Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ СВЕРДЛОВИН УДАРНО-ХВИЛЬОВОЮ ДІЄЮ НА ПРИВИБІЙНУ ЗОНУ НЕОДНОРІДНИХ ТА НИЗЬКОПРОНИКНИХ ПЛАСТІВ

ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ СВЕРДЛОВИН УДАРНО-ХВИЛЬОВОЮ ДІЄЮ НА ПРИВИБІЙНУ ЗОНУ НЕОДНОРІДНИХ ТА НИЗЬКОПРОНИКНИХ ПЛАСТІВ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ СВЕРДЛОВИН УДАРНО-ХВИЛЬОВОЮ ДІЄЮ НА ПРИВИБІЙНУ ЗОНУ НЕОДНОРІДНИХ ТА НИЗЬКОПРОНИКНИХ ПЛАСТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,42 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАК “НАФТОГАЗ УКРАЇНИ”
ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО “НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ НАФТОГАЗОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ”
Кучернюк Андрій Валентинович
УДК 622.276.6
ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ СВЕРДЛОВИН УДАРНО-ХВИЛЬОВОЮ ДІЄЮ НА ПРИВИБІЙНУ ЗОНУ НЕОДНОРІДНИХ ТА НИЗЬКОПРОНИКНИХ ПЛАСТІВ
Спеціальність 05.15.06 – Розробка
нафтових і газових родовищ
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Відкритому акціонерному товаристві ”Український нафтогазовий інститут”.
Науковий керівник – член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук
Єгер Дмитро Олександрович,
ДП ”Науково-дослідний інститут нафтогазової промисловості”
(м. Київ), генеральний директор
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Фик Ілля Михайлович,
ДП ”Науково-дослідний інститут нафтогазової промисловості”,
філія ”Український НДІ природних газів” (м. Харків),
заступник директора з наукової роботи
кандидат технічних наук
Іванків Ольга Олександрівна,
Український державний геологорозвідувальний інститут,
Полтавське відділення (м. Полтава), завідуюча лабораторією
Провідна організація: Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу Міністерства освіти і науки України (м. Івано-Франківськ).
Захист дисертації відбудеться ”12” червня 2007 р. о 14-й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .875.01 у ДП ”Науково-дослідний інститут нафтогазової промисловості” за адресою: 03035, Україна, м. Київ, вул. Урицького, 45.
Із дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ДП ”Науково-дослідний інститут нафтогазової промисловості” за адресою: 03035, Україна, м. Київ, вул. Урицького, 45.
Автореферат розісланий ” 4 ” травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Ягодовський С.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зниження обсягів видобування нафти і газу в Україні головним чином пов’язано із існуючою на сьогодні структурою видобувних запасів вуглеводнів, більше половини з яких становлять важковидобувні (запаси енергетично виснажених та високообводнених покладів, покладів складної геологічної будови з низькопроникними колекторами та з високов’язкою нафтою) [3]. Висока неоднорідність колекторських властивостей пластів призводить до нерівномірного вилучення з них нафти і зниження коефіцієнта нафтовилучення.
В умовах значного дефіциту вуглеводневої сировини в Україні проблема залучення в розробку залишкових запасів вуглеводнів набирає державного рівня.
Підвищення вуглеводневилучення з покладів складної геологічної будови із високою неоднорідністю прямо пов’язано із забезпеченням відновлення природних або підвищення фільтраційно-ємнісних характеристик низькопроникних прошарків та введенням їх у розробку і максимальним зменшенням неоднорідності продуктивного розрізу пласта.
Існуючі методи відновлення та підвищення фільтраційно-ємнісних характеристик продуктивних пластів у привибійній зоні свердловин (ПЗС) такі як, гідророзриви пласта, дія на продуктивні пласти хімічними реагентами, вибухові технології, поряд з високою ефективністю, мають цілий ряд суттєвих недоліків. Ці недоліки, в основному, зумовлені складністю геологічної будови та режимами розробки покладів нафти і газу в Україні та призводять до різкого зниження ефективності нафтовилучення у зв’язку з вибірковою обводненістю продуктивних розрізів, збільшенням неоднорідності пласта й утворенням застійних і слабо дренованих нафтових зон.
Однією з головних переваг хвильових методів дії на пласти у ПЗС є можливість досягнення направленості дії на окремі шари продуктивного розрізу, по яких не можливо досягнути мінімальної приймальності при реалізації інших методів дії на пласти. Крім того, пружні хвилі не викликають зміни структури порового простору продуктивних шарів (як, наприклад, ГРП, кислотна дія). Це надзвичайно важливо при розробці складних багатошарових покладів з високою неоднорідністю пластів як за товщиною, так і за площею, як у процесі освоєння продуктивних пластів, так і особливо на пізніх стадіях їх розробки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ СВЕРДЛОВИН УДАРНО-ХВИЛЬОВОЮ ДІЄЮ НА ПРИВИБІЙНУ ЗОНУ НЕОДНОРІДНИХ ТА НИЗЬКОПРОНИКНИХ ПЛАСТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок