Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІДЕЯ СПРАВЕДЛИВОСТІ ЯК ОСНОВА КОНЦЕПЦІЇ СОЦІАЛЬНОЇ ДЕРЖАВИ ЗА ДОБИ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

ІДЕЯ СПРАВЕДЛИВОСТІ ЯК ОСНОВА КОНЦЕПЦІЇ СОЦІАЛЬНОЇ ДЕРЖАВИ ЗА ДОБИ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

Назва:
ІДЕЯ СПРАВЕДЛИВОСТІ ЯК ОСНОВА КОНЦЕПЦІЇ СОЦІАЛЬНОЇ ДЕРЖАВИ ЗА ДОБИ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,09 KB
Завантажень:
362
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ імені Г.С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
СОЛОВЕЙ Галина Сергіївна
УДК 316.323.65
ІДЕЯ СПРАВЕДЛИВОСТІ ЯК ОСНОВА КОНЦЕПЦІЇ СОЦІАЛЬНОЇ ДЕРЖАВИ ЗА ДОБИ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Спеціальність: 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
КИЇВ 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, у відділі соціальної філософії
Науковий керівник:
Доктор філософських наук,
Єрмоленко Анатолій Миколайович
Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України,
завідувач відділу соціальної філософії
Офіційні опоненти:
Михайло Володимирович Цюрупа – доктор філософських наук, професор, професор кафедри філософії Київського університету туризму, економіки і права МОН України.
Михайло Іванович Бойченко кандидат філософських наук, доцент, доцент кафедри філософії Київського національного університету імені Тараса Шевченка,.
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти НАН України, кафедра філософії, м. Київ.
Захист відбудеться 25.05.2007 о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.02 в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України за адресою: 01001 м. Кіїв, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дісертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України за адресою: 01001 м. Кіїв, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розіслано: 22.04.2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук Ситніченко Л.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На сучасному етапі розвитку соціальної філософії увага дослідників загострюється на пріоритеті соціальних цінностей у динамічному суспільстві, яке розглядається як людство, а не як народ певної країни. За цих умов право людини на „гідне життя”, яке має забезпечувати держава своїм громадянам значно відрізняється залежно від економічного розвитку кожної конкретної держави. У той же час – економічне зростання багатих держав досягло такого рівня, що може подолати голод та крайню бідність на всій планеті. Співвідношення між економічною ефективністю та поняттям про соціальну справедливість визначають розмір ресурсів, які виділяються державою на забезпечення громадянам гідного життя та на страхування від ризиків, спричинених ринковою економікою. Міжнародна соціальна політика, яка сьогодні перебуває в зародковому стані, в майбутньому має так регулювати перерозподіл ресурсів між національними державами, щоб забезпечувати соціальну справедливість у межах планети.
Концептуальне ядро теорії соціальної держави утворюють положення про зростаючу відповідальність держави за добробут, розвиток, і соціальну безпеку її громадян. Практичну реалізацію цих положень здійснює потужна соціальна політика, спрямована на захист соціально уразливих верств населення шляхом забезпечення прожиткового мінімуму та на встановлення оптимальних умов для розвитку економічно активних індивідів. Дієвість заходів соціальної держави забезпечується відповідними правовими, політико-економічними та етичними нормами, превалююче значення серед яких має принцип соціальної справедливості, який забезпечує легітимність державного перерозподілу обмежених благ і ресурсів серед широкого кола громадян.
Економічну базу соціальної держави утворює розвинена ринкова економіка, де „вільну гру ринкових сил” обмежено чіткими правилами державного регулювання. Така економіка дістала назву соціальної ринкової економіки, або економіки змішаного типу, де економічна ефективність узгоджується з принципом вирівнювання доходів всіх громадян. Важливою функцією соціальної держави є спрямування ринкових сил таким чином, щоб захистити своїх громадян від ризиків ринкових обвалів та забезпечити стабільність економіки.
Соціальною основою існування соціальної держави є розвинене громадянське суспільство, де урядові заходи щодо зняття соціальних конфліктів спрямовуються і підкріплюються дією неурядових організацій та добровільних громадських об’єднань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ІДЕЯ СПРАВЕДЛИВОСТІ ЯК ОСНОВА КОНЦЕПЦІЇ СОЦІАЛЬНОЇ ДЕРЖАВИ ЗА ДОБИ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок