Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВІ ОСНОВИ РЕАЛІЗАЦІЇ ГРОШОВО-КРЕДИТНОЇ ПОЛІТИКИ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ.

ПРАВОВІ ОСНОВИ РЕАЛІЗАЦІЇ ГРОШОВО-КРЕДИТНОЇ ПОЛІТИКИ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ.

Назва:
ПРАВОВІ ОСНОВИ РЕАЛІЗАЦІЇ ГРОШОВО-КРЕДИТНОЇ ПОЛІТИКИ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,07 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
 
ВЄТРОВА ІРИНА ВІКТОРІВНА
УДК 347.73.351.822
ПРАВОВІ ОСНОВИ РЕАЛІЗАЦІЇ ГРОШОВО-КРЕДИТНОЇ ПОЛІТИКИ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ.
Спеціальність 12.00.07- адміністративне право і процес; фінансове право;
інформаційне право.
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук.
Київ-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі конституційного та адміністративного права київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент
КАДЬКАЛЕНКО СЕРГІЙ ТИМОФІЙОВИЧ
Київський національний університет
І мені Тараса. Шевченка., юридичний факультет
доцент кафедри конституційного
та адміністративного права
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук
АЛІСОВ ЄВГЕНІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
Національна юридична академія України
імені. Ярослава Мудрого,
декан господарсько-правового факультету,
профессор кафедри фінансового права
кандидат юридичних наук, доцент
СИРОТА АНАТОЛІЙ ІВАНОВИЧ
Бердянський університет менеджменту та бізнесу,
завідувач кафедрою кримінального та
адміністративного права
Захист відбудеться “25_01 2008 року о _10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.04 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора ( кандидата ) юридичних наук в Київському національному університеті ім.. Тараса. Шевченка за адресою: 01033 м. Київ, вулиця Володимирська, 60.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету
ім. Тараса. Шевченка за адресою: 01033 м. Київ, вулиця Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “12_12 2007 року
Вчений секретар Н.Г. Шукліна
спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук, професор
Актуальність теми. Інтернаціоналізація господарської діяльності, зростання обсягів міжнародної торгівлі зумовили потребу у постійно зростаючій масі фінансово-кредитних ресурсів. На нинішньому етапі розбудови суверенної України у фінансово-грошовій сфері пріоритетним напрямом є утримання стабільності цін, нормативів бюджетного дефіциту та забезпечення керованості інфляцією, стабільності національної валюти, створення досконалої банківської системи, використання кредитних засобів стимулювання виробництва, активізація інвестиційного процесу, всебічний розвиток підприємництва, демонополізація виробництва. Серед значного розмаїття механізмів та інструментів, що існують в інституційно-економічному середовищі, прямий вплив на вищезазначені процеси здійснюється за допомогою декількох основних важелів, серед яких одне із центральних місць займає грошово-кредитна політика. Її конструктивна роль повною мірою виявляється в регулюванні процентної ставки, обсягу грошової маси та обмінного курсу, які справляють відчутний вплив на сукупний попит, а відтак і на головний макроекономічний показник - валовий внутрішній продукт.
Актуальність теми дисертаційного дослідження визначається соціально-економічним значенням грошово-кредитної системи країни, яка приводить в дію і забезпечує функціонування виробництва, сфери обміну і споживання. Випустивши гроші в обіг, центральний банк проводить певну політику щодо регулювання її кількості (грошової маси) як в цілому, так і у її складових частинах – готівковій і безготівковій, - контролює її обсяги за іншими параметрами. Грошово-кредитна (монетарна) політика покликана узгоджувати грошову систему з усіма секторами економіки і соціального життя, впливати на попит і формувати пропозицію коштів, передбачати антиінфляційні засоби та ін., тобто давати певний суспільний ефект.
Грошово-кредитна політика знайшла відображення в актах чинного законодавства та є юридичною категорією. Конституція України встановила, що грошовою одиницею України є гривня і забезпечення стабільності грошової одиниці є основною функцією центрального банку держави - Національного банку України; Рада Національного банку України розробляє основні засади грошово-кредитної політики та здійснює контроль за її проведенням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРАВОВІ ОСНОВИ РЕАЛІЗАЦІЇ ГРОШОВО-КРЕДИТНОЇ ПОЛІТИКИ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок