Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕМАНТИКА, СПОЛУЧУВАНІСТЬ І ФУНКЦІОНУВАННЯ ПРИЙМЕННИКІВ У СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ МОВІ (на матеріалі художнього, публіцистичного та наукового стилів)

СЕМАНТИКА, СПОЛУЧУВАНІСТЬ І ФУНКЦІОНУВАННЯ ПРИЙМЕННИКІВ У СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ МОВІ (на матеріалі художнього, публіцистичного та наукового стилів)

Назва:
СЕМАНТИКА, СПОЛУЧУВАНІСТЬ І ФУНКЦІОНУВАННЯ ПРИЙМЕННИКІВ У СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ МОВІ (на матеріалі художнього, публіцистичного та наукового стилів)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,13 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
КУДРЯВЦЕВА Олена Діонізіївна
УДК 811.112.2`367.4`37
СЕМАНТИКА, СПОЛУЧУВАНІСТЬ
І ФУНКЦІОНУВАННЯ ПРИЙМЕННИКІВ
У СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ МОВІ
(на матеріалі художнього, публіцистичного
та наукового стилів)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
 
Чернівці – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі германського, загального і порівняльного мовознавства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Левицький Віктор Васильович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
завідувач кафедри германсько
загального і порівняльного мовознавства.

Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Приходько Анатолій Миколайович,
Запорізький юридичнй інститут
Дніпропетровського державного університету
внутрішних справ,
завідувач кафедри іноземних мов;
кандидат філологічних наук, доцент
Долгополова Лілія Анатоліївна,
Київський національний лінгвістичний
університет, доцент кафедри німецької мови
та перекладу.
Захист відбудеться „18”січня 2008 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 76.051.07 у Чернівецькому націо-нальному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58000, м.Чернівці, вул. Коцюбинського, 2, корп. V, ауд. 230.
Із дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Черніве-цького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58000, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розіслано„17 грудня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В.Кульбабська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
До актуальних у сучасній лінгвістиці належить проблема сполучуваності, оскільки інформація передається певними конструкціями, реченнями, що зумовлює необхідність отримання даних про вживання лексичної одиниці у висловленні. Вивчення сполучу-ваності в теоретичному плані розширює уявлення про характеристики й властивості мовних одиниць, про їх функціонування в мовленні, про мовну систему загалом. Практичне вивчення сполучуваності лексичних одиниць (ЛО) конкретних мов – необхідна умова формування мовле-ннєвих навичок з іноземної мови, оскільки оволодіння словниковим запасом тієї чи іншої мови передбачає насамперед засвоєння норм сполучуваності слова зі словом.
Попри те, лише синтагматичний підхід до сутності ЛО без аналізу їхнього парадигматичного статусу не дає змоги виявити всі закономірності функціонування ЛО в мовленні. Це стосується насамперед дослідження службових частин мови, до яких належить і прийменник. Семан-тика прийменників на синтагма-тич-ному рівні зазнає впливу суміжних слів. Окрім того, окремі значення прийменника фіксуються вже в готовому вигляді, що дає змогу пояснити вживання прийменника лише в контексті, а не його іманентну семантичну ознаку як елемента лексико-семантичної системи. Тому для вивчення семантики, спо-лучуваності та функціонування прийменників доцільно поєднувати син-та-г-ма-тичний та парадигматич-ний підходи. Незважаючи на наявність досліджень, присвячених семантичним і синтаксичним особливостям прийменників (С. Ба-рик, І.Вихованець, Г. Гель--біг, В. Абрахам, В. Брендаль, І. Кучеренко, Н. Лягушкіна, О. Селівер-стова, А. За--гніт---ко та ін.), немає праці, в якій було б проведено комплексне дослідження синтагма-тичних і парадигматичних властивостей усіх прийменників сучасної німецької мови з широким використанням методів статистичного аналізу, остаточно не з’ясовано і питання парадигматичних відношень між приймен-никами в межах лексико-грама-тичного класу, особливостей уживан-ня прий-мен-ників у текстах різних функціональних стилів.
Актуальність теми дисертації зумовлена необхідністю комплексного вивчен-ня системно-мовних зв’язків лексико-граматичного класу прийменників, потребою подальших досліджень їхньої семантичної сполучу-ва-ності, важливістю систематизації синтагматичних і парадигма-тичних зв’язків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СЕМАНТИКА, СПОЛУЧУВАНІСТЬ І ФУНКЦІОНУВАННЯ ПРИЙМЕННИКІВ У СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ МОВІ (на матеріалі художнього, публіцистичного та наукового стилів)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок