Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСВІТА В СИСТЕМІ ФАКТОРІВ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВИЗНАЧЕННЯ ОСОБИСТОСТІ

ОСВІТА В СИСТЕМІ ФАКТОРІВ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВИЗНАЧЕННЯ ОСОБИСТОСТІ

Назва:
ОСВІТА В СИСТЕМІ ФАКТОРІВ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВИЗНАЧЕННЯ ОСОБИСТОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,79 KB
Завантажень:
5
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Інститут вищої освіти
Академії педагогічних наук України
ДЖУРА ОЛЕКСАНДР ДМИТРОВИЧ
УДК 373.6: 17.023.31
ОСВІТА В СИСТЕМІ ФАКТОРІВ
ПРОФЕСІЙНОГО САМОВИЗНАЧЕННЯ ОСОБИСТОСТІ
09.00.03 - соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Огнев’юк Віктор Олександрович,
Міністерство освіти і науки України,
заступник міністра.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, старший науковий співробітник
Степико Михайло Тимофійович,
Національний інститут стратегічних досліджень, вчений секретар;
кандидат філософських наук
Мудрак Вадим Іванович,
Національний аграрний університет,
старший викладач.
Провідна установа: Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, кафедра філософії, м. Київ.
Захист відбудеться „27” січня 2005 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.456.01 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9 (Зал засідань вченої ради, 9-й поверх).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
Автореферат розісланий „24” грудня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Горбунова Л.С.


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження проблеми ролі та значення освіти в системі професійного самовизначення особистості обумовлена потребами практики, насамперед, потребою підвищення ролі освіти у формуванні професійних орієнтацій учнівської і студентської молоді. В процесі навчання і виховання юнаки та дівчата не лише здобувають знання, але й виховують в собі відповідні ціннісні орієнтації, які дозволяють їм обрати свій життєвий шлях, обрати напрям майбутньої професійної діяльності. Характерно, що молода людина обирає свій життєвий шлях долаючи низку суперечностей і сумнівів й тому потребує своєрідної підказки з боку дорослих. Серед чинників вибору майбутньої професії на передній план виходять поради батьків та друзів, соціокультурне середовище, художня література та первинний досвід підлітка. Однак систематичну орієнтацію на професію дає все ж таки освіта. Дослідження ролі сучасної освіти у професійному самовизначенні особистості є проблемою актуальною і практично значимою.
Вивчення значення та ролі освіти в професійному самовизначенні особистості є актуальним ще й тому, що в останні роки змінились економічні, політичні і соціокультурні обставини життєдіяльності особистості і суспільства, утвердились нові пріоритети й цінності. Демократичні та ринкові перетворення змістили центр ваги на саму особистість, яка все більшою мірою виявляється залишеною віч-на-віч з незнайомою, а в деяких випадках, навіть, чужою дійсністю. В недалекому минулому випускники загальноосвітньої школи орієнтувались на загальноприйняті підходи, що домінували серед однокласників, у школі, в оточуючому середовищі. Нині вони загалом втратили свою привабливість. Кожен орієнтується в основному на своє відчуття ситуації й лише освіта – навчання та виховання – залишається тим єдиним легітимним джерелом, яке розкриває спектр можливого вибору, самовизначення й самореалізації особистості. Вивчення цих можливостей з метою їх розширення й підвищення ефективності як чинника професійного самовизначення особистості, також підтверджує актуальність і практичну значимість нашого дослідження.
Не можна не згадати й третю обставину, яка підкреслює актуальність дисертаційного дослідження означеної теми. Мова йде про домінантні цінності суспільної психології, які обумовлюють ті чи інші професійні (або не професійні) орієнтації молодої людини. На жаль, на сьогоднішній день вони надто далекі від дійсно життєвих і перспективних. Суспільну атмосферу переповнюють орієнтації на успіх (і збагачення) за принципом лотерейного квитка, де особисті якості, зокрема, знання, працелюбство і задатки відіграють підпорядковану роль.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОСВІТА В СИСТЕМІ ФАКТОРІВ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВИЗНАЧЕННЯ ОСОБИСТОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок