Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТИЛЬОВІ ВИМІРИ ТВОРЧОСТІ ВАСИЛЯ БАРВІНСЬКОГО

СТИЛЬОВІ ВИМІРИ ТВОРЧОСТІ ВАСИЛЯ БАРВІНСЬКОГО

Назва:
СТИЛЬОВІ ВИМІРИ ТВОРЧОСТІ ВАСИЛЯ БАРВІНСЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,66 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКА ДЕРЖАВНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ ім.М.В.ЛИСЕНКА
НАЗАР ЛІЛІЯ ЙОСИФІВНА
УДК 78.092У
Б-26
СТИЛЬОВІ ВИМІРИ ТВОРЧОСТІ ВАСИЛЯ БАРВІНСЬКОГО
Спеціальність 17.00.03 – музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата мистецтвознавства
Львів-2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії музики Львівської державної музичної академії ім.М.В.Лисенка Міністерства культури і туризму України
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
КИЯНОВСЬКА Любов Олександрівна,
Львівська державна академія ім.М.В.Лисенка,
завідуюча кафедрою історії музики (м.Львів)
Міністерства культури і туризму України
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
ПАВЛИШИН Стефанія Стефаніївна,
Львівська державна музична академія ім.М.В.Лисенка,
професор кафедри композиції (м.Львів)
Міністерства культури і туризму України
кандидат педагогічних наук, доцент
ТАЙНЕЛЬ Ельвіра Золтанівна,
Львівський національний університет ім.І.Франка,
завідуюча кафедрою музичного мистецтва (м.Львів)
Міністерства освіти і науки України
Провідна установа: Національна музична академія України ім.
П.І.Чайковського, кафедра теорії музики (м.Київ)
Міністерства культури і туризму України
Захист відбудеться “29” червня 2007 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.869.01 Львівської державної музичної академії ім.М.В.Лисенка за адресою: м.Львів, вул. Нижанківського, 5.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Львівської державної музичної академії ім.М.В.Лисенка.
Автореферат розіслано “ 26 ” травня 2007 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент О.Т.Катрич.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В українській музичній історії особливе місце займає спадщина Василя Барвінського (1888 – 1963). Видатний композитор, педагог, піаніст, критик, культурно-громадський діяч В. Барвінський творив в гроні провідних митців України і Європи – М. Лисенка, В. Новака, Е. Жак-Далькроза, Б. Бартока, К. Шимановського, Б. Лепкого, О. Новаківського, О. Кошиця, П. Козицького, В. Косенка, Л. Ревуцького. Він був аніматором музичного життя Західної України, автором перших в українській музиці Прелюдій (1908 р.), першої в ХХ ст. української Фортепіанної сонати (1910 р.), однієї з перших Віолончельних сонат (1926 р.), першим почав роботу над українським Фортепіанним концертом (1917, закінчив в 1938 р.), та ін.. В. Барвінський першим в світі використав перемінні метри (“Прелюдія методом Далькроза” -1915 р.) майже на сорок років випередивши систему варіабельних швидкостей Б.Бляхера. Вперше в Європі, рівночасно з Ч.Айвзом і Г.Коуелом, застосовує кластери, гру затисненим кулаком. Один з перших українських композиторів, які отримали світове визнання: твори видавалися в Європі, США, Японії (“Рeters”, “Universal Edition”, “Nakamura”), звучали на багатьох світових сценах, в радіо- та телепередачах (Відень, Ляйпціг, Берлін, Стокгольм, Турін, Прага, Варшава, Краків, Нью-Йорк, Буенос-Айрес, Мехіко, Торонто та ін.). На зорі телебачення в Лондоні 21 травня 1937 року транслювався концерт з творів В.Барвінського та Н. Нижанківського у виконанні піаністки Любки Колесси.
Інтерпретаторами творчості В.Барвінського були митці різних національностей. Німецький органіст М. Грілль переклав вагому частку фортепіанних творів композитора для органу та записав платівки з його фортепіанними творами, на Міжнародному конкурсі коляд перше місце в Європі посіла “Небо і земля” В.Барвінського у виконанні хору Мюнхенського радіо в 1998 р.. “Колискова” В. Барвінського, перекладена О.Кошицем для хору, стала бестселлєром епохальної діяльності капели.Завдяки гармонічним вартостям та мелодичним візерункам, вона врізалася в людську пам’ять як “найбільше, осягнене коли-небудь чоловіком чудо” (Brasil, Сorreiro Paulistano, 17.09.1923).
В національній музичній науці дотепер не осмислена вся багатогранність і значення його творчості, і на це є історичні причини. В.Барвінський пройшов хресну дорогу зі своїм народом до національної Голготи: десять років мордовських концтаборів та жахливий факт спалення режимом практично всіх рукописів мали залишити нам у спадок “композитора без нот”, як з гіркотою охарактеризував себе сам автор після повернення з заслання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТИЛЬОВІ ВИМІРИ ТВОРЧОСТІ ВАСИЛЯ БАРВІНСЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок