Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ТА ПРАКТИЧНА РЕАЛІЗАЦІЯ УДОСКОНАЛЕНИХ МЕТОДІВ СЕЛЕКЦІЇ У СВИНАРСТВІ

ТЕОРЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ТА ПРАКТИЧНА РЕАЛІЗАЦІЯ УДОСКОНАЛЕНИХ МЕТОДІВ СЕЛЕКЦІЇ У СВИНАРСТВІ

Назва:
ТЕОРЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ТА ПРАКТИЧНА РЕАЛІЗАЦІЯ УДОСКОНАЛЕНИХ МЕТОДІВ СЕЛЕКЦІЇ У СВИНАРСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,81 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПЕЛИХ ВІКТОР ГРИГОРОВИЧ
 
УДК 636.4.082.2
ТЕОРЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ТА ПРАКТИЧНА
РЕАЛІЗАЦІЯ УДОСКОНАЛЕНИХ МЕТОДІВ
СЕЛЕКЦІЇ У СВИНАРСТВІ
06.02.01 – розведення та селекція тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора сільськогосподарських наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Херсонському державному аграрному університеті, Міністерство аграрної політики України
Науковий консультант: доктор сільськогосподарських наук, професор,
член-кореспондент УААН, заслужений діяч
науки і техніки України
Коваленко Віталій Петрович,
Херсонський державний аграрний університет, завідувач кафедри генетики та
розведення сільськогосподарських тварин
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор,
член-кореспондент УААН
Березовський Микола Давидович
Інститут свинарства УААН, завідувач відділу
розведення та генетики
доктор сільськогосподарських наук, професор
Агапова Євгенія Михайлівна,
Одеський державний аграрний університет,
завідувач кафедри спеціальної зоотехнії
доктор сільськогосподарських наук, професор
Войналович Сергій Антонович
Кримський державний аграрний університет,
професор кафедри тваринництва
Провідна установа: Інститут тваринництва степових районів ім. М.Ф. Іванова “Асканія-Нова” УААН, відділ свинарства, смт. Асканія Нова
Захист дисертації відбудеться “26” вересня 2002 р.
о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.004.05 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв Оборони,15, навчальний корпус 3, ауд. 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв Оборони,13, навчальний корпус 4, к.41.
Автореферат розісланий “23” серпня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цицюрський Л.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Україні відбувається успішний процес створення нових порід, типів і ліній тварин. У галузі свинарства головна увага селекціонерів зосереджена на створенні спеціалізованих родинних форм, популяцій, які в породно-лінійній гібридизації забезпечують високий гетерозисний ефект за відтворними та відгодівельними якостями (В.П. Рибалко, М.Д. Березовський, 1990; В.П.Рибалко, В.П.Буркат, 1996). Тому на сучасному етапі розвитку селекції у свинарстві важливо не тільки зберегти та підвищити генетичний потенціал вітчизняних порід, а й раціонально використати кращий світовий генофонд. На необхідність розробки науково обґрунтованих методів підвищення генетичного прогресу у популяціях сільськогосподарських тварин вказують роботи вітчизняних вчених В.П. Буркат (1999), І.П. Петренко, М.В. Зубець, Д.Т. Вінничук, А.П. Петренко (1997). Комплексна розробка методів і прийомів підвищення ефективності чистопородного розведення і гібридизації може розглядатися як вирішення важливої наукової проблеми, що має теоретичне і практичне значення для підвищення ефективності галузі свинарства.
У галузі свинарства удосконалення прийомів племінного відбору полягає в розробці теоретичних основ включення нових селекційних ознак, що визначають рівень консолідації груп, популяцій свиней, мають високий кореляційний зв’язок з основними господарсько-корисними показниками. Такими слід вважати статевий диморфізм (В.А.Пабат, Д.Т.Вінничук, 1999), співвідношення статей у потомстві маток (І.П. Петренко та ін., 1997), вирівняність гнізд за великоплідністю (М.Д.Березовський, Д.В.Ломако, 2001), що дасть змогу обгрунтованіше здійснювати відбір ремонтного молодняку, який у подальшому позитивно вплине на рівень продуктивності свиней.
Необхідним елементом удосконалення селекційних програм у свинарстві є дослідження закономірностей росту свиней з використанням математичних моделей для опису і прогнозування майбутнього рівня продуктивності. Існуючі традиційні методи оцінки племінних якостей тварин не завжди відображають генотипову цінність особин.
Для теоретичного усвідомлення та використання у практичній селекції свиней є актуальним вирішення таких проблем, як удосконалення методів оцінки плідників, використання ДНК-діагностики генів галатанового локусу, які обумовлюють стрес-чутливість свиней, обґрунтування оптимальних регіональних програм схрещування і гібридизації універсальних і спеціалізованих м’ясних порід.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ТА ПРАКТИЧНА РЕАЛІЗАЦІЯ УДОСКОНАЛЕНИХ МЕТОДІВ СЕЛЕКЦІЇ У СВИНАРСТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок