Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СУЧАСНОГО ПЕРЕБІГУ АТОПІЧНОГО ДЕРМАТИТУ ТА МЕТОДИ ЇХ МЕДИКАМЕНТОЗНОЇ ТЕРАПІЇ

КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СУЧАСНОГО ПЕРЕБІГУ АТОПІЧНОГО ДЕРМАТИТУ ТА МЕТОДИ ЇХ МЕДИКАМЕНТОЗНОЇ ТЕРАПІЇ

Назва:
КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СУЧАСНОГО ПЕРЕБІГУ АТОПІЧНОГО ДЕРМАТИТУ ТА МЕТОДИ ЇХ МЕДИКАМЕНТОЗНОЇ ТЕРАПІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,08 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. О. О. Богомольця
ХІМЕЙЧУК ЛЮДМИЛА ОРЕСТІВНА
УДК 616.516.5+616-071+576.8.077.3+116-08
КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
СУЧАСНОГО ПЕРЕБІГУ
АТОПІЧНОГО ДЕРМАТИТУ ТА МЕТОДИ ЇХ
МЕДИКАМЕНТОЗНОЇ ТЕРАПІЇ
14.01.20 – шкірні та венеричні хвороби
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2003
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Івано-Франківській державній медичній академії
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Буянова Олександра Василівна
Івано-Франківська державна медична академія
зав. кафедрою шкірних та венеричних хвороб
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Глухенький Борис Тихонович
Київська медична академія післядипломної освіти
ім.П.Л.Шупика, кафедри шкірних та венеричних
хвороб
доктор медичних наук, професор
Бочаров Василь Андрійович
Сумський державний університет
зав. кафедрою терапії з курсом дерматовенерології
Провідна установа: Інститут дерматології та венерології АМН України,
м.Харків.
Захист відбудеться 15.05. 2003року о 13-30 годині на Засіданні Спеціалізованої вченої ради Д.26.003.02 при Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця за адресою: м. Київ, вул. Шов-ковична 39/1, Центральна міська клінічна лікарня, корпус 2.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного медичного університету
ім. О.О.Богомольця (адреса:03057, м.Київ, вул. Зоологічна 1)
Автореферат розісланий 14.04. 2003р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
д.м.н. Свирид С..Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Частота атопічних захворювань неухильно зростає у всіх вікових категоріях. Вони уражають приблизно від 5 до 20% населення, причому частіше за все виражаються в вигляді алергічного риніту та атопічного дерматиту- приблизно 50%, і значно менше в вигляді бронхіальної астми. Згідно з останніми даними науковців по частоті атопічний дерматит стоїть на восьмому місці серед дерматозів у осіб молодших 25 років. В Україні захворюваність на атопічний дерматит, згідно статистичних даних, коливається в межах 3-10 на 1000 дітей. Результати досліджень, згідно уніфікованої міжнародної програми ISAAC, показали, що розповсюдженість атопічного дерматиту значно вища і складає 3,9% [О.І.Ласиця, 2000, Г.Н.Дранник, 2000, Л.Д.Калюжна, 2002].
Атопічний дерматит (АД)- хронічне алергічне захворювання, яке розвивається у осіб з генетичною схильністю до атопії, має рецедивуючий перебіг, вікові особливості клінічних проявів та характеризується підвищеним рівнем загального та специфічних IgE у сироватці крові [Діагностика та терапія атопічного дерматиту: стандарти діагностики та терапії / МОЗ України, АМН України, Український центр науково-медичної інформації та патентно-ліцензійної роботи, 2002]. Клінічно АД характеризується віковою варіабельністю, хронічним рецидивуючим перебігом, сверблячими запальними ураженнями шкіри з справжнім поліморфізмом, ліхеніфікацією, симетричною топографією висипань, що залежить від еволюційної динаміки; часто поєднується з функціональними розладами нервової системи, порушеннями імунітету, атопічними ураженнями респіраторних органів [Т.В.Проценко, 1999, В.А.Бочаров, 2000 ].
За останні роки все більше уваги приділяється патогенезу атопічного дерматиту. Вивчення останнього дозволяє досягнути максимально ефективного та раціонального вибору лікування, надаючи перевагу препаратам, які можуть впливати на ті, чи інші, ланки патогенезу, що вимагають корекції, розриваючи, таким чином, "хибне коло" причинно-наслідкових зв'язків.
Порушення в системі імунітету при атопічному дерматиті дають підстави для подальшого пошуку нових ефективних методів корекції імунних змін. Доцільним є пошук нових імуномодуляторів із відсутнім антагоністичним впливом на препарати, що традиційно застосовуються для лікування атопічного дерматиту, а також викликали б якомога менше побічних ефектів та використання яких було б економічно обгрунтованим.
Зв'язок роботи із науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СУЧАСНОГО ПЕРЕБІГУ АТОПІЧНОГО ДЕРМАТИТУ ТА МЕТОДИ ЇХ МЕДИКАМЕНТОЗНОЇ ТЕРАПІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок