Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Стан кісткової тканини у дітей та підлітків з вродженими захворюваннями опорно-рухового апарата

Стан кісткової тканини у дітей та підлітків з вродженими захворюваннями опорно-рухового апарата

Назва:
Стан кісткової тканини у дітей та підлітків з вродженими захворюваннями опорно-рухового апарата
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,39 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Міністерство охорони здоров`я
Вінницький національний медичний університет
ім. М.І. Пирогова
 
Гайко Оксана Георгіївна
 
 
УДК 616.71-018-053.2/.5:616.7-053.1
 
 
Стан кісткової тканини у дітей та підлітків з вродженими захворюваннями опорно-рухового апарата
14.01.21 - травматологія та ортопедія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
 
Вінниця - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті травматології та ортопедії Академії медичних наук України, м. Київ.
Наукові керівники: доктор медичних наук, професор Крись-Пугач Анатолій Павлович, Інститут травматології та ортопедії АМН України, завідувач відділу травматології та ортопедії дитячого віку.
Доктор біологічних наук, професор Магомедов Садруддин, Інститут травматології та ортопедії АМН України, завідувач лабораторії біохімії.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Фіщенко Володимир Олександрович, завідувач кафедри травматології, ортопедії та воєнно-польової хірургії Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова МОЗ України.
Доктор медичних наук, професор Шевченко Станіслав Дмитрович, завідувач відділу патології хребта та суглобів дитячого віку Інституту патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка.
 
Провідна установа: Науково-дослідний інститут травматології та ортопедії Донецького державного медичного університету ім. М.Горького.
Захист відбудеться ” 14 ” жовтня 2003 р. о 12-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 05.600.01 при Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І. Пирогова МОЗ України за адресою 21018, м. Вінниця, вул. Пирогова, 56.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова МОЗ України за адресою 21018, м. Вінниця, вул. Пирогова, 56.
Автореферат розіслано ” 10 ” вересня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доктор медичних наук, доцент М.І. Покидько


Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. В дитячому та підлітковому віці інтенсивно перебігають процеси перебудови кісток скелета, направлені на формоутворення та основне накопичення кісткової маси з формуванням її піку. Досягнення оптимального піку кісткової маси, повноцінної як в кількісному, так і в якісному відношенні, є вирішальним аспектом профілактики остеопорозу в старшому віці (Loro M.L., Sayre J., Roe T.F. et al., 2000; Saggese G., Baroncelli G.I., Bertelloni S., 2001; van der Sluis I.M., de Muinck Keizer-Schrama S., 2001; Tortolani P.J., Mc Carthy E.F., Sponseller P.D., 2002).
Хоча дослідженням стану кісткової тканини та його порушенням в останні роки приділяють більше уваги, проблема остеопорозу, його патогенезу в дитячому віці залишається досить дискусійною та невирішеною. Особливо це стосується дітей та підлітків з ортопедичними захворюваннями. Серед усіх порушень розвитку у дітей патологія опорно-рухової системи складає до 20 % (Гурьев С.Е., 1995). Особливе місце посідають вроджені вади розвитку, в структурі яких на опорно-руховий апарат припадає від 21,1 до 44,9 % (Крисюк А.П., Меженина Е.П., Куценок Я.Б., 1993; Резник Б.Я., Минков И.П., 1994). Серед дітей та підлітків до 14 років, які лікувалися в Інституті травматології та ортопедії АМН України (ІТО АМН України) в 2001–2002 роках, пацієнти з вродженим звихом стегна, порушенням розвитку нижніх кінцівок, дисплазією суглобів (в тому числі системного характеру), недосконалим остеогенезом зустрічаються найчастіше і складають до 40 % всіх хворих.
В доступній літературі ми знайшли поодинокі роботи, в яких згадується наявність остеопоротичних змін кісток у дітей з деякими формами епіфізарної дисплазії, вродженими вадами розвитку нижніх кінцівок (Рейнберг С.А., 1964; Волков М.В., Печерский А.Г., Меженина Е.П., 1977; Белова Н.А., 1986; Алиев А.Б., 1997). Найбільше висвітлені в літературі порушення стану кісткової тканини при недосконалому остеогенезі (Косинская Н.С., 1966; Волков М.В., Меерсон Е.М., Нечволодова О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Стан кісткової тканини у дітей та підлітків з вродженими захворюваннями опорно-рухового апарата

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок