Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ ПРОПОЗИЦІЙНОГО ЗНАННЯ В СУЧАСНІЙ АНАЛІТИЧНІЙ ЕПІСТЕМОЛОГІЇ

ОБҐРУНТУВАННЯ ПРОПОЗИЦІЙНОГО ЗНАННЯ В СУЧАСНІЙ АНАЛІТИЧНІЙ ЕПІСТЕМОЛОГІЇ

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ ПРОПОЗИЦІЙНОГО ЗНАННЯ В СУЧАСНІЙ АНАЛІТИЧНІЙ ЕПІСТЕМОЛОГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,60 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Комар Олена Вікторівна
УДК – 165.1
ОБҐРУНТУВАННЯ ПРОПОЗИЦІЙНОГО ЗНАННЯ В СУЧАСНІЙ АНАЛІТИЧНІЙ ЕПІСТЕМОЛОГІЇ
Спеціальність 09.00.01 – онтологія, гносеологія, феноменологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Дем'янов Володимир Олександрович,
Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, доцент кафедри філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Рижко Володимир Антонович,
Центр гуманітарної освіти НАН України,
директор
кандидат філософських наук, доцент
Рубанець Олександра Михайлівна,
Національний технічний університет України
„Київський політехнічний інститут”,
доцент кафедри філософії
Провідна установа: Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, м. Київ
Захист відбудеться „15” листопада 2004 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.27 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філософських наук у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці ім. М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал № 12.
Автореферат розісланий „14” жовтня 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В. Караульна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Ідея обґрунтування є центральною для аналітичної епістемології: донедавна сама епістемологія в аналітичній традиції розглядалась як теорія обґрунтування. Усталений евіденціалістський характер інтерпретації проблеми обґрунтування обумовлювався не лише тричленною концепцією пропозиційного знання як істинного обґрунтованого переконання, але й сукупністю установок, таких як нормативізм, суб'єктоцентризм та інтерналізм, що визначають класичний тип епістемології. Починаючи з кінця 70-х років під впливом як внутрішньої, так і зовнішньої критики, а також інспіроване швидким розвитком когнітивних наук, які досліджують пізнання з наукової точки зору, відбувається виокремлення некласичного епістемологічного типу, що має яскраво виражену екстерналістську дескриптивістську спрямованість.
Якщо традиційний розгляд проблеми обґрунтування концентрується лише на нормативному рівні, то сучасні тенденції вимагають визначення застосовності поняття обґрунтування до дескрипції епістемічної поведінки суб’єкта. Звернення до процесуального рівня утворення пропозиційного знання та епістемічної діяльності суб'єкта є характерною рисою некласичної аналітичної епістемології – на відміну від формального та концептуального аналізу декларативного знання, притаманного класичному типу епістемології. У результаті такої зміни акцентів постає проблема надання поняттю обґрунтування нової інтерпретації, відмінної від традиційного евіденціалізму. Водночас суто дескриптивістське тлумачення обґрунтування нівелює його епістемічний зміст, а, отже, або створює скептичні підстави для оцінки некласичної епістемології, що його використовує, або породжує сумнів у необхідності самого обґрунтування. Наслідками такої ситуації є наявність, по-перше, сукупності несумісних за ідейними джерелами та ставленням до ідеї обґрунтування епістемологічних теорій (фундаменталізму, контекстуалізму, релаєбілізму та ін.), по-друге – протилежних концепцій знання та обґрунтування (інтерналістської та екстерналістської), по-третє – різних оцінок статусу епістемології (від збереження нею status quo до остаточної елімінації теорії пізнання). Таким чином, існує нагальна потреба у з'ясуванні нормативної функції обґрунтування і встановлення її зв'язку з проблемою зміни загальних епістемологічних засад.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ ПРОПОЗИЦІЙНОГО ЗНАННЯ В СУЧАСНІЙ АНАЛІТИЧНІЙ ЕПІСТЕМОЛОГІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок