Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМИ АКТИВАМИ ТА ДЖЕРЕЛАМИ ЇХ ФІНАНСУВАННЯ НА ПРОМИСЛОВОМУ ПІДПРИЄМСТВІ

УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМИ АКТИВАМИ ТА ДЖЕРЕЛАМИ ЇХ ФІНАНСУВАННЯ НА ПРОМИСЛОВОМУ ПІДПРИЄМСТВІ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМИ АКТИВАМИ ТА ДЖЕРЕЛАМИ ЇХ ФІНАНСУВАННЯ НА ПРОМИСЛОВОМУ ПІДПРИЄМСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,13 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
СОЛЯНИК ЛЮДМИЛА ГРИГОРІВНА
УДК 336.633 : 658.14
УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМИ АКТИВАМИ
ТА ДЖЕРЕЛАМИ ЇХ ФІНАНСУВАННЯ
НА ПРОМИСЛОВОМУ ПІДПРИЄМСТВІ
Спеціальність 08.04.01 – Фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Національному гірничому університеті (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Галушко Ольга Сергіївна,
Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України
(м. Дніпропетровськ), завідуюча кафедрою економічного аналізу та фінансів.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Терещенко Олег Олександрович,
Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана Міністерства освіти і науки України (м. Київ), професор кафедри фінансів підприємств;
кандидат економічних наук
Гурнак Олександр Володимирович,
Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), доцент кафедри фінансів і банківської справи.
 
Провідна установа – Київський національний університет ім. Тараса
Шевченка Міністерства освіти і науки України (м. Київ), кафедра фінансів, грошового обігу і кредиту.
Захист відбудеться 20 жовтня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий 7 вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перехід України до ринкових відносин викликав необхідність підвищення конкурентоспроможності вітчизняних підприємств на основі ефективного управління фінансовими ресурсами, формування та ефективного використання активів, забезпечення їх прибутковості, ліквідності, підвищення ринкової вартості підприємств. У зв’язку з цим вітчизняні підприємства постали перед проблемою створення дієвої системи управління активами та джерелами їх фінансування.
Аналіз балансів вітчизняних підприємств за окремими видами економічної діяльності, структури та динаміки активів свідчить про те, що найбільш чутливими до кризових явищ в економіці, негативного впливу інфляційних процесів початку 90-х років виявились оборотні активи, ефективність використання яких і на цей час зберігає негативні тенденції. За останні 10 років прибутковість оборотних активів знизилась у 4 рази; зменшилась оборотність активів та відповідно підвищився термін їх обороту; сума власного оборотного капіталу промислових підприємств має від’ємне значення, що не забезпечує підприємствам маневреності власного капіталу, знижує надійність їх ефективної роботи в умовах коливань кон’юнктури ринку; частка нормованих оборотних активів за останнє десятиліття знизилась у 1,4 раза. Змінити негативні тенденції, що склалися, можливо тільки на базі використання ефективної системи управління оборотними активами та джерелами їх фінансування.
Існуючі на теперішній час методи управління оборотними активами та джерелами їх фінансування, розробці яких присвячені багаточисельні наукові дослідження вітчизняних і зарубіжних учених, спрямовані, як правило, на вирішення локальних питань без створення системи управління оборотними активами та джерелами їх фінансування. Так, учені Т. Басюк, М. Білик, Р. Брейлі, О. Лучков, С. Маслов зосереджують свою увагу на управлінні дебіторською заборгованістю; питання управління запасами висвітлено у працях західних учених: Є. Брігхема, В. Хорна, К. Друрі; російських і вітчизняних учених: О. Горобця, М. Грещака, І. Зеліченка, С. Лобова, Ю. Неруша, Ю. Пономарьової, А. Радіонова, Р. Севастьянова. У роботах М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМИ АКТИВАМИ ТА ДЖЕРЕЛАМИ ЇХ ФІНАНСУВАННЯ НА ПРОМИСЛОВОМУ ПІДПРИЄМСТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок