробітник лабораторії обміну речовин.
Провідна установа: Дніпропетровський державний аграрний університет, кафедра нормальної і патологічної фізіології сільськогосподарських тварин Міністерства аграрної політики України.
Захист відбудеться: 21 квітня 2005 року о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.826.01 у Львівській національній академії ветеринарної медицини ім. С.З. Ґжицького за адресою: 79010, м. Львів – 10, вул. Пекарська, 50, аудиторія № 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівської національної академії ветеринарної медицини ім. С.З. Ґжицького за адресою: 79010, м. Львів – 10, вул. Пекарська, 50.
Автореферат розісланий: 18 березня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат біологічних наук,
доцент Головач П.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Основною передумовою створення лікарських засобів є ефективність їх дії для забезпечення корекції фізіологічних потреб організму, що базується на формуванні належної структури препарату та встановленні точки прикладання субстанції засобу.
Вивчення фізико-хімічних та морфологічних особливостей дії натрієвмісних препаратів на організм тварин виявило широкий спектр біологічної їх активності, що повязано, в основному, з фізіологічною дією йону натрію, який в організмі виконує низку життєво важливих функцій. Відомо, що він впливає на проникність мембрани клітин, забезпечує осмотичний тиск, підтримує водний баланс, активізує нервово-м’язову збудливість, регулює кислотно-лужну рівновагу, бере участь у підтриманні колоїдного стану білків (Гонський Я. І., Максимчук Т. П., 2001). Натрій тісно пов’язаний з обміном вуглеводів, проявляє специфічну дію на активність ряду ферментів (Акопова О. В., Сагач В. Ф., 2000; Кремено С. В. та ін., 2004).
Відомі сполуки, до складу яких входить натрій – це, зокрема, тіосульфат, хлорид, сульфат натрію, 20 та 30% розчин сульфацилу натрію, натрію гідрокарбонат, нуклеїнат, тетраборат, урсинат, володіють протимікробною, протизапальною та ранозагойною дією, що зумовлює їх широке застосування у лікарській практиці (Вербицький П. І., Косенко М. В., 2003).
Проблематичним є використання натрієвих солей за нашкірного застосовування внаслідок їх низької проникності через шкіру. Дані літератури вказують на те, що для посилення проникнення речовин у клітину використовують гліцерол, як чинник, що дає можливість підтримати вплив катіонів на обмін речовин в організмі тварин (Туркевич М. М., 1973; Гончаров А. И., Корнилов М. Ю., 1978.). Загальновідомо, що коротколанцюгові спирти (гліцерол та етанол) проникають у всі органи і тканини завдяки малим розмірам молекули та здатності добре розчинятись у водній і ліпідній фазах (Лабинцева Р.Д., Ульяненко Т.В., Костерін С. О., 2002).
Саме це породжує науково-практичну зацікавленість у проведенні досліджень, повязаних з вивченням фізіолого-морфологічних особливостей дії натрієвмісних препаратів залежно від співвідношення окремих інгредієнтів та градієнта концентрації субстанцій, що стало обєктом наших досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Фізіолого-морфологічна оцінка дії натрієвмісних препаратів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок