Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІКИ СИНДРОМУ ЕНДОГЕННОЇ ІНТОКСИКАЦІЇ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ З ХІРУРГІЧНОЮ ПАТОЛОГІЄЮ

ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІКИ СИНДРОМУ ЕНДОГЕННОЇ ІНТОКСИКАЦІЇ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ З ХІРУРГІЧНОЮ ПАТОЛОГІЄЮ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІКИ СИНДРОМУ ЕНДОГЕННОЇ ІНТОКСИКАЦІЇ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ З ХІРУРГІЧНОЮ ПАТОЛОГІЄЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,09 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство охорони здоров'я України
Дніпропетровська державна медична академія
ДАНИЛОВА ВІКТОРІЯ ВАСИЛІВНА
УДК 616-099-053.31-089
ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІКИ СИНДРОМУ ЕНДОГЕННОЇ ІНТОКСИКАЦІЇ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ
З ХІРУРГІЧНОЮ ПАТОЛОГІЄЮ
14.01.30 – анестезіологія та інтенсивна терапія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Дніпропетровськ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському державному медичному університеті
МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, доцент Межирова Ніна Матвіївна, Харківський державний медичний університет, професор кафедри дитячої хірургії.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Курапов Євген Петрович, Донецький державний медичний університет ім.М.Горького, завідуючий кафедрою анестезіології та реаніматології;
доктор медичних наук, професор Зубков Віктор Іванович, Українська військово-медична академія, професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії.
Провідна установа: Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця, кафедра анестезіології, реаніматології та медицини катастроф, МОЗ України, м.Київ.
Захист відбудеться 21.09.2001 р. о13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.601.01 у Дніпропетровській державній медичній академії (49044, м.Дніпропетровськ, вул.Дзержинського,9)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровської державної медичної академії (49044, м.Дніпропетровськ, вул.Дзержинського,9).
Автореферат розісланий 17.08.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кобеляцький Ю.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальнiсть теми. Проблема перинатальної смертностi заслуговує на особливу увагу, оскiльки за даними Павлишина Г.А. (1997) до 50 % вiд померлих дiтей до року становлять новонародженi, серед яких 25 % - з хiрургiчною патологiєю, переважно з уродженими вадами розвитку та так званою хiрургiчною iнфекцiєю (Красовская Т.В., Белобородова Н.В., 1993). На теперiшнiй час iстотна роль у завершеннi кожного захворювання вiдводиться синдрому ендогенної інтоксикацiї (СЕI) (Ваганов Н.Н., 1993; Шунько Е.Е., 1994), який вiдображає дискоординацiю дiяльностi життєвоважливих функцiй (дихання, кровообiг, природна детоксикацiя) на рiвнi мiжсистемних взаємовiдносин, тобто є полiорганною недостатнiстю та зумовлює несприятливий наслiдок (В.Г.Рябцов и др., 1992).
На сучасному етапi iнтенсивно вивчаються питання дiагностики та корекцiї цього синдрому у новонароджених з соматичною патологією (Н.М.Межирова, 1995), проте особливостi його перебiгу у новонароджених з хірургічною патологією залишаються невивченими, тому не враховуються при складаннi програм iнтенсивної терапiї. До теперішнього часу обґрунтовано постав та одержав розвиток цілий напрямок у медицині - детоксикаційна терапія, який об'єднав у собі різні способи лікування токсикозу та дозволив здійснити максимально точне відтворення основних фізико-хімічних і структурних принципів природних механізмів знешкодження, що в свою чергу є запорукою ефективного лікування токсикозу, полегшує перебіг та покращує прогноз захворювання (Осадчая О.І., Шейман Б.С., 2000). Це робить перспективним їх застосування в педіатричній клініці, однак у лiтературних джерелах вiдсутнi конкретнi данi з ефективностi застосування цих методiв у комплексi інтенсивної терапії при СЕI рiзних ступенів тяжкостi у новонароджених з хірургічною патологією.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота є фрагментом науково-дослідної роботи кафедри дитячої хірургії Харківського державного медичного університету (ХДМУ) “Діагностика, лікування уроджених аноректальних вад та їх гнійно-запальних ускладнень у дітей” (Держ. № 01980002625) та виконана в рамках комплексної теми науково-дослідної роботи ХДМУ “Розробка засобів вдосконалення діагностики, лікування та профілактики гнійно-запальних захворювань, вад розвитку органів черевної порожнини у дітей” (№ Держреєстрації 01950023465).
Мета i задачi дослiдження. Метою даного дослiдження є визначення особливостей перебiгу СЕI у новонароджених з хірургічною патологією та створення алгоритму його лiкування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІКИ СИНДРОМУ ЕНДОГЕННОЇ ІНТОКСИКАЦІЇ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЇ У НОВОНАРОДЖЕНИХ З ХІРУРГІЧНОЮ ПАТОЛОГІЄЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок