Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НОРМИ КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРАВА УКРАЇНИ

НОРМИ КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРАВА УКРАЇНИ

Назва:
НОРМИ КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРАВА УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,43 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
СІНЬКЕВИЧ ОЛЕНА ВАСИЛІВНА
УДК 342 (477)
НОРМИ КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРАВА УКРАЇНИ
Спеціальність 12.00.02. – конституційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі конституційного та адміністративного права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса
Шевченка.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
ПОГОРІЛКО Віктор Федорович –
заступник директора Інституту держави і права
ім. В.М. Корецького НАН України
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
ФРИЦЬКИЙ Олег Федорович –
професор кафедри конституційного права
Юридичної академії МВС України
(м.Дніпропетровськ)
кандидат юридичних наук
КАТЕРИНЧУК Микола Дмитрович -
народний депутат України
Провідна установа: Національна юридична академія України
ім. Ярослава Мудрого, м. Харків
Захист відбудеться 22.01.2004 року о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д. 26.001.04 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата та доктора юридичних наук в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01017, м. Київ, вул. Володимирська, 60).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01017, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий 21.12. 2003 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради ШУКЛІНА Н.Г.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дисертаційного дослідження. Зі здобуттям незалежності та прийняттям чинної Конституції в Україні почала формуватись якісно нова система права. З’явився ряд нових галузей та інститутів права, зазнали істотних змін традиційні галузі – конституційне, адміністративне, цивільне, кримінальне та інші. Ці зміни прямо або опосередковано вплинули й на клітину права – правову норму: її сутність, зміст, структуру, порядок прийняття, реалізацію тощо.
Проте правова норма взагалі та конституційно-правова норма зокрема до останнього часу мало привертали увагу вчених і, відповідно, не були предметом фундаментальних наукових досліджень. Крім того, продовжують застосовуватися підходи стосовно дослідження норми конституційного права України, які були розроблені ще радянською юридичною наукою. Об’єктивно існуючі методологічні підходи до аналізу норм права не задовольняють потреби вітчизняної науки конституційного права і практики конституційного будівництва в незалежній Україні.
Спираючись на досягнення вітчизняної наукової думки з конституційного права в дореволюційний, радянський і пострадянський періоди, автор намагається дати своє бачення теоретичних проблем норм конституційного права України з урахуванням тих змін, які відбуваються в системі конституційного права і системі права України в цілому.
Актуальність обраної теми дослідження підтверджується також тим, що всебічне визначення категорії “норма конституційного права” має виключне значення як для науки конституційного права України, так і для повсякденної державно-правової діяльності.
Автор вважає проведення фундаментального дослідження проблеми норм конституційного права України досить актуальним. Розв’язання відповідних теоретичних питань об”єктивно сприятиме вдосконаленню механізму втілення конституційних норм у життя, а також позитивно вплине на подальший розвиток конституційного права як галузі, як науки і як навчальної дисципліни.
З багатьох проблем, які розглядаються конституційним правом України, однією з особливо значущих є виявлення сутності конституційної норми. Правильне трактування сутності норм стосується практичних дій великої кількості організацій, посадових осіб і громадян.
З прийняттям 28 червня 1996 року Конституції України виникла гостра необхідність у новому, науково обґрунтованому і юридично значущому дослідженні конституційно-правової норми. За умов розпочатої в Україні правової реформи постало надзвичайно важливе питання про підвищення ефективності дії норм, без чого здійснення політичних, економічних та інших реформ, формування правової держави і громадянського суспільства є достатньо проблематичним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: НОРМИ КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРАВА УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок