Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ТА ЕЛЕКТРОФІЗІОЛОГІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ СТРИЖНЕВИХ НЕВРОТИЧНИХ РАДИКАЛІВ

ПСИХОЛОГІЧНІ ТА ЕЛЕКТРОФІЗІОЛОГІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ СТРИЖНЕВИХ НЕВРОТИЧНИХ РАДИКАЛІВ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ТА ЕЛЕКТРОФІЗІОЛОГІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ СТРИЖНЕВИХ НЕВРОТИЧНИХ РАДИКАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,88 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ГАЛЕЦЬКА ІННА ІВАНІВНА
ПСИХОЛОГІЧНІ ТА ЕЛЕКТРОФІЗІОЛОГІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ СТРИЖНЕВИХ НЕВРОТИЧНИХ РАДИКАЛІВ
19.00.04 - медична психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
КИЇВ — 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка
Науковий керівник — доктор медичних наук, професор Мар`єнко Борис Сергійович
Львівський національний університет імені Івана Франка, професор кафедри психології.
Офіційні опоненти: — доктор психол. наук, професор Корольчук Микола Степанович
Міжнародний інститут лінгвістики і права, професор
Ё
кандидат психол. наук Омелаєнко Ігор Борисович
Ё Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України, старший науковий співробітник
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця
Захист відбудеться 22 вересня 2000 р. о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д.26.001.26 в Національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033 Київ, вул Володимирська, 60, тел.: 221 02 94.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету імені Тараса Шевченка (М.Київ, вул.Володимирська, 58).
Автореферат розісланий 15 серпня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат психологічних наук, доцент Т.С.Кириленко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Психічне здоров`я та психосоціальне благополуччя належать до найважливіших проблем сьогодення. Психічні розлади входять до числа 10 основних причин інвалідності. У структурі психічної захворюваності непсихотичні межові розлади становлять 80%, спостерігається чітка тенденція до зростання психогенних захворювань на фоні практично константного рівня захворюваності психозами. Невротичні розлади спричиняють тимчасову та стійку втрату працездатності широкого контингенту хворих, в структурі загальносоматичної захворюваності соматoформні невротичні розлади становлять 35-60%, що зумовлює соціально-економічну значущість проблеми неврозу. Актуальність проблеми неврозу та відсутність єдиного розуміння патогенезу, суттєві зміни діагностичних критеріїв МКХ-10 порівняно з МКХ-9 та патоморфоз неврозу вимагають розробки індивідуальнісно-орієнтованого підходу у дослідженнях та встановлення психологічних і психофізіологічних критеріїв ранньої та диференційної діагностики.
Наявні на сьогодні відмінності і, навіть, протиставлення існуючих психологічних та психіатричних підходів щодо розуміння етіопатогенезу та психологічних механізмів, класифікації та діагностичних критеріїв зумовлюють необхідність єдиного підходу. На нашу думку, доцільне застосування оперативного терміну “стрижневі невротичні радикали” для позначення найбільш стійких симптомокомплексів та характерних психологічних характе-ристик, що мають у своїй основі певні вроджені чи набуті особливості і закономірності нейромозкової біоелектроактивності та виступають стрижневими структурними одиницями клінічної картини невротичних розладів. На відміну від поняття “синдром”, поняття “стрижневий радикал” включає особистісні та психофізіологічні характеристики.
Психофізіологічні дослідження неврозу як моделі порушення інтегративної діяльності мозкових структур психогенного походження при відсутності органічного ураження мають на меті виявлення особливостей та закономірностей частотно-просторової організації біоелектричної активності при різних формах невротичних розладів відносно клініко-психологічних закономірностей їх проявів. Створення інформаційної бази даних використання ЕЕГ в психіатрії сприятиме оптимізації ранньої та диференційної діагностики, терапевтичної тактики, оцінки ефективності лікування, розумінню механізмів неврозогенезу.
Об`єктом нашого дослідження стали невротичні розлади.
Предметом дослідження обрано психологічні та електрофізіологічні характеристики стрижневих невротичних радикалів.
Гіпотези дослідження полягають у наступному:
·
поєднання спрямованих до різних рівнів особистості методик: особистісного опитувальника “міні-мульт”, інтерперсональної діагностики Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ТА ЕЛЕКТРОФІЗІОЛОГІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ СТРИЖНЕВИХ НЕВРОТИЧНИХ РАДИКАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок