Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ТА РОЗВИТКУ ІНТЕГРОВАНИХ СТРУКТУР БІЗНЕСУ

ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ТА РОЗВИТКУ ІНТЕГРОВАНИХ СТРУКТУР БІЗНЕСУ

Назва:
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ТА РОЗВИТКУ ІНТЕГРОВАНИХ СТРУКТУР БІЗНЕСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,85 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГОРБАТОВ ВАЛЕРІЙ МИРОНОВИЧ
УДК 330.341.1
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ
ТА РОЗВИТКУ ІНТЕГРОВАНИХ СТРУКТУР БІЗНЕСУ
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація та управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному економічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: | доктор економічних наук, професор
Пономаренко Володимир Степанович,
Харківський національний економічний університет, ректор.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Алексєєв Ігор Валентинович,
Національний університет “Львівська політехніка”, завідувач кафедри фінансів;
доктор економічних наук, професор
Кадієвський Володимир Андрійович,
Державна академія статистики, обліку та аудиту, завідувач кафедри економічної кібернетики;
доктор економічних наук, професор
Шинкаренко Володимир Григорович,
Харківський національний автомобільно-дорожній університет, завідувач кафедри менеджменту.
Провідна організація: | Інститут економіки промисловості НАН України, відділ проблем економіки підприємств (м. Донецьк).
Захист дисертації відбудеться “26” жовтня 2006 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .055.01 у Харківському національному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, провулок Інженерний, 1-а.
Автореферат розісланий “25” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. М. Ястремська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останні п’ятнадцять років стали переломними у діяльності підприємств та їх об’єднань в Україні. Країна повернулася до ринково- конкурентних основ господарювання. Разом з тим, результати успішної діяльності як суб’єктів господарювання (СГ), так і країни в цілому, визначає не зростання економічних показників, а покращення якості життя населення.
Однак, згідно з індексом розвитку людського потенціалу (HDI), який розраховується фахівцями Організації Об’єднаних Націй (ООН) і характеризує якість життя населення країн світу, Україна в 2003 році зайняла, нажаль, тільки 78-е місце серед 177 країн світу. Тому перед країною стоїть важлива задача значного покращення якості життя населення.
Проблемами підвищення якості життя населення займалися такі вчені, як: Арон Р., Долішній М., Дубсон Б., Жеребіна В., Кизим М., Лібанова Е., Майєр В., Мандибура В., Новикова О., Пономаренко В., Райцин В., Рімашевська Н., Рутгайзер В., Тодоров А. та ін. Але деякі важливі питання при цьому залишилися нерозглянутими, як то: взаємозв’язок якості життя населення з конкурентоспро- можністю країн світу, а також концентрацією їх економік.
Треба зазначити, що високий рівень і якість життя населення країни може забезпечити тільки його висока конкурентоспроможність. Однак за індексом макроекономічної конкурентоспроможності (CGI), який розраховується фахівцями до щорічного Всесвітнього Економічного Форуму (ВЕФ), Україна в 2003 році зайняла 84-е місце серед 102 країн світу.
Разом з тим, тільки висококонцентрована економіка, наявність інтегрованих структур бізнесу (ІСБ) у вигляді промислових концернів, фінансово-промислових груп (ФПГ) і стратегічних альянсів (СА) може зробити країну конкурентоспро-можною.
Проблемами конкурентоспроможності окремих СГ та концентрації економіки займалися такі вчені, як Ансоф І., Азоєв Г., Алєксєєв Н., Вальтер Ж., Воронкова А., Градов А., Іванов Ю., Кадієвський В., Кизим М., Книш М., Портер М., Росс Д., Сакс Дж., Сміт А., Тищенко О., Фатхутдинов Р., Шерер Ф., Шинкаренко В., Юданов А. та ін. Однак, незважаючи на це, у даній області дотепер цілий ряд теоретичних і практичних проблем залишається невирішеними.
Так, у науковій літературі практично відсутні публікації з оцінки конкуренто-спроможності ІСБ: промислових концернів, ФПГ й СА.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ТА РОЗВИТКУ ІНТЕГРОВАНИХ СТРУКТУР БІЗНЕСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок