Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Західні землі України в Другій світовій війні: військово-історичний аспект(1939-1944рр.)

Західні землі України в Другій світовій війні: військово-історичний аспект(1939-1944рр.)

Назва:
Західні землі України в Другій світовій війні: військово-історичний аспект(1939-1944рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,62 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національний університет “Львівська політехніка”
Інститут гуманітарних і соціальних наук
 
Яким Степан Степанович
УДК 94 (477) “1939/1944”
Західні землі України в Другій світовій війні:
військово-історичний аспект(1939-1944рр.)
20.02.22 – військова історія
Автореферат на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України, науки і техніки Інституту гума-нітарних та соціальних наук Національного університету “Львівська політехніка”
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
Дещинський Леонтій Євгенович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
директор Інституту гуманітарних та соціальних наук, заслужений діяч науки і техніки України.
Офіційні опоненти : доктор історичних наук, професор
Кондратюк Костянтин Костянтинович,
Львівський національний університет імені Івана Франка; завідувач кафедри новітньої історії України
кандидат історичних наук, доцент
Крачковський Борис Петрович,
Львівський державний аграрний університет,
доцент кафедри політології і філософії
Провідна установа – Інститут історії України НАН України, відділ історії України періоду Другої світової війни, м.Київ.
Захист відбудеться “ 24 ” cічня 2003р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К35.052.15 у Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013 м.Львів-13, вул. С.Бандери, 12, корпус 4, аудиторія 204.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013 м.Львів-13, вул. Професорська, 1
Автореферат розісланий “ 18 ” грудня 2002р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради
кандидат філософських наук, доцент В.Гусєв


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Трагічні події на західноукраїнських землях часів Другої світової війни до сих пір сприймаються неоднозначно; погляд на них є складовою етнополітичної орієнтації значної частини людей старшого покоління, яких півсто-ліття планомірно обробляла антиукраїнська ідеологія. І лише об'єктивне висвітлення військово-політичного протистояння того часу дає змогу сучасникам використати досвід та уроки тих драматичних часів для консолідації державотворчих сил України. Не зайве пам’ятати дипломатам, вищим ешелонам державної влади, котрі розробля-ють стратегію міжнародної політики України, про особливе геополітичне становище нашої держави, яка своїм існуванням та політичною орієнтацією сприяє політичній рівновазі у Європі. Необхідність розширення історичних і військово-політичних уяв щодо національно-визвольного руху, який вів політичну і збройну боротьбу в регіоні проти тоталітарних режимів, потреба ґрунтовно переосмислити геостратегічні аспек-ти цього трагічного періоду європейської історії стали основним мотивом даного дослідження. Історична правда необхідна також для формування наукової концепції новітньої історії України, зокрема літопису національно-визвольного руху першої половини ХХст.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація ви-конана в рамках наукової проблематики кафедри історії України, науки і техніки Інституту гуманітарних і соціальних наук Національного університету “Львівська політехніка”. Своїми конкретно-історичними матеріалами та висновками доповнює об'єктивне вивчення історії України періоду Другої світової війни.
Мета і задачі дослідження: розкрити тенденції розвитку і діяльності наці-онально-визвольних сил краю у політичній і військовій сферах у 1939-1944рр. і показати державотворчий характер військової і політичної діяльності УПА, роль окремих державно-політичних сил і політичних лідерів, які зробили значний внесок у боротьбу українського народу за відродження державності й соборності України.
Для досягнення мети були поставлені наступні задачі:
1. Дати історико-правову оцінку геополітичного становища західних земель України, які стали об'єктом агресії іноземних держав.
2. Охарактеризувати соціально-економічні та етнополітичні передумови виникнення та розвитку національно-визвольного руху, дати оцінку військово-політичним силам, що діяли в регіоні напередодні та в роки Другої світової війни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Західні землі України в Другій світовій війні: військово-історичний аспект(1939-1944рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок