Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЮВАННЯ ПРОГНОЗУ ГАЗОВИДІЛЕННЯ НА ВИЇМКОВИХ ДІЛЬНИЦЯХ АНТРАЦИТОВИХ ШАХТ

УДОСКОНАЛЮВАННЯ ПРОГНОЗУ ГАЗОВИДІЛЕННЯ НА ВИЇМКОВИХ ДІЛЬНИЦЯХ АНТРАЦИТОВИХ ШАХТ

Назва:
УДОСКОНАЛЮВАННЯ ПРОГНОЗУ ГАЗОВИДІЛЕННЯ НА ВИЇМКОВИХ ДІЛЬНИЦЯХ АНТРАЦИТОВИХ ШАХТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,49 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ МАКІЇВСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
З БЕЗПЕКИ РОБІТ У ГІРНИЧІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ
(МакНДІ)
Сятковський Сергій Леонідович
УДК 622.411.33:622.817.47
УДОСКОНАЛЮВАННЯ ПРОГНОЗУ ГАЗОВИДІЛЕННЯ
НА ВИЇМКОВИХ ДІЛЬНИЦЯХ АНТРАЦИТОВИХ ШАХТ

Спеціальність 05.26.01 – “Охорона праці”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Макіївка-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному Макіївському науково-дослідному інституті з безпеки робіт у гірничій промисловості Міністерства вугільної промисловості України (МакНДІ) і Донбаському державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України (ДонДТУ).
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор
Антощенко Микола Іванович, Донбаський державний технічний університет Міністерства освіти і науки України (м. Алчевськ), професор кафедри охорони праці і навколишнього середовища
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, с.н.с.
Греков Святослав Павлович, науково-дослідний інститут гірничорятувальної справи та пожежної безпеки (НДІГС “Респіратор”) Міністерства вугільної промисловості України (м. Донецьк), ведучий науковий співробітник;
- кандидат технічних наук
Крутенко Станіслав Олександрович, Держпромгірнагляд України (м. Київ), начальник управління з організації держнагляду та обліку травматизму;
Провідна установа - Донецький національний технічний університет Міністерства освіти та науки України, кафедра охорони праці та аерології.
Захист відбудеться “15”червня 2007 р. о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 12.834.01 при Державному Макіївському науково-дослідному інституті з безпеки робіт у гірничій промисловості (МакНДІ) за адресою: 86108, м. Макіївка Донецької обл., вул. Лихачова, 60.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державного Макіївського науково-дослідного інституту з безпеки робіт у гірничій промисловості за адресою: 86108, м. Макіївка Донецької обл., вул. Лихачова, 60.
Автореферат розісланий “11” травня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 12.834.01
к.т.н., с.н.с. В.Р. Алаб’єв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. При загальному зниженні видобутку вугілля в Донбасі, на жаль, не припинилися аварії, що пов'язані з вибухами газу у вугільних шахтах. Складні гірничогеологічні умови вугільного родовища Донбасу обумовили наявність великої кількості небезпечних і шкідливих супутніх гірничому виробництву факторів, які приводять до високого рівня травматизму. На шахтах України за останній 20-річний період відбулося 38 аварій із груповим травматизмом, у тому числі через вибухи газу - 30 аварій. У результаті цих катастроф травмовано 1239 чоловік, через вибухи газу 970 чоловік (78,3% від загальної чисельності травмованих), у тому числі смертельно травмовано всього 881 чоловік, а через вибухи газу - 710 чоловік (73,2%). Тенденція до збереження такої статистики спостерігається і зараз.
Приведені факти свідчать, що в даний час є актуальними науково-дослідні роботи, які спрямовано на створення безпечних умов відпрацьовування газоносних вугільних пластів.
Аналіз літературних джерел і практика ведення гірничих робіт показують, що сучасний прогноз газовиділення на виїмкових дільницях вугільних шахт, у тому числі й антрацитових, не враховує газовиділення із суміжних лав; дотепер відсутні теоретичні та експериментальні дослідження динаміки газовиділення з вироблених просторів експлуатованих і відпрацьованих виїмкових дільниць.
У зв'язку з цим теоретичні дослідження процесів газової динаміки і встановлення їх відповідності фактичним спостереженням є актуальною науково-технічною задачею, рішення якої дозволить удосконалити прогноз газовиділення на виїмкових дільницях вугільних шахт і підвищити безпеку ведення гірничих робіт.
Зв'язок роботи з науковими програмами і темами. Дисертаційну роботу виконано відповідно до планів науково-дослідних робіт МакНДІ і ДонДТУ, відповідно до “Програми підвищення безпеки праці на вугільних шахтах” затвердженої Постановою КМУ від 06.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЮВАННЯ ПРОГНОЗУ ГАЗОВИДІЛЕННЯ НА ВИЇМКОВИХ ДІЛЬНИЦЯХ АНТРАЦИТОВИХ ШАХТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок