Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ФІНАНСОВИХ СТРАТЕГІЙ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНИХ КОРПОРАЦІЙ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

РОЗВИТОК ФІНАНСОВИХ СТРАТЕГІЙ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНИХ КОРПОРАЦІЙ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

Назва:
РОЗВИТОК ФІНАНСОВИХ СТРАТЕГІЙ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНИХ КОРПОРАЦІЙ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,36 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУТОВЕНКО АНДРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК: 339.727.24
РОЗВИТОК ФІНАНСОВИХ СТРАТЕГІЙ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНИХ КОРПОРАЦІЙ
В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство і міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародного менеджменту Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Науковий керівник: – кандидат економічних наук, доцент
Петрашко Людмила Петрівна,
Київський національний економічний університет,
доцент кафедри міжнародного менеджменту
Офіційні опоненти: – доктор економічних наук, професор
Мозговий Олег Миколайович,
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, голова комісії
– кандидат економічних наук
Курило Олена Володимирівна,
Інститут світової економіки і міжнародних відносин
НАН України, старший науковий співробітник відділу міжнародних валютно-фінансових відносин
Провідна установа: – Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра міжнародних валютно-кредитних і фінансових відносин, м. Київ
Захист відбудеться “ 3 ” жовтня 2003 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.006.03 у Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий “ 3 ” вересня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук,
професор Фукс А.Е.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Транснаціональні корпорації (ТНК) складають основу економік найрозвиненіших країн світу, вони є наймогутнішими суб’єктами світового господарства, на них припадає основна частина прямих іноземних інвестицій (ПІІ). ТНК створили економічну базу для глобалізації світової економіки, окрім того, вони відіграють вирішальну роль у науково-технічному прогресі.
Прямі іноземні інвестиції ТНК в країну не лише слугують каталізатором економічного зростання, вони вказують на прийнятність економічної політики країни-реципієнта для світового бізнесу та свідчать про перспективність інтеграції економіки країни-реципієнта в світову економіку. Надходження ПІІ в країну означає отримання не просто додаткового капіталу, а отримання унікального поєднання капіталу, управлінського досвіду, прогресивних технологічних знань, доступу до ринків капіталу, збуту, сировини, які вже має ТНК-інвестор. Подібна квінтесенція є необхідною для забезпечення конкурентоспроможності в умовах глобалізації. Подолання кризи в українській економіці можливе лише шляхом проведення структурних економічних змін із ефективним залученням капіталу світових ТНК. В середньостроковій та довгостроковій перспективі Україна має забезпечити формування ТНК українського походження.
За розрахунками ЮНКТАД, глобальні потоки надходжень ПІІ в 2001 році склали 735 млрд. доларів США і в 2000 році – 1271 млрд. доларів США. Абсолютні обсяги ПІІ, які надійшли до країн Центральної та Східної Європи в 2001 році дорівнювали 27 млрд. доларів США (3,7% від загального обсягу ПІІ), в 2000 році - 25 млрд. доларів США.
На сьогоднішній день не спостерігається швидкого зростання обсягів ПІІ в Україну. Станом на 1 січня 2003 р. обсяг ПІІ в Україну дорівнював 5,339 млрд. доларів США, або в розрахунку на душу населення – 109 доларів США, що є одним із найнижчих показників серед країн Центральної та Східної Європи. Для порівняння, загальний обсяг ПІІ в Польщу станом на 1 січня 2001 р. дорівнював 36,5 млрд. доларів США, в Чеську Республіку – 21,1 млрд. доларів США, в Угорщину – 19,9 млрд. доларів США. Приклад цих східноєвропейських країн свідчить про те, що за допомогою інвестицій світових ТНК можна досягти значного економічного піднесення та здійснити структурні зміни в економіці в порівняно стислі терміни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЗВИТОК ФІНАНСОВИХ СТРАТЕГІЙ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНИХ КОРПОРАЦІЙ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок