Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДІВ РОЗРАХУНКУ ВІБРАЦІЙНОГО СТАНУ РОТОРІВ В ШПАРИННИХ УЩІЛЬНЕННЯХ

РОЗРОБКА МЕТОДІВ РОЗРАХУНКУ ВІБРАЦІЙНОГО СТАНУ РОТОРІВ В ШПАРИННИХ УЩІЛЬНЕННЯХ

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДІВ РОЗРАХУНКУ ВІБРАЦІЙНОГО СТАНУ РОТОРІВ В ШПАРИННИХ УЩІЛЬНЕННЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,76 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
„ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
ТАРАСЕВИЧ ЮЛІЯ ЯРОСЛАВІВНА
УДК 621.67
РОЗРОБКА МЕТОДІВ РОЗРАХУНКУ ВІБРАЦІЙНОГО СТАНУ РОТОРІВ В ШПАРИННИХ УЩІЛЬНЕННЯХ
05.02.09 - динаміка та міцність машин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків, 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Сумському державному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
Марцинковський Володимир Альбінович
Сумський державний університет,
завідувач кафедри
загальної механіки і динаміки машин
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Жовдак Валерій Олексійович,
Національний технічний університет “
Харківський політехнічний інститут”,
професор кафедри
динаміки та міцності машин;
кандидат технічних наук, доцент
Гулий Олександр Миколайович,
Сумський державний університет,
доцент кафедри
прикладної гідроаеромеханіки
Провідна установа - Інститут проблем машинобудування
ім. А.М. Підгорного НАН України
Захист відбудеться 20 вересня 2006 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.10 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” (61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21)
Автореферат розісланий 16 серпня 2006 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Д.В. Бреславський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відцентрові насоси широко використовуються у всіх галузях промисловості. Останнім часом найраціональнішим способом підвищення напору є збільшення частоти обертання ротора. Збільшення напору, що розвиває один ступінь, і кількості ступенів насоса призводить до зростання перепадів тиску на ущільнюючих зазорах робочих коліс та міжступеневих ущільнень і до збільшення загальної кількості ущільнень. У типовій конструкції сучасного багатоступінчатого відцентрового насоса більше половини довжини його вала займають робочі колеса з шпаринними ущільненнями. Гідродинамічні сили, що виникають в малих зазорах шпаринних ущільнень, у значній мірі впливають на динамічні характеристики роторів. Залежно від конструкції та умов роботи ущільнюючих вузлів ці сили можуть викликати втрату динамічної стійкості і привести до руйнівних для машини автоколивань ротора, або ж навпаки, стабілізувати його рух і знизити рівень вібрацій. Як правило, жорсткість ущільнень або порівнянна, або перевищує жорсткість підшипників ковзання. Тому ущільнення виконують роль додаткових проміжних опор, які визначають вібраційні характеристики ротора: ротор, “гнучкий” без урахування ущільнень, стає “жорстким” в ущільненнях.
Внаслідок взаємозв'язку гідродинамічних процесів у робочих колесах і ущільненнях ротор відцентрової машини є генератором вібрацій, значно потужніших і ширших за спектральним складом, ніж в інших машинах. Тому аналіз динаміки і визначення способів зниження віброактивності є однією з актуальних задач, вирішення якої дозволяє підвищити якість машини в цілому. При визначенні й аналізі динамічних характеристик машини слід враховувати, що пружні і демпферні характеристики ротора мають випадкову природу, оскільки вони визначаються випадковими параметрами шпаринних ущільнень (радіальним зазором, конусністю, перекосом).
Важливою проблемою сучасного насособудування є дослідження виникнення автоколивальних режимів роторів і розробка методів їх усунення. Оскільки в більшості випадків ці режими можуть привести до виходу насоса з ладу, виявлення областей нестійкості має велике практичне значення.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Дисертаційна робота виконана на кафедрі загальної механіки і динаміки машин Сумського державного університету при виконанні робіт з держбюджетної тематики відповідно до координаційного плану МОН України і реалізована при виконанні держбюджетної науково-дослідної роботи: “Дослідження гідромеханічних систем “ротор-опори-ущільнення” і розробка методів підвищення екологічної безпеки відцентрових машин”
(№ державної реєстрації 0100U003222), де здобувачем були виконані окремі розділи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДІВ РОЗРАХУНКУ ВІБРАЦІЙНОГО СТАНУ РОТОРІВ В ШПАРИННИХ УЩІЛЬНЕННЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок