Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДинамІка комплексУ гІдроПРИСТРОЇВ комп’ютерноЇ системИ управлІННЯ частотоЮ ОБЕРТАННЯ ротора гІдроТУРБІНИ

ДинамІка комплексУ гІдроПРИСТРОЇВ комп’ютерноЇ системИ управлІННЯ частотоЮ ОБЕРТАННЯ ротора гІдроТУРБІНИ

Назва:
ДинамІка комплексУ гІдроПРИСТРОЇВ комп’ютерноЇ системИ управлІННЯ частотоЮ ОБЕРТАННЯ ротора гІдроТУРБІНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,80 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ“
ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Дмитерко Володимир Миколайович
УДК 621.224
ДинамІка комплексУ гІдроПРИСТРОЇВ
комп’ютерноЇ системИ управлІННЯ
частотоЮ ОБЕРТАННЯ ротора
гІдроТУРБІНИ
Спеціальність 05.05.17 – Гідравлічні машини і гідропневмоагрегати
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі гідравлічних машин Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Лур’є Зиновій Якович,
Національний технічний університет“
Харківський політехнічний інститут”,
м. Харків,
професор кафедри гідравлічних машин
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, Волков Микола Іванович, Сумський державний університет, виконуючий обов’язки першого проректора, професор кафедри гідравлічних машин;
- кандидат технічних наук, Адренко Павло Миколайович, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, доцент кафедри гідропневмоавтоматики і гідроприводу.
Провідна установа - Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться 24.02.2005 р. о …12……. годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.050.11 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61 , м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
Автореферат розісланий 18.01.2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук Потетенко О. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В світовій та вітчизняній практиці створення гідротурбінного обладнання визначилася чітка тенденція створення систем управління частотою обертання ротора (СУЧОР) гідротурбіни на базі ЕОМ. Комп’ютерні системи відкривають можливість за допомогою програмного забезпечення реалізувати введення ефективних алгоритмів, що покращують статичні і динамічні характеристики системи. Це в свою чергу підвищує значимість математичного моделювання як на стадії проектування СУЧОР, так і під час пусконалагоджувальних робіт.
Важливою складовою комп’ютерної СУЧОР, є гідравлічна частина – комплекс гідропристроїв (КГ), що перетворюють гідравлічну енергію, накопичену у маслонапірній установці (МНУ), у механічне переміщення штоків сервомоторів, що змінюють положення лопаток скеровуючого апарата (СА) і кута повороту лопатей робочого колеса. Аналіз виконаних робіт, присвячених математичному опису елементів КГ СУЧОР, КГ в цілому показав, що воно зводиться до лінеаризованих рівнянь без урахування ряду важливих факторів, які дозволять підвищити точність математичної моделі. Покращення статичних і динамічних характеристик КГ і системи в цілому можна досягти шляхом вирішення наукової проблеми з дослідження його динаміки на базі розробки більш повної математичної моделі. Запропонована робота присвячена вирішенню цієї актуальної проблеми.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась на кафедрі Гідравлічних машин НТУ “ХПІ”, відповідно науковому напрямку у галузі моделювання робочих процесів, у відповідності до координаційного плану цільової комплексної програми МОН України за держбюджетною темою “Математичне моделювання просторових потоків і робочого процесу гідротурбіни” (№ держ. рег. 0100U001692, 2000 – 2002 рр.) і “Визначення характерних закономірностей робочого процесу у високо напірних гідротурбінах з широкими діапазонами експлуатаційних напорів та витрат” (№ держ. рег. 0103U001504 2003 – 2005 рр.). Здобувач приймав безпосередню участь у виконанні перелічених НДР як виконавець.
Мета і и задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є покращення динамічних характеристик комплексу гідропристроїв системи управління частотою обертання ротора (КГ СУЧОР) гідротурбіни шляхом дослідження його динаміки на базі розробки математичної моделі і оптимізації параметрів пропорційного інтегрального диференційного (ПІД) – регулятора.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 



Реферат на тему: ДинамІка комплексУ гІдроПРИСТРОЇВ комп’ютерноЇ системИ управлІННЯ частотоЮ ОБЕРТАННЯ ротора гІдроТУРБІНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок