Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАЛОІНВАЗИВНІ ВТРУЧАННЯ ПРИ КІСТОЗНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ НИРОК

МАЛОІНВАЗИВНІ ВТРУЧАННЯ ПРИ КІСТОЗНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ НИРОК

Назва:
МАЛОІНВАЗИВНІ ВТРУЧАННЯ ПРИ КІСТОЗНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ НИРОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,98 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ УРОЛОГІЇ АМН УКРАЇНИ
СОБКОВ ЯРОСЛАВ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 616.61-003.4-089
МАЛОІНВАЗИВНІ ВТРУЧАННЯ ПРИ КІСТОЗНИХ
ЗАХВОРЮВАННЯХ НИРОК
14.01.06.-урологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
КИЇВ-2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконона
в Інституті урології АМН України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор
Возіанов Сергій Олександрович, завідувач відділу рентгенендоурології
та літотрипсії Інституту урології АМН України
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук Сакало Валерій Севастьянович, головний науковий співробітник відділу онкоурології Інституту урології АМН України
доктор медичних наук Щербак Олександр Юрійович, професор кафедри урології Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика
Провідна установа: Одеський державний медичний університет ім. М.І. Пирогова МОЗ України, кафедра урології та нефрології
Захист відбудеться 18.01.2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради ( Д.26.615.01) при Інституті урології АМН України за адресою:
04053, м. Київ, вул. Ю. Коцюбинского, 9-А.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту урології АМН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Ю. Коцюбинского, 9-А.
Автореферат розісланий 18.11.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук Бойко М.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Актуальність вивчення кістозних захворювань нирок обумовлена широкою розповсюдженістю цієї патології. За даними С.П. Пасечникова (1993) кістозні захворювання нирок складають 3% від урологічних захворювань. В багатьох випадках кісти нирок мають безсимптомний перебіг і діагностуються лише при виникненні ускладнень, таких як порушення уродинаміки, запальні процеси нирки, нефрогенна гіпертензія, ниркова недостатність.
Широке впровадження в практику досягнень сонографії та променевої діагностики дозволяє встановлювати діагноз кістозних захворювань майже в 100% випадків (Игнашин Н.С., 1998). Проте об’єм та послідовність досліджень, що виконуються при підозрі на кісту нирки, різноманітні. Підходи урологів щодо визначення показань до лікування кістозних захворювань нирок та вибору методу лікування суперечливі.
Надійним методом лікування є відкрита операція. Радикалізм, можливість виявлення злоякісної пухлини, профілактика гіпертонії, прогресуючої атрофії паренхіми чи малігнізації стінки кісти – найбільш важливі аргументи на користь цього методу.
З початку 80-x років розвивається новий напрямок в лікуванні простих кіст нирок – ендохірургія. При простих кістах нирок використовуються різні доступи: черезшкірні, лапароскопічні та ретроградні (Gelet A., Sanseverino R., Martin X., 1999). Проте ендоскопічні методи лікування не виправдали покладених на них надій. Багаторічні спостереження свідчать про достатньо сильне перебільшення їх радикальності. Є також повідомлення, в яких вказується на 20–30% і навіть 45% резидуальних (рецидивних) кіст; щоправда, в більшості випадків вони не досягають попередніх розмірів (Пасечников С.П., Байло В.Д. та ін. 1993). Не можна не враховувати, що реалізація доступу для ендохірургії простих кіст несе в собі певне променеве навантаження для хворого та медичного персоналу.
Хоча перша публікація Steg A. про лікувальну черезшкірну пункцію з’явилась декілька десятиріч тому, цей метод був повністю залишений, що обумовлювалось відсутністю достовірних методів дослідження та надійних методів контролю за виконанням маніпуляції. Тільки з впровадженням в клінічну практику сучасних ультразвукових сканерів з пункційними датчиками черезшкірна пункційна терапія отримала широке застосування (Фидаров Ф.Б., 2000).
Часті рецидиви, що виникають після виконання тільки черезшкирної пункції кіст нирок, примусили шукати способи підвищення ії ефективності. Для цього запропоновано введення в порожнину кісти після аспірації ряду склерозуючих речовин: 96% спирту, 50% розчину фенолу, розчину люголя, 5% розчину йодної настойки, варикоциду, липидолу, вистарину, етоксисклеролу, моноциклина гідрохлориду, цианокрилатних клеїв та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МАЛОІНВАЗИВНІ ВТРУЧАННЯ ПРИ КІСТОЗНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ НИРОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок