Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> теоретико-методичні підходи проведення зіставлення даних у статистиці зовнішньої торгівлі товарами

теоретико-методичні підходи проведення зіставлення даних у статистиці зовнішньої торгівлі товарами

Назва:
теоретико-методичні підходи проведення зіставлення даних у статистиці зовнішньої торгівлі товарами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,43 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ СТАТИСТИКИ, ОБЛІКУ ТА АУДИТУ
ДЕРЖКОМСТАТУ УКРАЇНИ
Дьяченко Ольга Володимирівна
УДК 311:36
 
теоретико-методичні підходи проведення
зіставлення даних у статистиці
зовнішньої торгівлі товарами
Спеціальність: 08.00.10 – Статистика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі статистики Державної академії статистики, обліку та аудиту Держкомстату України.
Науковий керівник: | кандидат економічних наук, с.н.с.
Карпов Володимир Іванович,
Державна академія статистики, обліку та аудиту Держкомстату України,
проректор
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Захожай Валерій Борисович,
Президентський університет МАУП,
проректор-генеральний директор,
завідувач кафедри фінансів і статистики
кандидат економічних наук,
Шустіков Андрій Анатолійович,
ДВНЗ “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана”,
доцент кафедри статистики
Захист відбудеться 22 січня 2008 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.870.01 у Державній академії статистики, обліку та аудиту Держкомстату України за адресою: 04107, м. Київ, вул. Підгірна, 1, ауд. 23.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державної академії статистики, обліку та аудиту Держкомстату України за адресою: 04107, м. Київ, вул. Підгірна, 1, ауд. 36.
Автореферат розісланий 21 грудня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.В. Шульга


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Універсальний характер статистики зовнішньої торгівлі, тісно пов’язаний з митними процедурами, перетворив її на інструмент економічного діалогу між країнами, що сприяє прояву готовності до концептуального зближення, а також до спілкування на основі порівняння та зіставлення. Сучасна ситуація стану та розвитку зовнішньої торгівлі є особливо важливою, оскільки саме у теперішній час дуже гостро стоять питання інтегрування України до таких організацій як СОТ, ЄС.
Якщо в перші роки становлення української зовнішньоторговельної статистики велика увага приділялася формуванню інформаційної бази, то на сьогодні, коли зібрано достатній масив даних, на перший план виступають задачі аналізу. Дослідження зовнішньоекономічних зв’язків за допомогою специфічних методів забезпечує достовірність інформації, яка всебічно характеризує стан економічних відносин з державами світу. Ця інформація широко використовується для аналізу діяльності у сфері зовнішньої торгівлі та інших зовнішньоекономічних зв’язків в умовах переходу до ринку, а також для прийняття рішень, спрямованих на подальший їх розвиток.
Серед зарубіжних авторів, які займалися статистико-економічним аналізом зовнішньоекономічної діяльності, її методологічними та практичними аспектами, можна виділити таких фахівців, як Р. Аллен, С. Бакулін, І. Беляєвський, К. Вільямсон, Р. Вос, Е. Герде, Г. Григорук, А. Донда, Д. Дайкер, К. Доугерті, А. Еренберг, Н. Єгоров, І. Єлісеєва, В. Золоєв, Дж. Кендел, Л. Клімова, Т. Костєва, О. Кун, Т. Курашева, П. фон Ліппе, Г. Мальцева, В. Мархонько, М. Медведєва, К. Мікалопулус, М. Новіков, М. Пебро, Ф. Портер, Ю. Романов, П. Рижов, І. Ряузов, Д. Сакс, В. Сімчера, М. Собчик, Дж. Тарр, І. Теслюк, Н. Тетельбаум, Л. Тарлицька, С. Фішер, Р. Р. Френклін, Дж. Форрестер, Л. Хоменко, Ю. Шишков, Р. Штрук, Н. Щедрін.
Значний вклад в розробку окремих аспектів формування методології статистики зовнішньоекономічної діяльності внесли вітчизняні вчені: Н. Парфенцева, В. Михайлов, О. Янковий, О. Кулинич, Р. Кулинич, І. Пузанов, Шевчук.
Враховуючи те, що аналіз, прогнозування та прийняття раціональних рішень у сфері зовнішньої торгівлі можливі лише за умови достовірності та репрезентативності статистичних даних, доцільно приділити особливу увагу якості та достовірності даних. У міжнародній статистичній практиці одним із засобів перевірки достовірності даних та підвищення якості статистичної інформації зовнішньої торгівлі є зіставлення даних торговельних країн-партнерів методом “дзеркальної статистики”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: теоретико-методичні підходи проведення зіставлення даних у статистиці зовнішньої торгівлі товарами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок