Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Назва:
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,63 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
ЧУТЧЕВА ОЛЬГА ГЕННАДІЇВНА
 
УДК 349.3
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ
ГРОМАДЯН УКРАЇНИ
Спеціальність: 12.00.05 – трудове право;
право соціального забезпечення
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків - 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Східноукраїнському національному університеті ім. Володимира Даля, Міністерство освіти та науки України (м. Луганськ)
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор,
ЛАЗОР Лідія Іванівна, Східноукраїнський національний університет ім. Володимира Даля, завідувач кафедри правознавства, декан юридичного факультету
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, доцент,
ЧАНИШЕВА Галія Інсафівна, Одеська національна юридична академія, завідувач кафедри трудового права і права соціального забезпечення, декан соціально-правового факультету
кандидат юридичних наук, доцент,
ПРИЛИПКО Сергій Миколайович,
Національна юридична академія України
ім. Ярослава Мудрого, докторант
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра трудового, аграрного та екологічного права Міністерства освіти та науки України (м. Львів)
Захист відбудеться “ 14 ” листопада 2003 р. о “1000” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.02 Національного університету внутрішніх справ (61080, м.Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Національного університету внутрішніх справ (61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27).
Автореферат розісланий “ 11 ” жовтня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чалий Ю.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Інтенсивний розвиток ринкових відносин у сучасній Україні впливає як на правову систему в цілому, так і на окремі її галузі й інститути. Нові економічні процеси потребують корінного реформування, перш за все, найголовніших суспільних відносин, врегульованих правом. Не випадково, законодавство України, як соціальної держави, визнає людину найвищою соціальною цінністю, вважаючи своїм обов’язком утвердження й забезпечення її прав і свобод, створення відповідних умов для реалізації людини як особистості.
Існує багато поглядів на стратегію розвитку нашої держави, але всіх їх поєднує думка: ми повинні створити суспільство, головним принципом якого було б надійне партнерство між державою, ринком та людиною. При цьому в ході реформування законодавства держава повинна, з одного боку, йти шляхом забезпечення його ринкового спрямування з метою реалізації творчого потенціалу, закладеного у кожній особистості, а з іншого – активно захищати своїх громадян від можливих соціальних ризиків, які супроводжують людину протягом усього її життя та загострюються під час трансформації суспільного буття, зокрема за ринкових умов. Цю подвійну задачу держава покликана вирішувати, головним чином, у результаті модернізації права соціального забезпечення.
Зазначена галузь права зараз нестримно розвивається. Будучи самостійною галуззю українського права, право соціального забезпечення стає сьогодні ефективним засобом оновлення всієї соціальної сфери у державі та потужним бар’єром на шляху розвитку негативних наслідків ринкових перетворень. Закони приймаються один за одним, розробляються проекти законів, яких раніше не було. Розширюється сфера регулювання соціальних питань: система соціального забезпечення поступово трансформується у систему соціального захисту. Вказані процеси впливають на теоретичні положення науки права соціального забезпечення. Змінюються наукові уявлення щодо предмету правового регулювання, його механізму, правових принципів, суб’єктів та інших категорій.
У зв’язку з цим стає гострим відчуття недостатності уваги фахівців до загальної частини цієї галузі права, зокрема інституту соціального захисту населення, з яким пов’язано багато дискусійних питань. На відміну від існуючих монографій і статей, у дисертації сконцентровано увагу на соціальному захисті з двох взаємопов’язаних позицій: по-перше, соціальний захист розглядається як правовий інститут у системі права соціального забезпечення, по-друге, як інститут розвиненого громадського суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок